Літературне читання 2 клас
Тема. Чи вмієте ви дружити? (О. Буцень «У новій школі»; Л. Вахніна «Кордон»; Г. Бойко «Ділові розмови»)
Мета: формувати вміння висловлювати оцінні судження; характеризувати дійових осіб; збагачувати словник учнів синонімами; виховувати почуття справжньої дружби, товариськості.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Самоперевірка готовності учнів до уроку.
2. Привітання.
Доброго ранку! Доброго дня! — Бажаєте ви і бажаю вам я.
ІІ. Проведення читацької розминки
1. Артикуляційна зарядка. Доповнення чистомомовки. Ва-ва-ва — наша школа... (нова). Шу-шу-шу — букви правильно... (пишу). Ші-ші-ші — на пам'ять ми вчимо... (вірші). Ля-ля-ля — хто чистомовку добавляє?
2. Читання перевернутих слів.
ХИШОС УЯЬЛЛ УІЛУП
— Що спільного між словами? Яку тему ми вивчаємо?
III. Перевірка домашнього завдання
1. Бесіда за виставкою малюнків «У Лісовій школі».
2. Виразне читання віршів. Словесне малювання.
3. Робота над змістом прислів'їв. (С. 10)
IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Навчатися потрібно всім: звірам, птахам, людям. Що ж відбувається у справжній новій школі? Це оповідання Олега Буценя. Роздивимося його портрет та прочитаємо про цю людину — вчителя та письменника.
V. Опрацювання текстів підручника
1. Читання вголос оповідання О. Буценя «У новій школі».
— Прочитайте оповідання і скажіть, чому воно має таку назву?
2. Бесіда за змістом прочитаного.
— Чому Нюра до всіх придивлялася?
— Хто запропонував їй дружбу?
— Як розумієте відповідь Нюри?
— Чи можна цю відповідь доповнити?
— Якими словами?
3. Вибіркове читання.
— Прочитайте, як Галя розповіла про своїх однокласниць?
— Як характеризує ця розповідь дівчинку?
— Якими іменами ви б назвали однокласниць Галі? (Олена, Віра, Надійка, Іра)
4. Читання за особами.
Фізкультхвилинка
5. Розгляд малюнка до оповідання Л. Вахніної «Кордон» (С. 11)
— Роздивіться малюнок. Прочитайте назву оповідання. Про що буде цей текст?
Кордон — лінія, яка щось розділяє, межа, рубіж.
6. Читання тексту «буксиром».
7. Перевірка первинного сприймання.
— Де відбуваються події?
— Як звати дітей?
— Чи були Сашко і Наталя друзями?
— Який випадок допоміг Сашкові зрозуміти свою помилку?
8. Словникова робота.
Добирання синонімів до слів: вертається — говорить, повелося — стало, нишпорить — шукає, запасна — інша.
9. Колективний поділ тексту на три логічно завершені частини.
Обговорення поділу учнями.
10. Читання частин по рядах.
11. Читання та аналіз вірша Г. Бойка «Ділові розмови» за завданнями
підручника.
VI. Підсумки уроку
— Хто з дійових осіб прочитаних на уроці творів сподобався, а хто — ні? Чому?
— Школа — це не лише уроки, а й людські стосунки.
VII. Контроль та оцінювання якості читацької
діяльності учнів
VIII. Домашнє завдання
1. Виразно читати матеріал «Читанки» (С. 10—13).
2. Уміти розказати про Л. Вахніну.
3. Підготувати діалог по телефону із сусідом по парті.
Тема. Чи вмієте ви дружити? (О. Буцень «У новій школі»; Л. Вахніна «Кордон»; Г. Бойко «Ділові розмови»)
Мета: формувати вміння висловлювати оцінні судження; характеризувати дійових осіб; збагачувати словник учнів синонімами; виховувати почуття справжньої дружби, товариськості.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Самоперевірка готовності учнів до уроку.
2. Привітання.
Доброго ранку! Доброго дня! — Бажаєте ви і бажаю вам я.
ІІ. Проведення читацької розминки
1. Артикуляційна зарядка. Доповнення чистомомовки. Ва-ва-ва — наша школа... (нова). Шу-шу-шу — букви правильно... (пишу). Ші-ші-ші — на пам'ять ми вчимо... (вірші). Ля-ля-ля — хто чистомовку добавляє?
2. Читання перевернутих слів.
ХИШОС УЯЬЛЛ УІЛУП
— Що спільного між словами? Яку тему ми вивчаємо?
III. Перевірка домашнього завдання
1. Бесіда за виставкою малюнків «У Лісовій школі».
2. Виразне читання віршів. Словесне малювання.
3. Робота над змістом прислів'їв. (С. 10)
IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Навчатися потрібно всім: звірам, птахам, людям. Що ж відбувається у справжній новій школі? Це оповідання Олега Буценя. Роздивимося його портрет та прочитаємо про цю людину — вчителя та письменника.
V. Опрацювання текстів підручника
1. Читання вголос оповідання О. Буценя «У новій школі».
— Прочитайте оповідання і скажіть, чому воно має таку назву?
2. Бесіда за змістом прочитаного.
— Чому Нюра до всіх придивлялася?
— Хто запропонував їй дружбу?
— Як розумієте відповідь Нюри?
— Чи можна цю відповідь доповнити?
— Якими словами?
3. Вибіркове читання.
— Прочитайте, як Галя розповіла про своїх однокласниць?
— Як характеризує ця розповідь дівчинку?
— Якими іменами ви б назвали однокласниць Галі? (Олена, Віра, Надійка, Іра)
4. Читання за особами.
Фізкультхвилинка
5. Розгляд малюнка до оповідання Л. Вахніної «Кордон» (С. 11)
— Роздивіться малюнок. Прочитайте назву оповідання. Про що буде цей текст?
Кордон — лінія, яка щось розділяє, межа, рубіж.
6. Читання тексту «буксиром».
7. Перевірка первинного сприймання.
— Де відбуваються події?
— Як звати дітей?
— Чи були Сашко і Наталя друзями?
— Який випадок допоміг Сашкові зрозуміти свою помилку?
8. Словникова робота.
Добирання синонімів до слів: вертається — говорить, повелося — стало, нишпорить — шукає, запасна — інша.
9. Колективний поділ тексту на три логічно завершені частини.
Обговорення поділу учнями.
10. Читання частин по рядах.
11. Читання та аналіз вірша Г. Бойка «Ділові розмови» за завданнями
підручника.
VI. Підсумки уроку
— Хто з дійових осіб прочитаних на уроці творів сподобався, а хто — ні? Чому?
— Школа — це не лише уроки, а й людські стосунки.
VII. Контроль та оцінювання якості читацької
діяльності учнів
VIII. Домашнє завдання
1. Виразно читати матеріал «Читанки» (С. 10—13).
2. Уміти розказати про Л. Вахніну.
3. Підготувати діалог по телефону із сусідом по парті.
Немає коментарів:
Дописати коментар