Літературне читання 2 клас
Тема. Не шукай у других правди, як у тебе її немає (українська народна казка «Лисиця та їжак»)
Мета: удосконалювати діалогічне мовлення; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення; навчати дітей давати характеристику дійових осіб; виховувати бажання бути чесним і ніколи не обманювати.
Обладнання: малюнки і маски їжачка та лисички, складова таблиця.
ХІД УРОКУ
I. Вправи з техніки мовлення
1. Учні виконують вправу з розвитку контролю дихання. Стоять рівно, розправивши плечі. Кладуть ліву руку на лівий бік вище пояса, а праву — на діафрагму. На рахунок «-і» роблять невеликий вдих, на «один, два, три» — спокійний вдих через ніс, а на рахунок «раз» затримують повітря і, голосно рахуючи «1, 2» — видихають повітря.
2. За складовою таблицею виконують вправу «рядочки»: у першому рядочку читають спочатку перший склад, потім — перший і другий, потім — перший, другий і третій.
3. Читання на одному мовному видиху скоромовки, записаної на дошці.
Їжачок з їжачихою та їжаченятами наїжачилися.
II. Підготовка до вивчення нового матеріалу
Відгадування загадок.
В мене шубка з колючок, В мене сіра спинка, Ніс, як чорний п'ятачок, Очі — намистинки. Здогадався, мабуть, всяк, Що зовуть мене... (їжак).
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має,
Та на місці не сидиться,
А зовуть її (лисиця).
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Що таке казка?
— Які бувають казки?
— Прочитайте заголовок до казки, над якою будемо працювати сьогодні.
— Як ви думаєте, про кого буде казка?
— Що ви знаєте про цих тварин?
IV. Опрацювання казки
1. Слухання казки.
Читаю казку до слів «...виводок тетеревенят пасеться».
— Які головні герої казки?
— Як може закінчитися казка?
2. Словникова робота.
1) Поясніть значення слів «довідкове бюро» (підготовлені учні).
Позирає — поглядає, дивиться, заглядає.
Солодкими оченятами — улесливо, нещиро дивиться.
2) Читання колонок слів у підручнику.
3. Читання казки мовчки.
— Простим олівцем позначте слова автора, лисички та їжачка.
— Чи правильно ми передбачили кінцівку казки?
4. Читання казки учнями вголос.
— Як потрібно читати казку? Слова лисички? (Улесливо) Їжачка? (Впевнено)
5. Аналіз казки з елементами вибіркового читання.
— Який настрій мала лисичка?
— Чому вона була невдоволеною?
— Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком?
— Що зробив їжачок після привітання? Чому згорнувся клубочком?
— Що запропонувала йому лисиця?
— Чому він їй не повірив?
— Як ви гадаєте, чи справді їжак бачив виводок тетеревенят?
— Чому ж він обманув лисицю?
Фізкультхвилинка
Раз — підняти руки вгору, Два — нагнутися до долу. Не згинайте, діти, ноги, Як торкаєтесь підлоги. Три, чотири — прямо стати, Будем знову працювати.
6. Вправа для розвитку навички читання.
— Прочитайте речення, в яких усі слова надруковані злито. Поверталасястаралисицязневдалогополювання. Уживотібурчитьвідго-
лоду. Назустрічїйїжачок.
7. Повторне читання казки.
1) За особами.
2) Інсценізація казки без слів автора. (Діти одягають маски.)
8. Мовно-логічне завдання.
1) З'єднати слова з відповідним героєм:
Улеслива хитра розумний винахідливий
ЛИСИЧКА ЇЖАЧОК
підступна зла кмітлива дотепний
2) Гра «Закінчіть речення».
Лисиця хижа, улеслива, а їжак
V. Підсумок уроку
— Яку казку читали? Чи є в неї автор? Чому?
(Більше вір своі'м очам, ніж чужим речам.)
— Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки?
VI. Домашнє завдання
Читати казку, відповідати на запитання у підручнику. Вміти характеризувати героїв.
