пʼятниця, 6 вересня 2013 р.

Літературне читання 2 клас Тема. Що сильніше за силу? (Казка «Сильніше за силу»)

Літературне читання 2 клас

Тема. Що сильніше за силу? (Казка «Сильніше за силу»)

Мета: формувати уміння висловлювати оцінні судження; удосконалювати уміння читати за особами, ставити запитання за прочитаним; виховувати позитивні риси характеру.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок — Починаємо урок.
II. Перевірка домашнього завдання
1. Вибіркове читання тексту В. Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хитринку купувала».
Який товар продавала Лисиця?
Яку хитринку купила Наталя?
На що поскаржилася дівчинка мамі?
Чому Наталя пішла на базар удруге?
В яких словах передається головна думка товару?
2. Поділ казки на частини. Переказ тексту.
На скільки частин можна поділити твір? Чому?
Перекажіть першу частину.
Про що йдеться у другій частині казки?
Чого нас вчить ця казка?
Оцініть вчинок Наталі.
Фізкультхвилинка

III. Оголошення теми і завдань уроку
1. Відредагування загадок.
Відгадайте, про кого ми будемо читати сьогодні?
Має вуса, пишний хвіст І негарну звичку: Спершу добре він поїсть, Після — вмиє личко. (Кіт)
Бідовий хлопчина В сірій сорочині По дворах стрибає, Крихти підбирає. (Горобець)
Які ознаки допомогли відгадати загадки?
2. Робота над заголовком казки.
Роздивіться малюнок. Прочитайте заголовок. Про що буде йти мова?
3. Обговорення «Що сильніше за силу»?
Спритність
Швидкість
Наполегливість
Зріст тощо.
Чому?
IV. Опрацювання казки «Сильніше за силу»
1. Читання вголос заздалегідь підготовленим учнем.
2. Перевірка первинного сприймання.

Хто найбільше сподобався? Чому?
Кого характеризують слова спритний, дужий, сильний, маленький, хитрий, розумний?
3. Перечитування казки учнями з метою підготовки читання за особами.
Слухання грамзапису «Голоси птахів».
4. Будова запитань та відповідей на них за змістом прочитаного. Ро-
бота в парах.
Попрацюйте в парах. Поставте одне одному запитання за змістом казки «Сильніше за силу».
Вивчення скоромовки.
Летів горобчик, Сів на стовпчик, Прибіг хлопчик — Утік горобчик.
5. Словникова робота.
Поясніть значення написаних на дошці слів та виразів.
Стріха, стану в пригоді, знадобиться, заперечив.
6. Читання казки за особами.
Пригадаймо, з якою інтонацією потрібно читати розповідні, питальні, спонукальні речення. Свою відповідь доведіть прикладами з тексту казки.
З яким почуттям потрібно читати прохання горобця?
А самовпевнену відповідь кота?
V. Опрацювання блоку «Чи уважно ти читав?»
VI. Підсумок уроку
Робота на змістом прислів'їв.
І сила перед розумом никне. Де сила невізьме, там розум допоможе.
Роз'єднайте слова і прочитайте прислів'я.
Дівчата пояснюють зміст першого прислів'я, хлопці — другого.
Чи можна ці прислів'я узяти заголовком до прочитаної на уроці казки? Чому?
VII. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності учнів
VIII. Домашнє завдання
1. Читати казку «Сильніше за силу».
2. Уміти переказати текст, опираючись на малюнок.
3. Підготуватися до уроку позакласного читання за темою «Шкільними стежками».

Немає коментарів:

Дописати коментар