вівторок, 10 вересня 2013 р.

Математика 2 клас Тема. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання ( зв’язок дії додавання і віднімання ). Задачі на знаходження невідомого доданка.

Математика 2 клас

Тема. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання ( зв’язок дії додавання і віднімання ). Задачі на знаходження невідомого доданка.

Мета: повторити таблиці додавання і віднімання в межах 10; формувати вміння складати приклади на віднімання з прикладів на додавання, розв’язувати прості задачі на знаходження невідомого доданка; розвивати уяву; виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок.
Всіх покликав на урок.
Тому дружно всі сідаємо.
Працювати починаємо.
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
Гра «Мовчанка»

2 Складання та розв’язування прикладів
Знаючи, що 2 + 5 = 7; 4 + 3 = 7, складіть і розв’яжіть усі можливі приклади на віднімання. Скільки прикладів вийшло?
— Розв’язуючи ці приклади, ви помітили, що якщо від суми відняти один з доданків, то дістанемо інший доданок. Щоб знайти невідомий доданок за відомою сумою та іншим доданком, треба від суми відняти відомий доданок.
— Як знайти невідомий від’ємник; невідоме зменшуване?
— Один доданок дорівнює 5, сума дорівнює 9. Знайдіть інший доданок.
— Сума двох однакових доданків дорівнює 8. Знайдіть один з цих доданків.
3 «Математична естафета»
Клас об’єднується по рядах у 3 команди. Для кожної команди вчитель пише вирази:
6 + 2   5 + 4   7 + 3
До дошки виходять по одному учневі одночасно від кожної команди. Їх завдання полягає в тому, щоб правильно і швидко знайти значення виразу, скласти інший вираз з цими числами і передати естафету своєму учасникові. Учні у командах складають ланцюжок взаємопов’язаних виразів виду:
6 + 2 = 8    5 + 4 = 9    7 + 3 = 10
2 + 6 = 8    4 + 5 = 9    3 + 7 = 10
8 – 2 = 6    9 – 4 = 5    10 – 7 = 3
8 – 6 = 2    9 – 5 = 4    10 – 3 = 7
Гра триває до тих пір, поки учні кожної команди не складуть усі вирази з цими числами. Перемагає команда, яка раніше за інших складе правильно ланцюжок взаємозв’язаних виразів.
4 Заповнення таблиці
I доданок 7 8
II доданок 6 4
Сума 9 11

5 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Простежте закономірність у записі чисел і продовжте ряд:
13; 2; 13; 5; 13; 8; ?; ?.
6 Математичний диктант
1) Записати цифрами числа: дванадцять, вісімнадцять, двадцять, п’ятнадцять;
2) Записати «сусідів» числа 16;
3) Записати суму чисел 10 і 3;
4) Записати різницю чисел 9 і 6;
5) Записати, на скільки 8 більше 5;
6) Записати, на скільки 8 менше 10.
Фізкультхвилинка
Ведмедики в хащі жили.
Ніжно, радісно дружили.
Ось так, ось так
Ведмедики ті дружили.
Ведмедики фрукти збирали.
Дружно яблуньку гойдали
Ось так, ось так
Дружно яблуньку гойдали.
Перевалюючись ходили
І з річки воду пили.
Ось так, ось так
Ці ведмедики воду пили.
А потім вони танцювали,
До сонця лапи піднімали.
Ось так, ось так
До сонця лапи піднімали.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задач
1) Ведмедик вирішив посадити сад. Першого дня він посадив 6 дерев, а другого — 3. Скільки дерев ведмедик посадив за два дні?
2) Ведмедик вирішив посадити сад і привіз 9 дерев. Першого дня він посадив 6 дерев. Скільки дерев ведмедик посадив другого дня?
На дошці — короткі умови задач.
— Як знайти суму? Як знайти невідомий доданок?
— Як дізнатися, скільки дерев ведмедик посадив другого дня?
— Чим схожі задачі? Чим різняться?
3) Складання та розв’язування задачі.
Гостей — 6
                                    9
Хазяїв — ?
Учитель допомагає слабим учням.
2 Офтальмологічна пауза
3 Самостійна робота
1 варіант      2 варіант
       – 3 = 7      5 +       = 8                – 4 = 2           8 –         = 2
       + 6 = 9      7 –       = 3                – 5 = 10         2 +         = 10
10 –         = 1   2 +       = 6                + 4 = 10        10 –        = 1
Двоє учнів працюють біля дошки.
Перевірка
— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.
— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.
— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.
— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.
— Молодці!
4 Гра «Знайди помилку»
1 варіант                            2 варіант
8 – 2 = 5      4 + 6 = 9         6 + 3 = 10      7 – 2 = 5
5 + 4 = 10    7 – 3 = 4         9 – 4 = 6        4 + 5 = 10
2 + 8 = 9      9 – 5 = 5         3 + 7 = 8        9 – 3 = 5
5 Розв’язування логічних задач
1) З-під воріт видно 8 котячих лап. Скільки кішок у дворі? ( 2)
2) З дупла виглядали 8 хвостів білок. Скільки білок у дуплі? ( 8)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як знайти невідомий доданок?
— Як знайти невідомий від’ємник?
— Як знайти невідоме зменшуване?
— Яке завдання на уроці вам сподобалося, і ви хотіли б виконати його знову? На полях навпроти нього поставте кружечок і зафарбуйте зеленим кольором.
— Яке завдання викликало у вас утруднення? Поставте навпроти знак оклику.
— Якщо ви задоволені своєю роботою, «запаліть» вогник зеленого кольору.
— Якщо ви могли б краще, «запаліть» вогник жовтого кольору.
— Якщо вам ваша робота не сподобалася, і ви могли б краще працювати, «запаліть» червоний сигнал світлофора.

Немає коментарів:

Дописати коментар