Літературне читання 2 клас
Тема. Яке частування, таке й дякування (українська народна казка «Лисичка та Журавель»)
Мета: вчити учнів свідомо і виразно читати казку; розвивати навички читання за особами, вміння виділяти в тексті дійових осіб, давати їм характеристику; виховувати бажання бути гостинними і порядними людьми.
Обладнання: малюнки лисиці і журавля, скоромовка, таблиці для розчитування.
ХІД УРОКУ
I. Вправи з розвитку мовлення
1. Для контролю глибокого, але короткого дихання під час вимовляння
коротких складів чи слів: секундний видих — вдих на «раз» — пауза, «два» —
видих під час вимови складів і слів, надрукованих на дошці:
ли-се-ня, ли-си-ця, жу-ра-вель, жу-рав-лик.
2. Вправа «Голосно — тихо» (вправляння у зміні сили голосу і темпу
вимовляння).
Підіймати указку вгору — діти промовляють слова скоромовки голосно, з поступовим підсиленням. А коли поволі опускати — говорять зі зниженням сили голосу.
Наварили смакоти — Будем їсти я і ти. А со-рро-ки І во-рро-ни Будуть їсти макарони!
3. Розчитування за таблицею.
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Як ви гадаєте, що починається такими словами: «Жили собі дід та баба...», «Були собі ...»? (Казки)
— Сьогодні ми продовжуємо читати казки про тварин. А про яких саме, відгадайте.
ИЧКА (Лисичка)
Ребус
Загадка
Птах, якого навесні звуть веселиком, а восени —... (журавлем).
III. Опрацювання казки «Лисиця та Журавель»
1. Читання казки вчителем.
— Хто автор казки? (Народ)
— Які дійові особи зустрілися вам у казці?
— Чи вдалося Лисичці перехитрити Журавля?
2. Словникова робота.
1) Опрацювання колонок слів у підручнику.
2) «Довідкове бюро». Призволяйся — пригощайся. Нюшити — нюхати.
— Які ще слова вам незрозумілі?
3. Самостійне читання казки учнями.
— Чому Лисичка не приятелює з Журавлем?
4. Читання казки вголос «ланцюжком» до слів «А прийду, Журавлику, прийду, лебедику». Далі читають «Незнайком».
5. Аналіз казки з елементами вибіркового читання.
— Прочитайте зачин казки. Чи були герої казки друзями?
— Прочитайте. Яким було частування у Лисички? У Журавля?
— Прочитайте кінцівку казки. Чим закінчилась їхня дружба? Чому?
6. Гра «Закінчіть речення».
«Журавель до кашки...»; «От лисичка до глечика...»
7. Характеристика героїв казки.
— Якою була Лисичка?
— Яким був Журавель?
Фізкультхвилинка
Зупиняємо урок — робимо зарядку:
Руки вгору, руки вниз —
Все у нас в порядку .
Руки в боки — нахиляйся,
Наче маятник хитайся,
За хвилинку відпочили
І за парти тихо сіли.
8. Читання казки за особами.
— Як слід читати слова Лисички? Чому?
— А Журавля?
9. Добирання підпису до малюнка в підручнику.
— Знайдіть в тексті слова, які можна підписати під малюнком.
IV. Підсумок уроку
— Який етап уроку найбільше сподобався?
— Чи були герої казки гостинними?
— Що б ви порадили героям казки, щоб вони стали друзями?
— Про кого ці прислів'я?
• Не копай іншому ями — бо сам у неї впадеш.
• Є в глечику молоко — та голова не влазить.
— Як би ви вчинили на місці героїв казки?
— То чого вчить нас ця казка?
V. Домашнє завдання
Уважно перечитати казку «Лисичка та Журавель» і перебудувати її так, щоб герої казки стали гостинними.
Тема. Яке частування, таке й дякування (українська народна казка «Лисичка та Журавель»)
Мета: вчити учнів свідомо і виразно читати казку; розвивати навички читання за особами, вміння виділяти в тексті дійових осіб, давати їм характеристику; виховувати бажання бути гостинними і порядними людьми.
Обладнання: малюнки лисиці і журавля, скоромовка, таблиці для розчитування.
ХІД УРОКУ
I. Вправи з розвитку мовлення
1. Для контролю глибокого, але короткого дихання під час вимовляння
коротких складів чи слів: секундний видих — вдих на «раз» — пауза, «два» —
видих під час вимови складів і слів, надрукованих на дошці:
ли-се-ня, ли-си-ця, жу-ра-вель, жу-рав-лик.
2. Вправа «Голосно — тихо» (вправляння у зміні сили голосу і темпу
вимовляння).
Підіймати указку вгору — діти промовляють слова скоромовки голосно, з поступовим підсиленням. А коли поволі опускати — говорять зі зниженням сили голосу.
Наварили смакоти — Будем їсти я і ти. А со-рро-ки І во-рро-ни Будуть їсти макарони!
3. Розчитування за таблицею.
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Як ви гадаєте, що починається такими словами: «Жили собі дід та баба...», «Були собі ...»? (Казки)
— Сьогодні ми продовжуємо читати казки про тварин. А про яких саме, відгадайте.
ИЧКА (Лисичка)
Ребус
Загадка
Птах, якого навесні звуть веселиком, а восени —... (журавлем).
III. Опрацювання казки «Лисиця та Журавель»
1. Читання казки вчителем.
— Хто автор казки? (Народ)
— Які дійові особи зустрілися вам у казці?
— Чи вдалося Лисичці перехитрити Журавля?
2. Словникова робота.
1) Опрацювання колонок слів у підручнику.
2) «Довідкове бюро». Призволяйся — пригощайся. Нюшити — нюхати.
— Які ще слова вам незрозумілі?
3. Самостійне читання казки учнями.
— Чому Лисичка не приятелює з Журавлем?
4. Читання казки вголос «ланцюжком» до слів «А прийду, Журавлику, прийду, лебедику». Далі читають «Незнайком».
5. Аналіз казки з елементами вибіркового читання.
— Прочитайте зачин казки. Чи були герої казки друзями?
— Прочитайте. Яким було частування у Лисички? У Журавля?
— Прочитайте кінцівку казки. Чим закінчилась їхня дружба? Чому?
6. Гра «Закінчіть речення».
«Журавель до кашки...»; «От лисичка до глечика...»
7. Характеристика героїв казки.
— Якою була Лисичка?
— Яким був Журавель?
Фізкультхвилинка
Зупиняємо урок — робимо зарядку:
Руки вгору, руки вниз —
Все у нас в порядку .
Руки в боки — нахиляйся,
Наче маятник хитайся,
За хвилинку відпочили
І за парти тихо сіли.
8. Читання казки за особами.
— Як слід читати слова Лисички? Чому?
— А Журавля?
9. Добирання підпису до малюнка в підручнику.
— Знайдіть в тексті слова, які можна підписати під малюнком.
IV. Підсумок уроку
— Який етап уроку найбільше сподобався?
— Чи були герої казки гостинними?
— Що б ви порадили героям казки, щоб вони стали друзями?
— Про кого ці прислів'я?
• Не копай іншому ями — бо сам у неї впадеш.
• Є в глечику молоко — та голова не влазить.
— Як би ви вчинили на місці героїв казки?
— То чого вчить нас ця казка?
V. Домашнє завдання
Уважно перечитати казку «Лисичка та Журавель» і перебудувати її так, щоб герої казки стали гостинними.
Немає коментарів:
Дописати коментар