понеділок, 9 вересня 2013 р.

Літературне читання 2 клас Тема. Улюблені свята українського народу. Новий рік поспішає на поріг (Д. Чередниченко «Рідні краєвиди»; Л. Глібов «Зимня пісенька»; «Сію, сію, посіваю...» (народна пісенька))

Літературне читання 2 клас

Тема. Улюблені свята українського народу. Новий рік поспішає на поріг (Д. Чередниченко «Рідні краєвиди»; Л. Глібов «Зимня пісенька»; «Сію, сію, посіваю...» (народна пісенька))

Мета: удосконалювати навички виразного, правильного, свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи, рідного краю, бажання вивчати традиції та історію свого народу.

ХІД уроку
I. Мовна розминка
1. Чистомовка.
Ель-ель-ель — вдарив перший морозець Ок-ок-ок — тихо падає сніжок. Ір-ір-ір — діти вибігли у двір. Му-му-му — весело зустрінемо зиму.
2. Розпитування за складовою таблицею.
3. Скоромовка.
Заєць зяблика зустрів: — Зебру зжер! Зміюку з'їв! — Зяблик зойкнув: — Значить, заєць — Забіяка і зухвалець!
(Ю. Кругляк)
4. Гра «Знайдіть пеньок».
Палка сорока піч
Палка сорока ніч
Палка сорока піч
Палка сорока піч
Кріт ліс мир Кріт ліс мив Кріп ліс мир Кріт лис мир
II. Перевірка домашнього завдання
1. Виставка малюнків.
2. Гра «Обличчям до обличчя».
Учні повертаються одне до одного у парі і переказують текст.
III. Повідомлення теми і мети уроку
Звучить мелодія П.Чайковського «Пори року» (зимові мотиви).
Білий день білу ласку
І розповідає білу казку
В розкішних білих платтях балерини —
Молоденькі сосни та ялини.
Під ногами — біле покривало,
Небо й те молочно-сивим стало.
Яка пора року надійшла?
Які зміни відбуваються у природі?
Настає зима, і все навкруги змінюється. Що ще приносить із собою зима, ми дізнаємося на уроці.
IV. Опрацювання оповідання Д. Чередниченка
«Рідні краєвиди»
1. Знайомство учнів з біографією автора твору (С. 122).
2. Читання оповідання вчителем.
Що крім змін у природі, приносить нам зима?
3. Словникова робота.
Краєвиди — картини природи.
Перкалева сорочка — сорочка з тонкої бавовняної тканини. Сторицею — у багато разів більше. Пометикувати — поміркувати.
4. Читання оповідання учнями.
Гра «Дощик»
Діти читають хором (I частина).
Гра «Буксир»
Створюється пара з «сильнішого» учня «слабшого». «Сильніший» учень веде у читанні, а «слабший» намагається досягти темпу читання «сильнішого» учня.
5. Робота над аналізом змісту оповідання.
Як пахне сніг?
Яке свято несе нам зима?
Прочитайте, як працювала земля ціле літечко.
Кому потрібно допомогти взимку? Як? Розкажіть.
Як птахи віддячать нам весною?
Що то за сивий дід замикає рік?
Яким ви уявляєте собі Новорічень?
Прочитайте виділені слова. Як ви розумієте побажання автора?
Які розваги чекають на вас взимку?
Куди поведе вас зима у мандрівку?
V. Опрацювання вірша Л. Глібова «Зимня пісенька»
1. Читання I та II строфи учнями.
Про яку зимову розвагу пишеться у вірші?
Які слова незрозумілі? Мара — страховище.
2. Роз'єднайте слова і прочитайте.
Учні дочитують вірш.
Який настрій у вас після прочитання твору?
Як поет ставиться до зими?
Які пестливі слова вживає?
3. Гра «Хто краще?»
Конкурсне читання вірша.
4. Робота над аналізом змісту вірша.
Які слова-назви ознак вживає автор для опису баби, її очей, носа, сонечка?
Доберіть синоніми.
Ясне сонечко — яскраве; труси сніжком — сип; купу — кучугуру.
5. Назвати слова, що римуються.
6. Гра «Відновіть вірш».
Зліпимо гуртом. Снігу накачаємо, Ми повибігаємо, Купу за садком; Уночі страшенную, Бабу здоровенную,
VI. Опрацювання народної пісні «Сію, сію, посіваю...»
1. Читання пісні учнями.
Коли співали цю пісню? Як називають такі пісні?
Чим посівали в хаті?
Що бажали господарям?
Як ви розумієте вислів «вік довгий»?
З якою інтонацією читається ця пісня?
2. Читання пісні хором.
VII. Підсумок уроку
Чи сподобалося вам на уроці?
Я дякую вам за роботу на уроці. Ростіть здоровими і сильними, добрими і мудрими. Бережіть традиції свого народу!
VIII. Домашнє завдання
Вивчити пісню напам'ять.

Немає коментарів:

Дописати коментар