Літературне читання 2 клас
Тема. Більше вір своїм очам, ніж чужим речам (О. Буцень «У новій школі»)
Мета: ознайомити учнів з оповіданням О. Буценя «У новій школі»; вчи¬ти аналізувати твір; удосконалювати навички вибіркового читання; вчити виділяти головне у прочитаному, вчити розрізняти справжніх друзів.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
Учитель
Пролунав уже дзвінок, Всіх покликав на урок. Тому дружно всі сідаємо, Працювати починаємо.
II. Мовна розминка
1. Розучування скоромовки.
Два дельфіни десять днів Дивували дітлахів.
(О. Кононенко)
— Який звук найчастіше зустрічається у скоромовці?
2. Розчитування за складовою таблицею.
III. Перевірка домашнього завдання
Діти розповідають скоромовки, пояснюють, як вони їх розуміють.
IV. Актуалізація опорних знань учнів
1. Асоціативний кущ.
— Давайте доберемо такі слова, які допоможуть нам уявити, що таке дружба.
друг
ігри відпочинок
Фізкультхвилинка
V. Повідомлення теми і мети уроку
1. Уч и т е л ь. На попередньому уроці ми читали про тварин, які на-
вчалися в своїй Лісовій школі. Сьогодні прочитаємо оповідання О. Бу-
ценя «У новій школі».
Спершу пофантазуємо і зіграємо у гру «Мікрофон».
Учень, який отримує мікрофон, висловлює свої припущення, про що йти¬меться в оповіданні.
2. Читання оповідання вчителем.
3. Перевірка первинного сприймання.
— Чи правильно ми передбачили, про що йтиметься в оповіданні?
— Хто прийшов у нову школу?
— Чи були у Нюри тут подруги?
4. Словникова робота.
Іра підійшла задавака
Нюра перебрала задирака
Надя придивлялася хитруля
Галя виявились брехуха
— Що спільного у словах першого стовпчика? Другого? Третього? Читання слів «луною» за вчителем.
5. Читання тексту «ланцюжком».
— Із ким першим познайомилася Нюра?
6. Перевірка розуміння прочитаного.
— Куди прийшла Нюра?
— Хто першим підійшов до Нюри?
— Про що запитала Галя у Нюри?
— Як би ви відповіли, якби були на місці Нюри? (Гра «Мікрофон»)
7. Вибіркове читання.
Гра «Хвости»
Вчитель читає початок речення; учні відшукують і зачитують все ре¬чення.
8. Читання оповідання за особами.
Учні разом з учителем визначають, з якою інтонацією слід читати слова дівчаток.
Звертається увага на ключові слова: питає, зітхнула, відповіла.
9. Визначення головної думки твору.
— Із ким із дівчаток ви б дружили?
— Яким повинен бути справжній друг?
— Чи сподобалася вам відповідь Нюри?
— Про кого з дівчаток можна так сказати?
• Мудра, вихована, тактовна, серйозна. (Нюра)
• Задавака, хитруля, брехуха, задирака. (Галя)
— Як Галя називала своїх однокласниць?
— А як потрібно називати?
— Якою людиною виросте Галя?
— Чи можна їй допомогти змінитися?
— Як?
— Які слова ще можна додати до нашого асоціативного куща?
VI. Підсумок уроку
— Чи сподобався вам урок?
— Що нового ви дізналися?
— Чи справдилися ваші очікування від уроку?
VII. Домашнє завдання
Читати оповідання за особами.
Тема. Більше вір своїм очам, ніж чужим речам (О. Буцень «У новій школі»)
Мета: ознайомити учнів з оповіданням О. Буценя «У новій школі»; вчи¬ти аналізувати твір; удосконалювати навички вибіркового читання; вчити виділяти головне у прочитаному, вчити розрізняти справжніх друзів.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
Учитель
Пролунав уже дзвінок, Всіх покликав на урок. Тому дружно всі сідаємо, Працювати починаємо.
II. Мовна розминка
1. Розучування скоромовки.
Два дельфіни десять днів Дивували дітлахів.
(О. Кононенко)
— Який звук найчастіше зустрічається у скоромовці?
2. Розчитування за складовою таблицею.
III. Перевірка домашнього завдання
Діти розповідають скоромовки, пояснюють, як вони їх розуміють.
IV. Актуалізація опорних знань учнів
1. Асоціативний кущ.
— Давайте доберемо такі слова, які допоможуть нам уявити, що таке дружба.
друг
ігри відпочинок
Фізкультхвилинка
V. Повідомлення теми і мети уроку
1. Уч и т е л ь. На попередньому уроці ми читали про тварин, які на-
вчалися в своїй Лісовій школі. Сьогодні прочитаємо оповідання О. Бу-
ценя «У новій школі».
Спершу пофантазуємо і зіграємо у гру «Мікрофон».
Учень, який отримує мікрофон, висловлює свої припущення, про що йти¬меться в оповіданні.
2. Читання оповідання вчителем.
3. Перевірка первинного сприймання.
— Чи правильно ми передбачили, про що йтиметься в оповіданні?
— Хто прийшов у нову школу?
— Чи були у Нюри тут подруги?
4. Словникова робота.
Іра підійшла задавака
Нюра перебрала задирака
Надя придивлялася хитруля
Галя виявились брехуха
— Що спільного у словах першого стовпчика? Другого? Третього? Читання слів «луною» за вчителем.
5. Читання тексту «ланцюжком».
— Із ким першим познайомилася Нюра?
6. Перевірка розуміння прочитаного.
— Куди прийшла Нюра?
— Хто першим підійшов до Нюри?
— Про що запитала Галя у Нюри?
— Як би ви відповіли, якби були на місці Нюри? (Гра «Мікрофон»)
7. Вибіркове читання.
Гра «Хвости»
Вчитель читає початок речення; учні відшукують і зачитують все ре¬чення.
8. Читання оповідання за особами.
Учні разом з учителем визначають, з якою інтонацією слід читати слова дівчаток.
Звертається увага на ключові слова: питає, зітхнула, відповіла.
9. Визначення головної думки твору.
— Із ким із дівчаток ви б дружили?
— Яким повинен бути справжній друг?
— Чи сподобалася вам відповідь Нюри?
— Про кого з дівчаток можна так сказати?
• Мудра, вихована, тактовна, серйозна. (Нюра)
• Задавака, хитруля, брехуха, задирака. (Галя)
— Як Галя називала своїх однокласниць?
— А як потрібно називати?
— Якою людиною виросте Галя?
— Чи можна їй допомогти змінитися?
— Як?
— Які слова ще можна додати до нашого асоціативного куща?
VI. Підсумок уроку
— Чи сподобався вам урок?
— Що нового ви дізналися?
— Чи справдилися ваші очікування від уроку?
VII. Домашнє завдання
Читати оповідання за особами.
Немає коментарів:
Дописати коментар