Математика 2 клас
Тема. Переставна властивість дії додавання. Порівняння задач на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць.
Мета: узагальнювати знання учнів про переставну властивість дії додавання; повторити таблиці додавання і віднімання чисел у межах 10; учити порівнювати прості задачі на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць; розвивати спостережливість, кмітливість.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Щоб урок пройшов немарно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те,
Про що мова зараз йде.
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Гра «Засели будиночки»
2 Розв’язування задач
1) Сьогодні вівторок, а до початку канікул ще 4 дні. Якого дня тижня почнуться канікули?
2) З середи до п’ятниці був лютий мороз. Скільки діб був лютий мороз?
3 Гра «Обчисли правильно»
Мета гри: формувати навички табличного додавання і віднімання в межах 10, уміння користуватися термінами «доданок», «сума».
Обладнання : в учнів — картки з числами від 0 до 9.
Опис гри: перед кожним учнем розкладені в будь-якому порядку лицьовою стороною вверх картки з числами від 0 до 9. Учитель читає вираз. Учні, розв’язавши його, шукають картку з відповіддю і перевертають її лицьовою стороною вниз. Учитель дає 6–7 прикладів з різними відповідями.
• Знайди суму чисел 5 і 4.
• На скільки 6 більше 3?
• До 4 додай стільки ж.
• Збільши 3 на 4.
• Перший доданок дорівнює 2, другий — 3. чому дорівнює сума?
• 5 плюс 1.
— А тепер проведемо перевірку. Ті, у кого залишилися не перевернутими картки з числами 0; 1; 2 і 4, правильно впоралися із завданням.
4 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
Дані числа: 7; 5; 3; 4; 1; 2; 6.
— Запишіть ці числа в порядку зростання.
— Запишіть ці числа в порядку спадання.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Повторення переставної властивості додавання
У ч и т е л ь. Максим, Жора і Богдан мали знайти суму чисел 2, 3 і 5. Усі діти знайшли суму правильно.
М а к с и м: 2 + 3 + 5 = 10
Ж о р а: 5 + 3 + 2 = 10
Б о г д а н: 5 + 2 + 3 = 10
— Діти склали однакові приклади? Чому ви так вважаєте?
— А чи можна сказати, що якийсь приклад складено неправильно? Чому?
— Згадайте, якою властивістю додавання можна користуватися під час розв’язування прикладів.
Переставна властивість додавання:
Додавати числа можна в будь-якому порядку.
2 Обчислення значень виразів зручним способом
7 + 5 + 3 5 + 3 + 7 + 5
2 + 10 + 8 4 + 1 + 6 + 9
3 Розв’язування задач
1) Робота над загадками.
• Дуже товсті ноги маю,
Тихо їх переставляю.
Височезний я на зріст,
Біля рота маю хвіст! (Слон)
• Він такий смугастий,
Він такий ікластий,
Найстрашніший у тайзі,
Перед ним тремтять усі,
Як роззявить пащу: игрр!
Називають звіра... ( Тигр).
2) Складання задач про слонів і тигрів за схемами.
I — 5
II — ?, на 3 >
I — 5
II — ?, на 3 <
— Чим схожі задачі? Чим різняться?
— Чому перша задача розв’язується додаванням, а друга — відніманням?
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Час вставати —
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідайте,
Швидко втому, проганяйте.
П’ять! Шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутися до справ.
4 Самостійна робота
1 варіант 2 варіант
7 – 3 + 4 1 + 3 + 3 6 + 1 + 1 4 + 0 + 6
10 – 1 – 6 10 – 5 – 4 10 – 8 + 7 1 + 9 – 4
Двоє учнів працюють біля дошки.
Перевірка
— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.
— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.
— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.
— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.
5 Офтальмологічна пауза
6 Розв’язування логічних задач
1) Кришка парти має 4 кути. Один з них відрізали. Скільки кутів стало в кришки парти? (5)
2) Надійка поставила 11 тарілок на стіл, із них перевернула 3 тарілки. Скільки тарілок на столі? (11)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Що ви сьогодні дізналися нового?
— Якою властивістю додавання можна користуватися під час розв’язування прикладів?
