Літературне читання 2 клас
Тема. В'язка народних прислів'їв (Прислів'я. Лічилки. Н. Забіла «Раз, два — дерева»)
Мета: зміцнювати інтерес до мовних явищ; формувати уявлення про прислів'я; розвивати уміння аналізувати, порівнювати; виховувати любов та повагу до народних традицій.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності дітей до уроку.
Учитель
Стали, діти, всі рівненько. Посміхнулися гарненько. Настрій на урок взяли Й працювати почали.
2. Привітання.
II. Спеціальні вправи для розминки та тренування
артикуляційного апарату
Вправа 1. «Запам'ятайте за вчителем»
БЕЗКОНЕЧНА ПІСЕНЬКА
Був собі журавель
Та журавочка,
Наносили сінця
Повні ясельця.
Наша пісня гарна й нова, —
Почнем її, братці, знова!
Був собі журавель
Та журавочка...
(О. Пчілка)
Вправа 2. «Послухайте і доскажіть» Да-да-да — стоїть у глечику... ( вода). Ди-ди-ди — дай напитися... (води). Жа-жа-жа — ми знайшли... (вужа). Жи-жи-жи — ти мені... (допоможи).
III. Перевірка домашнього завдання
1. Організація виставки книжок-збірок загадок «Жменька загадок із твого класу».
2. Відгадування загадок. Робота в парах.
Обмін аркушами, на яких записані тексти загадок. Виділення суттєвих ознак як ключиків до відгадування загадок.
3. Читання текстів підручника у різному темпі.
4. Робота над віршами В. Бутрім.
1) Коротке повідомлення вчителем про В. Бутрім.
— Валентина Бутрім — учителька початкових класів однієї зі шкіл Києва. Багато пише для дітей віршів, сценаріїв свят, віршованих правил, уроків.
2) Читання вчителем віршів.
— Послухайте вірші В. Бутрім та «спіймайте» цікавинки української мови.
Песик кісточку підніс Іменнику під ніс.
Вишила серветку Люба, — Це тобі, матусю люба.
Наша кицька і без мила Лапки, хвіст і вушка мила.
Сам ображено два дні Бульбашки пускав на дні.
IV. Оголошення теми і мети уроку
— Загадки вчать нас мислити, а прислів'я — задумуватися над своїми або чужими вчинками. Спробуємо зрозуміти зміст прислів'їв.
V. Опрацювання художніх творів підручника
1. Робота над прислів'ями.
1) Читання прислів'їв мовчки (С. 31).
2) Колективне обговорення їх змісту.
3) Що об'єднує ці прислів'я?
Фізкультхвилинка
2. Робота над лічилками.
1) Розв'язування проблемного запитування
— Для чого народ (а пізніше — й поети) складав лічилки?
2) Хорове читання лічилок у різному темпі, кожного разу — швидше.
3) Читання статті про Наталю Забілу (С. 116) з довідника «Познайомся з авторами прочитаних творів».
VI. Підсумок уроку
1. Відгадування загадки В. Бутрім.
У кожнім реченні Я — перша,
Почну і прізвище, й ім'я,
І назви рік, і міст, і селищ.
Ви здогадалися, хто я? (Велика буква)
2. Пояснення змісту прислів'я.
Хто багато читає, той багато знає.
VII. Контроль та оцінювання якості читацької діяльності учнів
VIII. Домашнє завдання
1. Опрацювати матеріал «Читанки» (С. 31—32)
2. Вивчити одну з лічилок напам'ять.
3. Дібрати 2—3 прислів'я про працю, мову, розум (за групами).
Тема. В'язка народних прислів'їв (Прислів'я. Лічилки. Н. Забіла «Раз, два — дерева»)
Мета: зміцнювати інтерес до мовних явищ; формувати уявлення про прислів'я; розвивати уміння аналізувати, порівнювати; виховувати любов та повагу до народних традицій.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності дітей до уроку.
Учитель
Стали, діти, всі рівненько. Посміхнулися гарненько. Настрій на урок взяли Й працювати почали.
2. Привітання.
II. Спеціальні вправи для розминки та тренування
артикуляційного апарату
Вправа 1. «Запам'ятайте за вчителем»
БЕЗКОНЕЧНА ПІСЕНЬКА
Був собі журавель
Та журавочка,
Наносили сінця
Повні ясельця.
Наша пісня гарна й нова, —
Почнем її, братці, знова!
Був собі журавель
Та журавочка...
(О. Пчілка)
Вправа 2. «Послухайте і доскажіть» Да-да-да — стоїть у глечику... ( вода). Ди-ди-ди — дай напитися... (води). Жа-жа-жа — ми знайшли... (вужа). Жи-жи-жи — ти мені... (допоможи).
III. Перевірка домашнього завдання
1. Організація виставки книжок-збірок загадок «Жменька загадок із твого класу».
2. Відгадування загадок. Робота в парах.
Обмін аркушами, на яких записані тексти загадок. Виділення суттєвих ознак як ключиків до відгадування загадок.
3. Читання текстів підручника у різному темпі.
4. Робота над віршами В. Бутрім.
1) Коротке повідомлення вчителем про В. Бутрім.
— Валентина Бутрім — учителька початкових класів однієї зі шкіл Києва. Багато пише для дітей віршів, сценаріїв свят, віршованих правил, уроків.
2) Читання вчителем віршів.
— Послухайте вірші В. Бутрім та «спіймайте» цікавинки української мови.
Песик кісточку підніс Іменнику під ніс.
Вишила серветку Люба, — Це тобі, матусю люба.
Наша кицька і без мила Лапки, хвіст і вушка мила.
Сам ображено два дні Бульбашки пускав на дні.
IV. Оголошення теми і мети уроку
— Загадки вчать нас мислити, а прислів'я — задумуватися над своїми або чужими вчинками. Спробуємо зрозуміти зміст прислів'їв.
V. Опрацювання художніх творів підручника
1. Робота над прислів'ями.
1) Читання прислів'їв мовчки (С. 31).
2) Колективне обговорення їх змісту.
3) Що об'єднує ці прислів'я?
Фізкультхвилинка
2. Робота над лічилками.
1) Розв'язування проблемного запитування
— Для чого народ (а пізніше — й поети) складав лічилки?
2) Хорове читання лічилок у різному темпі, кожного разу — швидше.
3) Читання статті про Наталю Забілу (С. 116) з довідника «Познайомся з авторами прочитаних творів».
VI. Підсумок уроку
1. Відгадування загадки В. Бутрім.
У кожнім реченні Я — перша,
Почну і прізвище, й ім'я,
І назви рік, і міст, і селищ.
Ви здогадалися, хто я? (Велика буква)
2. Пояснення змісту прислів'я.
Хто багато читає, той багато знає.
VII. Контроль та оцінювання якості читацької діяльності учнів
VIII. Домашнє завдання
1. Опрацювати матеріал «Читанки» (С. 31—32)
2. Вивчити одну з лічилок напам'ять.
3. Дібрати 2—3 прислів'я про працю, мову, розум (за групами).
Немає коментарів:
Дописати коментар