Математика 2 клас
Тема. Побудова прямого кута і квадрата на папері в клітинку. Знаходження периметра квадрата. Самостійна робота.
Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал; формувати вміння будувати прямий кут і квадрат на папері в клітинку, знаходити периметр квадрата; розвивати вміння порівнювати і розв’язувати геометричні завдання; виховувати самостійність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
Гра «Набери 15» ( можна використовувати два, три і чотири числа)
2 Задачі у віршах
1) Вітер листя обривав
І швиденько рахував.
8 листочків дубових
Та 7 різьблених кленових
Тихо він на землю клав
І у діток запитав:
— Скільки ж я листків зірвав?
(15) 2) Ось летять до годівниці
Чотири подружки синиці.
Сім пізніше прибуло.
Скільки всіх птахів було?
(11)
3) Петрик книги протирав,
На полиці їх складав.
Ось поклав він 9 книг,
Потім ще 4.
Довго думав і гадав,
Скільки всіх книжок поклав?
(13) 4) Сойка сливи обривала,
Штук 13 десь зірвала.
Дві дала малим білчатам,
Три — пухнастим зайченятам.
Діти, сойці поможіть,
Решту слив ви полічіть.
(8)
Учні записують задачі у зошит у вигляді виразів (з коментуванням).
1) 8 + 7 = 15 3) 9 + 4 = 13
2) 4 + 7 = 11 4) 13 – 2 – 3 = 8
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Знайдіть закономірність і вставте пропущені числа.
3 6 . . 15 . . 24 . .
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Практичні завдання
1) Візьміть аркуш паперу і перегніть його двічі, вийшла модель прямого кута.
Розгорніть аркуш: можна побачити 4 прямих кута.
2) Самостійно побудуйте свій прямий кут у зошиті (з коменту¬ванням).
3) Знайдіть у буквах алфавіту ті, у яких є прямий кут.
4) Використовуючи предмети найближчого оточення, покажіть прямі кути.
5) Які точки потрібно з’єднати, щоб вийшов:
• прямокутник;
• квадрат?
6) Побудувати квадрат зі стороною 4 см, знайти його периметр.
7) Скільки квадратів на малюнках? Фізкультхвилинка
2 Розв’язування прикладів
15 – 9 + 7 44 – 4 + 2
49 + 1 + 7 15 + 12 – 7
85 + 12 – 1 96 – 90 + 30
3 Розв’язування задач
1) В одному шматку було 12 дм дроту, а у другому — на 4 дм більше. Скільки дециметрів дроту у двох шматках?
— Чи можна відповісти на питання задачі?
— Що спочатку треба дізнатися? Яку дію виконати? Яку дію треба виконати для відповіді на питання задачі?
2) Було — ?
Дали — 20 грн. і 2 грн.
Стало — 25 грн.
Після детального аналізу задачі учні записують розв’язання за¬дачі складанням виразу.
— Скільки грошей залишиться, якщо купити 2 книжки по 10 грн.?
4 Самостійна робота
1 варіант
1) Задача.
У Павлика було 8 грн. Коли тато дав йому ще грошей, у нього стало 12 грн. Скільки грошей дав Павликові тато?
2) Розв’яжіть приклади.
37 – 17 63 – 42 44 + 20 – 4 98 – (60 + 20)
36 + 33 57 + 31 78 – 30 – 8 52 – 12 + 40
3) Вставте потрібні числа.
70 – = 50 16 – = 9
2 варіант
1) Задача.
У Марійки було 12 грн. Після покупки морозива у неї залиши¬лися 4 грн. Скільки коштує морозиво?
2) Розв’яжіть приклади.
54 – 30 86 – 34 90 – 70 + 60 13 – (46 – 40)
56 + 13 75 – 32 37 + (2 + 30) 100 – (56 – 36)
3) Вставте потрібні числа.
90 – = 40 14 – = 6
5 Офтальмологічна пауза
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як побудувати прямий кут?
— Як побудувати квадрат?
— Як знайти периметр квадрата?
