Літературне читання 2 клас
Тема. Той ще не музика, хто в дудку дме (А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме»)
Мета: продовжувати роботу над удосконаленням техніки швидкого, виразного, свідомого читання, розвивати зв'язне мовлення, навчати ділити текст на логічно завершені частини, переказувати прочитане, оцінювати вчинки героїв; виховувати любов до праці.
ХІД УРОКУ
I. Мовна розминка
1. Чистомовка.
А-а-а — котика нема. Е-е-е — де наш котик, де? У-у-у — мишку з'їв малу. І-і-і — він спить на печі. И-и-и — має гарні сни. О-о-о — не будіть його. І-і-і — тихо, мишки всі!
(М. Підгірянка)
2. Скоромовка.
Скрекоче сорока сорочці:
— А я у сорочій сорочці! Сорока сороці скрекоче:
— А в мене яєчко сороче!
3. Гра «Складіть слово».
1) Складіть слово з перших складів слів.
Бавились, янтар. (Баян)
Піраміда, акція, німий, нова. (Піаніно)
2) Виконайте дій, утворіть слово. Скеля — ля — е + рип + ка (Скрипка)
3) Діберіть загальну назву. Баян — піаніно — скрипка — ...
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Хто з вас грає на музичних інструментах?
— Чи любите слухати музику? (Слухання класичної музики.)
— Чи сподобалась вам музика?
— А що потрібно робити, щоб так гарно навчитися грати?
— У мене в руках дудка. Спробуйте на ній зіграти. Чому нічого не вийшло?
III. Опрацювання оповідання А. Григорука «Той ще не музИка, хто в дудку дме»
1. Читання оповідання вчителем.
— Який настрій викликає це оповідання?
— Що було найсмішнішим?
2. Словникова робота.
Музика очі розбігаються
крамницю добра душа
обійстя видобував звуки
урвався терпець
1) Читання слів і словосполучень «луною» за вчителем.
2) Пояснення незрозумілих слів, добирання синонімів. Музика — музикант.
Крамниця — магазин. Обійстя — садиба, двір.
3. Гра «Бджілки».
Напівголосне читання оповідання учнями.
Фізкультхвилинка
4. Робота над аналізом змісту оповідання.
— Де були Дениско з дідусем?
— Яка забаганка спала на думку Денискові?
— Чому дідусь виконав його примхливе бажання?
— Що став робити Дениско?
— Як описує автор гру Дениска?
— Як відреагували домашні тварини на гру хлопчика?
— Якою була реакція бабусі, дідуся, тата, Мар'янки?
— Чому дідусь винувато усміхнувся?
— Як відреагував Дениско на протести рідних проти його гри?
— Що в цьому оповіданні смішного, а що — повчального?
— Згадайте, хто що зробив?
Мар'янка дідусь
Внукові не відмовить -глянула з докором церемонно вклонилась буркнув зітхнула
винувато усміхнулась '
тато
бабуся
(Картки зі словами об'єднати за змістом.)
5. Розподілення оповідання на частини. Добирання заголовків.
1) Дідусь купив дудочку.
2) Дениско влаштував «невдалий» концерт.
3) Рідні не витримали.
6. Знайдіть в оповіданні прислів'я і поясніть їх.
7. Гра «Актори».
Прочитайте заголовок оповідання:
а) з докором;
б) винувато;
в) із жалем;
г) роздратовано буркніть;
д) церемонно.
8. Читання оповідання за особами.
IV. Підсумок уроку
— Чого вас навчило оповідання, над яким ми сьогодні працювали?
V. Домашнє завдання
Підготувати відповіді на запитання (С. 91).
Тема. Той ще не музика, хто в дудку дме (А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме»)
Мета: продовжувати роботу над удосконаленням техніки швидкого, виразного, свідомого читання, розвивати зв'язне мовлення, навчати ділити текст на логічно завершені частини, переказувати прочитане, оцінювати вчинки героїв; виховувати любов до праці.
ХІД УРОКУ
I. Мовна розминка
1. Чистомовка.
А-а-а — котика нема. Е-е-е — де наш котик, де? У-у-у — мишку з'їв малу. І-і-і — він спить на печі. И-и-и — має гарні сни. О-о-о — не будіть його. І-і-і — тихо, мишки всі!
(М. Підгірянка)
2. Скоромовка.
Скрекоче сорока сорочці:
— А я у сорочій сорочці! Сорока сороці скрекоче:
— А в мене яєчко сороче!
3. Гра «Складіть слово».
1) Складіть слово з перших складів слів.
Бавились, янтар. (Баян)
Піраміда, акція, німий, нова. (Піаніно)
2) Виконайте дій, утворіть слово. Скеля — ля — е + рип + ка (Скрипка)
3) Діберіть загальну назву. Баян — піаніно — скрипка — ...
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Хто з вас грає на музичних інструментах?
— Чи любите слухати музику? (Слухання класичної музики.)
— Чи сподобалась вам музика?
— А що потрібно робити, щоб так гарно навчитися грати?
— У мене в руках дудка. Спробуйте на ній зіграти. Чому нічого не вийшло?
III. Опрацювання оповідання А. Григорука «Той ще не музИка, хто в дудку дме»
1. Читання оповідання вчителем.
— Який настрій викликає це оповідання?
— Що було найсмішнішим?
2. Словникова робота.
Музика очі розбігаються
крамницю добра душа
обійстя видобував звуки
урвався терпець
1) Читання слів і словосполучень «луною» за вчителем.
2) Пояснення незрозумілих слів, добирання синонімів. Музика — музикант.
Крамниця — магазин. Обійстя — садиба, двір.
3. Гра «Бджілки».
Напівголосне читання оповідання учнями.
Фізкультхвилинка
4. Робота над аналізом змісту оповідання.
— Де були Дениско з дідусем?
— Яка забаганка спала на думку Денискові?
— Чому дідусь виконав його примхливе бажання?
— Що став робити Дениско?
— Як описує автор гру Дениска?
— Як відреагували домашні тварини на гру хлопчика?
— Якою була реакція бабусі, дідуся, тата, Мар'янки?
— Чому дідусь винувато усміхнувся?
— Як відреагував Дениско на протести рідних проти його гри?
— Що в цьому оповіданні смішного, а що — повчального?
— Згадайте, хто що зробив?
Мар'янка дідусь
Внукові не відмовить -глянула з докором церемонно вклонилась буркнув зітхнула
винувато усміхнулась '
тато
бабуся
(Картки зі словами об'єднати за змістом.)
5. Розподілення оповідання на частини. Добирання заголовків.
1) Дідусь купив дудочку.
2) Дениско влаштував «невдалий» концерт.
3) Рідні не витримали.
6. Знайдіть в оповіданні прислів'я і поясніть їх.
7. Гра «Актори».
Прочитайте заголовок оповідання:
а) з докором;
б) винувато;
в) із жалем;
г) роздратовано буркніть;
д) церемонно.
8. Читання оповідання за особами.
IV. Підсумок уроку
— Чого вас навчило оповідання, над яким ми сьогодні працювали?
V. Домашнє завдання
Підготувати відповіді на запитання (С. 91).
Немає коментарів:
Дописати коментар