середа, 11 вересня 2013 р.

Математика 2 клас Тема. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Самостійна робота.

Математика 2 клас

Тема. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Самостійна робота.

Мета: удосконалювати вміння додавати і віднімати двоцифрові числа; закріплювати вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики, дбайливе ставлення до природи.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
1 Усна лічба
1) Гра «Ланцюжок».
2) Гра «Первоцвіти».
— Якої пори року з’являються перші квіти?
— Якщо ви правильно розв’яжете приклади, з’єднаєте відповіді лініями, то вийдуть квіти, занесені в Червону книгу. Упізнайте ці квіти.
Кожен ряд отримує малюнок з точками і картку з прикладами.
Кожен учень розв’язує по 2 приклади і послідовно сполучає точки на малюнку свого ряду.

1 ряд 2 ряд 3 ряд
1-й учень 28 + 19 =
95 – 75 = 50 – 18 =
46 + 29 = 52 + 18 =
85 – 36 =
2-й учень 48 + 37 =
66 – 47 = 90 – 63 =
64 + 16 = 50 – 34 =
23 + 45 =
3-й учень 22 + 38 =
73 – 55 = 73 – 29 =
38 + 18 = 34 + 24 =
48 – 22 =
4-й учень 95 – 34 =
62 + 28 = 36 – 17 =
45 + 36 = 36 + 27 =
80 – 56 =
5-й учень 54 + 13 =
70 – 36 = 82 – 45 =
21 + 69 = 65 + 19 =
75 – 39 =
6-й учень 57 + 29 =
61 – 18 = 65 – 61 =
23 + 42 = 82 – 27 =
41 + 31 =
7-й учень 39 + 13 =
83 – 63 = 33 + 38 =
57 – 25 = 91 – 44 =
35 + 35 =

Перевірка
— Яку квітку намалював 1-й ряд?
— Яку квітку намалював 2-й ряд?
— Яку квітку намалював 3-й ряд?
— Чому треба охороняти ці рослини? (Пролісок, тюльпан Шренка, дзвоник)
2 Математичний диктант
• Зменшуване 50, від’ємник 38. Знайти різницю.
• На скільки 78 більше 60?
• Яке число додали до 21 і отримали 22?
• Збільшіть 10 на 9.
• Знайдіть різницю чисел 81 і 66.
• На скільки 32 менше 33?
• 1-й доданок — 19, 2-й доданок — 14. Знайдіть суму.
• Скільки треба відняти від 47, щоб вийшло 35?
• Від 61 відняти 46.
• Зменшити 92 на 82.
• До якого числа додали 32 й отримали 36?
• На скільки треба зменшити 70, щоб вийшло 69?
Перевірка
— На які 2 групи можна розподілити числа математичного диктанту?
на парні / непарні;
на 2-цифрові / 1-цифові;
на круглі / некруглі;
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
21 22 23 24 28
— Назвіть зайве число та обґрунтуйте свій вибір.
Фізкультхвилинка
4 Розв’язування задачі
У потягу 36 вагонів: 10 купейних, решта — плацкартні. На скільки більше в потягу плацкартних вагонів, ніж купейних?
5 Офтальмологічна пауза
III. Самостійна робота
1 варіант
1) Задача.
Біля школи учні посадили 24 кущі шипшини, жасмину — на 8 кущів менше, ніж шипшини, а бузку — на 15 кущів більше, ніж жасмину. Скільки кущів бузку посадили учні?
2) Розв’язати приклади.
45 + 23          87 + 13
57 – 26          40 – 8
37 + 48          50 – 24
37 + 53          52 – 24
3) Вставити потрібні числа.
70 –         = 52            16 –        = 9
4) Записати вирази та розв’язати їх.
• Суму чисел 57 і 20 зменшити на 35.
• Різницю чисел 47 і 17 збільшити на 6.
• Число 26 збільшити на суму чисел 30 і 4.
• Число 60 зменшити на різницю чисел 47 і 7.
2 варіант
1) Задача.
Бригада робітників заготовила 47 машин березових дров, соснових — на 9 машин більше, осикових — на 18 машин більше, ніж соснових. Скільки машин осикових дров заготовили робітники?
2) Розв’язати приклади.
63 + 25        77 + 23
47 – 16        60 – 8
47 + 48        70 – 26
57 + 33        72 – 34
3) Вставити потрібні числа.
90 –         = 43           14 –        = 6
4) Записати вирази і розв’язати їх.
• Суму чисел 35 і 40 зменшити на 12.
• Різницю чисел 64 і 14 збільшити на 9.
• Число 37 збільшити на суму чисел 40 і 3.
• Число 80 зменшити на різницю чисел 34 і 4.
IV. Підбиття підсумків. Рефлексія

Немає коментарів:

Дописати коментар