пʼятниця, 6 вересня 2013 р.

Літературне читання 2 клас Тема. Сила перед розумом никне (казка «Сильніше за силу», прислів'я). Підсумок за темою

Літературне читання 2 клас

Тема. Сила перед розумом никне (казка «Сильніше за силу», прислів'я). Підсумок за темою

Мета: ознайомити дітей із казкою, прислів'ям; навчати учнів ро-зуміти прочитане, виділяти головне; розвивати уміння читати за особами, правильно інтонувати речення; привчити доводити свою правоту силою слова.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Учитель
Дзвоник всім нам дав наказ — До роботи швидше в клас. Біля парти станем чемно — Хай мине час недаремно. Будем розум розвивати, Свою пам'ять тренувати.
II. Мовна розминка
1. Розучування лічилки.
Раз, два, три, чотири — Кицю грамоти учили: Не читати, не писати, А за мишками ганяти.
2. Читання складової таблиці.
III. Перевірка домашнього завдання
1. Переказ оповідання учнями.
2. З'єднайте частини речення.
Побачила ...принесла додому.
Потрібно готувати уроки,... ...не люблять совісті.
Хитрощі... ...але ж не хочеться.
Купила Наталя хитринку,... ...Лисиця хитринки продає.
IV. Повідомлення теми і мети уроку
1. Бесіда.
Сьогодні ми будемо в гостях у казки. Хто буде героями казки, ми дізнаємося, коли відгадаємо загадки.
Фізкультхвилинка
Я люблю комах, жучків, Їм біленьких черв'ячків. В теплий край я не літаю: Під стріхою хату маю, Цвірінь — сів я на хлівець, А звуть мене... (горобець).
Як ступа, ніхто не чує, Тихо крадучись, полює, А маленькі сірі мишки Утікають геть від... (кішки).
Діти розглядають малюнки горобця, кота. Розповідають, що вони знають про цих тварин.
Чи можуть дружити між собою котик і горобець?
Що буде, якщо вони зустрінуться?
Хто з них сильніший?
2. Читання казки вчителем.
Слухайте уважно казку. Чи все в казці так, як у житті?
3. Перевірка сприймання тексту казки.
Хто виявився сильнішим у казці?
Чому?
4. Словникова робота.
Заліз попросив
спіймав заперечив
фиркнув здивувався
підскочив піднявся
застрибав крикнув
Учні читають стовпчики слів.
5. Прочитати напівголосно текст і вибрати, кого стосуються слова
першого стовпчика, а кого — другого.
6. Характеристика котика і горобця.
Хитрий

спритний
самовпевнений
розумний
винахідливий
розсудливий


Кіт
Горобець


7. Читання казки за особами.
(Діти читають, одягнувши маски котика і горобчика.) V. Робота над прислів'ями
Діти роз'єднують і читають прислів'я з підручника. (С. 16)

єш ло май ро
(Маєш голову, май і розум.)
Що спільного у цих трьох прислів'ях?
Чого вчать нас ці прислів'я?
VI. Підсумок за темою
Відповіді на запитання у підручнику (С. 16).
VII. Підсумок уроку
Чого навчив вас сьогоднішній урок?
Що в житті сильніше за силу?
Як розумні виховані люди розв'язують конфліктні питання?
VIII. Домашнє завдання
Підготуватися до читання за особами.

Немає коментарів:

Дописати коментар