Тема. Переставна властивість дії додавання. Порівняння задач на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць.
Мета: узагальнювати знання учнів про переставну властивість дії додавання; повторити таблиці додавання і віднімання чисел у межах 10; учити порівнювати прості задачі на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць; розвивати спостережливість, кмітливість.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Щоб урок пройшов немарно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те,
Про що мова зараз йде.
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Гра «Засели будиночки»
2 Розв’язування задач
1) Сьогодні вівторок, а до початку канікул ще 4 дні. Якого дня тижня почнуться канікули?
2) З середи до п’ятниці був лютий мороз. Скільки діб був лютий мороз?
3 Гра «Обчисли правильно»
Мета гри: формувати навички табличного додавання і віднімання в межах 10, уміння користуватися термінами «доданок», «сума».
Обладнання : в учнів — картки з числами від 0 до 9.
Опис гри: перед кожним учнем розкладені в будь-якому порядку лицьовою стороною вверх картки з числами від 0 до 9. Учитель читає вираз. Учні, розв’язавши його, шукають картку з відповіддю і перевертають її лицьовою стороною вниз. Учитель дає 6–7 прикладів з різними відповідями.
• Знайди суму чисел 5 і 4.
• На скільки 6 більше 3?
• До 4 додай стільки ж.
• Збільши 3 на 4.
• Перший доданок дорівнює 2, другий — 3. чому дорівнює сума?
• 5 плюс 1.
— А тепер проведемо перевірку. Ті, у кого залишилися не перевернутими картки з числами 0; 1; 2 і 4, правильно впоралися із завданням.
4 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
Дані числа: 7; 5; 3; 4; 1; 2; 6.
— Запишіть ці числа в порядку зростання.
— Запишіть ці числа в порядку спадання.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Повторення переставної властивості додавання
У ч и т е л ь. Максим, Жора і Богдан мали знайти суму чисел 2, 3 і 5. Усі діти знайшли суму правильно.
М а к с и м: 2 + 3 + 5 = 10
Ж о р а: 5 + 3 + 2 = 10
Б о г д а н: 5 + 2 + 3 = 10
— Діти склали однакові приклади? Чому ви так вважаєте?
— А чи можна сказати, що якийсь приклад складено неправильно? Чому?
— Згадайте, якою властивістю додавання можна користуватися під час розв’язування прикладів.
Переставна властивість додавання:
Додавати числа можна в будь-якому порядку.
2 Обчислення значень виразів зручним способом
7 + 5 + 3 5 + 3 + 7 + 5
2 + 10 + 8 4 + 1 + 6 + 9
3 Розв’язування задач
1) Робота над загадками.
• Дуже товсті ноги маю,
Тихо їх переставляю.
Височезний я на зріст,
Біля рота маю хвіст! (Слон)
• Він такий смугастий,
Він такий ікластий,
Найстрашніший у тайзі,
Перед ним тремтять усі,
Як роззявить пащу: игрр!
Називають звіра... ( Тигр).
2) Складання задач про слонів і тигрів за схемами.
I — 5
II — ?, на 3 >
I — 5
II — ?, на 3 <
— Чим схожі задачі? Чим різняться?
— Чому перша задача розв’язується додаванням, а друга — відніманням?
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Час вставати —
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідайте,
Швидко втому, проганяйте.
П’ять! Шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутися до справ.
4 Самостійна робота
1 варіант 2 варіант
7 – 3 + 4 1 + 3 + 3 6 + 1 + 1 4 + 0 + 6
10 – 1 – 6 10 – 5 – 4 10 – 8 + 7 1 + 9 – 4
Двоє учнів працюють біля дошки.
Перевірка
— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.
— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.
— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.
— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.
5 Офтальмологічна пауза
6 Розв’язування логічних задач
1) Кришка парти має 4 кути. Один з них відрізали. Скільки кутів стало в кришки парти? (5)
2) Надійка поставила 11 тарілок на стіл, із них перевернула 3 тарілки. Скільки тарілок на столі? (11)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Що ви сьогодні дізналися нового?
— Якою властивістю додавання можна користуватися під час розв’язування прикладів?
Немає коментарів:
Дописати коментар