пʼятниця, 6 вересня 2013 р.

Літературне читання 2 клас Тема. Які бувають школи? (В. Фетисов «Хто чого вчиться»; С. Жупа-нин «У Лісовій музичній школі»; В. Лучук «Крокодилів урок»)

Літературне читання 2 клас

Тема. Які бувають школи? (В. Фетисов «Хто чого вчиться»; С. Жупа-нин «У Лісовій музичній школі»; В. Лучук «Крокодилів урок»)

Мета: пробуджувати інтелектуальні почуття; удосконалювати уміння виразно читати; порівнювати твори, близькі за темою; виховувати інтерес до пізнання нового.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Створення емоційного зосередження дітей.
От і знову дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей закликає, Щоб успішно вас знову вчить...
(Н. Красоткіна)
2. Привітання.
II. Удосконалення техніки читання
Ігрове завдання «Словесна гірка»
читач     11 читати читання Т читанка
Чи можна назвати ці слова родичами? Чому?
III. Закріплення знань про структуру «Читанки»
1. Розповіді декількох дітей про структуру підручника.
2. Ознайомлення з відмінностями про поетів.
На С. 114—122 є невеличкий довідничок «Познайомся з авторами прочитаних творів». У довідничку вміщено портрети та відомості про 26 поетів і письменників, твори яких ми будемо читати і письменників, твори яких ми будемо читати протягом року.
Робота в групах
1 група ознайомлюється з матеріалом про Володимира Фетисова, друга — про Степана Жупанина, третя — про Володимира Лучука.
Представник кожної з груп доповідає колективу дітей класу про те, що запам'ятав, читаючи довідничок «Познайомимося з авторами прочитаних творів» (під час уроку — на етапі читання та аналізу певних віршованих творів).
Фізкультхвилинка
IV. Вибіркова перевірка домашнього завдання
1. Виразне читання вірша Д. Павличка «Школа».
2. Читання «дощиком» «Загадки».
3. Читання «ланцюжком» вірша Л. Глібова «Бачити — не бачить...»
V. Оголошення теми і мети уроку.
Розв'язання проблемних запитань
Кому потрібно навчатися?
Які школи називають незвичайними?
Чи потрібно навчатися звірям?
Сьогодні почитаємо про навчання у Лісових школах.
VI. Удосконалення вмінь виразного читання
віршованих творів
1. Вибіркове читання тексту вірша В Фетисова «Хто чого вчиться».
Де навчаються звірі? Риби? Птахи?
Чого навчаються звірі? Риби? Птахи? Людина?
Як розумієте виділені слова?
2. Аналітичне читання вірша С. Жупанина «У Лісовій музичній
школі».
1) Комбіноване читання «Вчитель — учні».
2) Читання римованих рядків, що «ілюструють» малюнок підручника.
3) Робота в парах: читання й обговорення лексичного значення «незрозумілих» слів (наприклад, ритміка, зручно, солоспів, трелі, полонили).
4) Зачитування римованих рядків, у яких сказано, що пташенята навчаються радісно.
Хвилинка відпочинку
Гра «Скажи "ква"» (голосно, тихо, ніжно, здивовано, ствердно...)
3. Багаторазове читання вірша В. Лучука «Крокодилів урок» із метою
з'ясування, як тварини називають свого незвичайного вчителя.
Чому називають по-різному?
Як би називали, наприклад, крокодила, кошеня, курча, собача?
VII. Підсумки уроку
Якою темою об'єднані вірші?
Яка школа найбільше сподобалася? Чим?
Учитися потрібно всім: людям, птахам, тваринам, адже без знань не можна жити.
VIII. Контроль і оцінювання якості читацької
діяльності учнів
IX. Домашнє завдання
1. Читати тексти на с. 10—12. Відповідати на запитання.
2. Намалювати малюнок «Урок у Лісовій школі».

Немає коментарів:

Дописати коментар