Тема. Побудова прямого кута і квадрата на папері в клітинку. Знаходження периметра квадрата. Самостійна робота.
Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал; формувати вміння будувати прямий кут і квадрат на папері в клітинку, знаходити периметр квадрата; розвивати вміння порівнювати і розв’язувати геометричні завдання; виховувати самостійність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
Гра «Набери 15» ( можна використовувати два, три і чотири числа)
2 Задачі у віршах
1) Вітер листя обривав
І швиденько рахував.
8 листочків дубових
Та 7 різьблених кленових
Тихо він на землю клав
І у діток запитав:
— Скільки ж я листків зірвав?
(15) 2) Ось летять до годівниці
Чотири подружки синиці.
Сім пізніше прибуло.
Скільки всіх птахів було?
(11)
3) Петрик книги протирав,
На полиці їх складав.
Ось поклав він 9 книг,
Потім ще 4.
Довго думав і гадав,
Скільки всіх книжок поклав?
(13) 4) Сойка сливи обривала,
Штук 13 десь зірвала.
Дві дала малим білчатам,
Три — пухнастим зайченятам.
Діти, сойці поможіть,
Решту слив ви полічіть.
(8)
Учні записують задачі у зошит у вигляді виразів (з коментуванням).
1) 8 + 7 = 15 3) 9 + 4 = 13
2) 4 + 7 = 11 4) 13 – 2 – 3 = 8
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Знайдіть закономірність і вставте пропущені числа.
3 6 . . 15 . . 24 . .
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Практичні завдання
1) Візьміть аркуш паперу і перегніть його двічі, вийшла модель прямого кута.
Розгорніть аркуш: можна побачити 4 прямих кута.
2) Самостійно побудуйте свій прямий кут у зошиті (з коменту¬ванням).
3) Знайдіть у буквах алфавіту ті, у яких є прямий кут.
4) Використовуючи предмети найближчого оточення, покажіть прямі кути.
5) Які точки потрібно з’єднати, щоб вийшов:
• прямокутник;
• квадрат?
6) Побудувати квадрат зі стороною 4 см, знайти його периметр.
7) Скільки квадратів на малюнках? Фізкультхвилинка
2 Розв’язування прикладів
15 – 9 + 7 44 – 4 + 2
49 + 1 + 7 15 + 12 – 7
85 + 12 – 1 96 – 90 + 30
3 Розв’язування задач
1) В одному шматку було 12 дм дроту, а у другому — на 4 дм більше. Скільки дециметрів дроту у двох шматках?
— Чи можна відповісти на питання задачі?
— Що спочатку треба дізнатися? Яку дію виконати? Яку дію треба виконати для відповіді на питання задачі?
2) Було — ?
Дали — 20 грн. і 2 грн.
Стало — 25 грн.
Після детального аналізу задачі учні записують розв’язання за¬дачі складанням виразу.
— Скільки грошей залишиться, якщо купити 2 книжки по 10 грн.?
4 Самостійна робота
1 варіант
1) Задача.
У Павлика було 8 грн. Коли тато дав йому ще грошей, у нього стало 12 грн. Скільки грошей дав Павликові тато?
2) Розв’яжіть приклади.
37 – 17 63 – 42 44 + 20 – 4 98 – (60 + 20)
36 + 33 57 + 31 78 – 30 – 8 52 – 12 + 40
3) Вставте потрібні числа.
70 – = 50 16 – = 9
2 варіант
1) Задача.
У Марійки було 12 грн. Після покупки морозива у неї залиши¬лися 4 грн. Скільки коштує морозиво?
2) Розв’яжіть приклади.
54 – 30 86 – 34 90 – 70 + 60 13 – (46 – 40)
56 + 13 75 – 32 37 + (2 + 30) 100 – (56 – 36)
3) Вставте потрібні числа.
90 – = 40 14 – = 6
5 Офтальмологічна пауза
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як побудувати прямий кут?
— Як побудувати квадрат?
— Як знайти периметр квадрата?
