Літературне читання 2 клас
Тема. У серці ніжену і погідну збережемо мову рідну! (М. Хоросниць-ка «Матусин заповіт»; «Дві душі» (з народного))
Мета: узагальнити найважливіше з прочитаної теми і розділу; розвивати пам'ять; уміння висловлювати оцінні судження; вчити розрізняти твори різних жанрів; виховувати культуру спілкування.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності дітей до уроку.
Поспішіть місця зайняти — Час урок розпочинати.
2. Привітання.
II. Вправи для вироблення правильності читання
град гриб гілка галка
грам грип гірка галька
грак гній гра гай
граф гніт грак гайворон
дсіг—ма давати дворовий
Vі ча давити дворогий
та диван доктор
дива диктор
III. Перевірка домашнього завдання
1. Читання напам'ять лічилок за бажанням.
2. Тлумачення дібраних прислів'їв.
Про працю
• Бджола мала, а й та працює.
• Під лежачий камінь вода не тече.
• Готуй сані влітку.
• Що посієш, те й пожнеш.
Про розум
• Сім раз відміряй, один — відрізай.
• Не хвали сам себе, нехай тебе інші хвалять.
• Добре роби, добре й буде.
• Розум за гроші не купиш.
Про мову
• Добре слово краще за цукор і мед.
• Слово до слова — складається мова.
• Слово — не горобець, вилетить — не спіймаєш.
IV. Оголошення теми і мети уроку
V. Опрацювання художніх текстів «Читанки»
1. Робота над смішинками (С. 32—33).
1) Читання смішинки «Дві душі» вчителем.
— Послухайте невеличкий текст, подумайте, що це — оповідання, вірш, загадка?
2) Бесіда за прочитаним.
— Між ким відбувається діалог?
— Чи можна назвати хлопчика спостережливим? Чому? (Він ставить цікаві запитання.)
3) Висновок: це — смішинка-веселинка.
Люди придумували їх або запам'ятовували з власного життя, переказували одне одному, щоб учитися на цих випадках і веселити одне одного, поліпшувати настрій.
4) Хорове читання смішинки «Обіцянка».
5) Бесіда за прочитаним.
— Між ким відбувається діалог?
— Яким ви уявляєте дідуся? Хлопчика?
6) Читання смішинок за особами.
Фізкультхвилинка
2. Робота над віршем М. Хоросницької «Матусин заповіт» (С. 33).
1) Читання вірша мовчки.
2) Бесіда за малюнком.
— Між ким відбувається розмова?
— Що можна сказати про дитину?
— Чи зрозуміла дівчинка заповіт?
— Як потрібно цей заповіт виконувати?
3) Словникова робота. Заповіт, погідну, берегти мову.
4) Якими ще словами можна охарактеризувати мову?
5) Читання вислову.
рідну погідну
серці збережемо
рідну < мову
— Як розумієте цей вислів?
VI. Узагальнення прочитаної' теми і розділу за матеріалами
підручника (С. 34)
VII. Контроль та оцінювання якості читацької діяльності учнів
VIII. Підсумок уроку
— Ми прочитали великий розділ «В рідній школі—рідне слово». Що най-більше запам'яталося? Вразило?
Використання інтерактивної технології «Мікрофон».
Тема. У серці ніжену і погідну збережемо мову рідну! (М. Хоросниць-ка «Матусин заповіт»; «Дві душі» (з народного))
Мета: узагальнити найважливіше з прочитаної теми і розділу; розвивати пам'ять; уміння висловлювати оцінні судження; вчити розрізняти твори різних жанрів; виховувати культуру спілкування.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності дітей до уроку.
Поспішіть місця зайняти — Час урок розпочинати.
2. Привітання.
II. Вправи для вироблення правильності читання
град гриб гілка галка
грам грип гірка галька
грак гній гра гай
граф гніт грак гайворон
дсіг—ма давати дворовий
Vі ча давити дворогий
та диван доктор
дива диктор
III. Перевірка домашнього завдання
1. Читання напам'ять лічилок за бажанням.
2. Тлумачення дібраних прислів'їв.
Про працю
• Бджола мала, а й та працює.
• Під лежачий камінь вода не тече.
• Готуй сані влітку.
• Що посієш, те й пожнеш.
Про розум
• Сім раз відміряй, один — відрізай.
• Не хвали сам себе, нехай тебе інші хвалять.
• Добре роби, добре й буде.
• Розум за гроші не купиш.
Про мову
• Добре слово краще за цукор і мед.
• Слово до слова — складається мова.
• Слово — не горобець, вилетить — не спіймаєш.
IV. Оголошення теми і мети уроку
V. Опрацювання художніх текстів «Читанки»
1. Робота над смішинками (С. 32—33).
1) Читання смішинки «Дві душі» вчителем.
— Послухайте невеличкий текст, подумайте, що це — оповідання, вірш, загадка?
2) Бесіда за прочитаним.
— Між ким відбувається діалог?
— Чи можна назвати хлопчика спостережливим? Чому? (Він ставить цікаві запитання.)
3) Висновок: це — смішинка-веселинка.
Люди придумували їх або запам'ятовували з власного життя, переказували одне одному, щоб учитися на цих випадках і веселити одне одного, поліпшувати настрій.
4) Хорове читання смішинки «Обіцянка».
5) Бесіда за прочитаним.
— Між ким відбувається діалог?
— Яким ви уявляєте дідуся? Хлопчика?
6) Читання смішинок за особами.
Фізкультхвилинка
2. Робота над віршем М. Хоросницької «Матусин заповіт» (С. 33).
1) Читання вірша мовчки.
2) Бесіда за малюнком.
— Між ким відбувається розмова?
— Що можна сказати про дитину?
— Чи зрозуміла дівчинка заповіт?
— Як потрібно цей заповіт виконувати?
3) Словникова робота. Заповіт, погідну, берегти мову.
4) Якими ще словами можна охарактеризувати мову?
5) Читання вислову.
рідну погідну
серці збережемо
рідну < мову
— Як розумієте цей вислів?
VI. Узагальнення прочитаної' теми і розділу за матеріалами
підручника (С. 34)
VII. Контроль та оцінювання якості читацької діяльності учнів
VIII. Підсумок уроку
— Ми прочитали великий розділ «В рідній школі—рідне слово». Що най-більше запам'яталося? Вразило?
Використання інтерактивної технології «Мікрофон».
Немає коментарів:
Дописати коментар