Тема. Не шукай у других правди, як у тебе її немає (українська народна казка «Лисиця та їжак»)
Мета: удосконалювати діалогічне мовлення; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення; навчати дітей давати характеристику дійових осіб; виховувати бажання бути чесним і ніколи не обманювати.
Обладнання: малюнки і маски їжачка та лисички, складова таблиця.
ХІД УРОКУ
I. Вправи з техніки мовлення
1. Учні виконують вправу з розвитку контролю дихання. Стоять рівно, розправивши плечі. Кладуть ліву руку на лівий бік вище пояса, а праву — на діафрагму. На рахунок «-і» роблять невеликий вдих, на «один, два, три» — спокійний вдих через ніс, а на рахунок «раз» затримують повітря і, голосно рахуючи «1, 2» — видихають повітря.
2. За складовою таблицею виконують вправу «рядочки»: у першому рядочку читають спочатку перший склад, потім — перший і другий, потім — перший, другий і третій.
3. Читання на одному мовному видиху скоромовки, записаної на дошці.
Їжачок з їжачихою та їжаченятами наїжачилися.
II. Підготовка до вивчення нового матеріалу
Відгадування загадок.
В мене шубка з колючок, В мене сіра спинка, Ніс, як чорний п'ятачок, Очі — намистинки. Здогадався, мабуть, всяк, Що зовуть мене... (їжак).
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має,
Та на місці не сидиться,
А зовуть її (лисиця).
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Що таке казка?
— Які бувають казки?
— Прочитайте заголовок до казки, над якою будемо працювати сьогодні.
— Як ви думаєте, про кого буде казка?
— Що ви знаєте про цих тварин?
IV. Опрацювання казки
1. Слухання казки.
Читаю казку до слів «...виводок тетеревенят пасеться».
— Які головні герої казки?
— Як може закінчитися казка?
2. Словникова робота.
1) Поясніть значення слів «довідкове бюро» (підготовлені учні).
Позирає — поглядає, дивиться, заглядає.
Солодкими оченятами — улесливо, нещиро дивиться.
2) Читання колонок слів у підручнику.
3. Читання казки мовчки.
— Простим олівцем позначте слова автора, лисички та їжачка.
— Чи правильно ми передбачили кінцівку казки?
4. Читання казки учнями вголос.
— Як потрібно читати казку? Слова лисички? (Улесливо) Їжачка? (Впевнено)
5. Аналіз казки з елементами вибіркового читання.
— Який настрій мала лисичка?
— Чому вона була невдоволеною?
— Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком?
— Що зробив їжачок після привітання? Чому згорнувся клубочком?
— Що запропонувала йому лисиця?
— Чому він їй не повірив?
— Як ви гадаєте, чи справді їжак бачив виводок тетеревенят?
— Чому ж він обманув лисицю?
Фізкультхвилинка
Раз — підняти руки вгору, Два — нагнутися до долу. Не згинайте, діти, ноги, Як торкаєтесь підлоги. Три, чотири — прямо стати, Будем знову працювати.
6. Вправа для розвитку навички читання.
— Прочитайте речення, в яких усі слова надруковані злито. Поверталасястаралисицязневдалогополювання. Уживотібурчитьвідго-
лоду. Назустрічїйїжачок.
7. Повторне читання казки.
1) За особами.
2) Інсценізація казки без слів автора. (Діти одягають маски.)
8. Мовно-логічне завдання.
1) З'єднати слова з відповідним героєм:
Улеслива хитра розумний винахідливий
ЛИСИЧКА ЇЖАЧОК
підступна зла кмітлива дотепний
2) Гра «Закінчіть речення».
Лисиця хижа, улеслива, а їжак
V. Підсумок уроку
— Яку казку читали? Чи є в неї автор? Чому?
(Більше вір своі'м очам, ніж чужим речам.)
— Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки?
VI. Домашнє завдання
Читати казку, відповідати на запитання у підручнику. Вміти характеризувати героїв.
Немає коментарів:
Дописати коментар