Тема. Побудова прямого кута і квадрата на папері в клітинку. Знаходження периметра квадрата. Самостійна робота.
Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал; формувати вміння будувати прямий кут і квадрат на папері в клітинку, знаходити периметр квадрата; розвивати вміння порівнювати і розв’язувати геометричні завдання; виховувати самостійність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
Гра «Набери 15» ( можна використовувати два, три і чотири числа)
2 Задачі у віршах
1) Вітер листя обривав
І швиденько рахував.
8 листочків дубових
Та 7 різьблених кленових
Тихо він на землю клав
І у діток запитав:
— Скільки ж я листків зірвав?
(15) 2) Ось летять до годівниці
Чотири подружки синиці.
Сім пізніше прибуло.
Скільки всіх птахів було?
(11)
3) Петрик книги протирав,
На полиці їх складав.
Ось поклав він 9 книг,
Потім ще 4.
Довго думав і гадав,
Скільки всіх книжок поклав?
(13) 4) Сойка сливи обривала,
Штук 13 десь зірвала.
Дві дала малим білчатам,
Три — пухнастим зайченятам.
Діти, сойці поможіть,
Решту слив ви полічіть.
(8)
Учні записують задачі у зошит у вигляді виразів (з коментуванням).
1) 8 + 7 = 15 3) 9 + 4 = 13
2) 4 + 7 = 11 4) 13 – 2 – 3 = 8
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Знайдіть закономірність і вставте пропущені числа.
3 6 . . 15 . . 24 . .
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Практичні завдання
1) Візьміть аркуш паперу і перегніть його двічі, вийшла модель прямого кута.
Розгорніть аркуш: можна побачити 4 прямих кута.
2) Самостійно побудуйте свій прямий кут у зошиті (з коменту¬ванням).
3) Знайдіть у буквах алфавіту ті, у яких є прямий кут.
4) Використовуючи предмети найближчого оточення, покажіть прямі кути.
5) Які точки потрібно з’єднати, щоб вийшов:
• прямокутник;
• квадрат?
6) Побудувати квадрат зі стороною 4 см, знайти його периметр.
7) Скільки квадратів на малюнках? Фізкультхвилинка
2 Розв’язування прикладів
15 – 9 + 7 44 – 4 + 2
49 + 1 + 7 15 + 12 – 7
85 + 12 – 1 96 – 90 + 30
3 Розв’язування задач
1) В одному шматку було 12 дм дроту, а у другому — на 4 дм більше. Скільки дециметрів дроту у двох шматках?
— Чи можна відповісти на питання задачі?
— Що спочатку треба дізнатися? Яку дію виконати? Яку дію треба виконати для відповіді на питання задачі?
2) Було — ?
Дали — 20 грн. і 2 грн.
Стало — 25 грн.
Після детального аналізу задачі учні записують розв’язання за¬дачі складанням виразу.
— Скільки грошей залишиться, якщо купити 2 книжки по 10 грн.?
4 Самостійна робота
1 варіант
1) Задача.
У Павлика було 8 грн. Коли тато дав йому ще грошей, у нього стало 12 грн. Скільки грошей дав Павликові тато?
2) Розв’яжіть приклади.
37 – 17 63 – 42 44 + 20 – 4 98 – (60 + 20)
36 + 33 57 + 31 78 – 30 – 8 52 – 12 + 40
3) Вставте потрібні числа.
70 – = 50 16 – = 9
2 варіант
1) Задача.
У Марійки було 12 грн. Після покупки морозива у неї залиши¬лися 4 грн. Скільки коштує морозиво?
2) Розв’яжіть приклади.
54 – 30 86 – 34 90 – 70 + 60 13 – (46 – 40)
56 + 13 75 – 32 37 + (2 + 30) 100 – (56 – 36)
3) Вставте потрібні числа.
90 – = 40 14 – = 6
5 Офтальмологічна пауза
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як побудувати прямий кут?
— Як побудувати квадрат?
— Як знайти периметр квадрата?
Тема. Побудова прямого кута і квадрата на папері в клітинку. Знаходження периметра квадрата. Самостійна робота.
Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал; формувати вміння будувати прямий кут і квадрат на папері в клітинку, знаходити периметр квадрата; розвивати вміння порівнювати і розв’язувати геометричні завдання; виховувати самостійність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
Гра «Набери 15» ( можна використовувати два, три і чотири числа)
2 Задачі у віршах
1) Вітер листя обривав
І швиденько рахував.
8 листочків дубових
Та 7 різьблених кленових
Тихо він на землю клав
І у діток запитав:
— Скільки ж я листків зірвав?
(15) 2) Ось летять до годівниці
Чотири подружки синиці.
Сім пізніше прибуло.
Скільки всіх птахів було?
(11)
3) Петрик книги протирав,
На полиці їх складав.
Ось поклав він 9 книг,
Потім ще 4.
Довго думав і гадав,
Скільки всіх книжок поклав?
(13) 4) Сойка сливи обривала,
Штук 13 десь зірвала.
Дві дала малим білчатам,
Три — пухнастим зайченятам.
Діти, сойці поможіть,
Решту слив ви полічіть.
(8)
Учні записують задачі у зошит у вигляді виразів (з коментуванням).
1) 8 + 7 = 15 3) 9 + 4 = 13
2) 4 + 7 = 11 4) 13 – 2 – 3 = 8
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Знайдіть закономірність і вставте пропущені числа.
3 6 . . 15 . . 24 . .
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Практичні завдання
1) Візьміть аркуш паперу і перегніть його двічі, вийшла модель прямого кута.
Розгорніть аркуш: можна побачити 4 прямих кута.
2) Самостійно побудуйте свій прямий кут у зошиті (з коменту¬ванням).
3) Знайдіть у буквах алфавіту ті, у яких є прямий кут.
4) Використовуючи предмети найближчого оточення, покажіть прямі кути.
5) Які точки потрібно з’єднати, щоб вийшов:
• прямокутник;
• квадрат?
6) Побудувати квадрат зі стороною 4 см, знайти його периметр.
7) Скільки квадратів на малюнках? Фізкультхвилинка
2 Розв’язування прикладів
15 – 9 + 7 44 – 4 + 2
49 + 1 + 7 15 + 12 – 7
85 + 12 – 1 96 – 90 + 30
3 Розв’язування задач
1) В одному шматку було 12 дм дроту, а у другому — на 4 дм більше. Скільки дециметрів дроту у двох шматках?
— Чи можна відповісти на питання задачі?
— Що спочатку треба дізнатися? Яку дію виконати? Яку дію треба виконати для відповіді на питання задачі?
2) Було — ?
Дали — 20 грн. і 2 грн.
Стало — 25 грн.
Після детального аналізу задачі учні записують розв’язання за¬дачі складанням виразу.
— Скільки грошей залишиться, якщо купити 2 книжки по 10 грн.?
4 Самостійна робота
1 варіант
1) Задача.
У Павлика було 8 грн. Коли тато дав йому ще грошей, у нього стало 12 грн. Скільки грошей дав Павликові тато?
2) Розв’яжіть приклади.
37 – 17 63 – 42 44 + 20 – 4 98 – (60 + 20)
36 + 33 57 + 31 78 – 30 – 8 52 – 12 + 40
3) Вставте потрібні числа.
70 – = 50 16 – = 9
2 варіант
1) Задача.
У Марійки було 12 грн. Після покупки морозива у неї залиши¬лися 4 грн. Скільки коштує морозиво?
2) Розв’яжіть приклади.
54 – 30 86 – 34 90 – 70 + 60 13 – (46 – 40)
56 + 13 75 – 32 37 + (2 + 30) 100 – (56 – 36)
3) Вставте потрібні числа.
90 – = 40 14 – = 6
5 Офтальмологічна пауза
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як побудувати прямий кут?
— Як побудувати квадрат?
— Як знайти периметр квадрата?
Немає коментарів:
Дописати коментар