вівторок, 10 вересня 2013 р.

Математика 2 клас Тема. Периметр многокутника. Розв’язування складених задач.

Математика 2 клас

Тема. Периметр многокутника. Розв’язування складених задач.

Мета: вчити учнів знаходити периметр многокутника; удосконалювати обчислювальні навички, формувати вміння аналізувати задачі, розвивати логічне мислення, математичне мовлення учнів, уміння аналізувати; формувати потребу розв’язувати поставлені завдання швидко і правильно, навички роботи в парі і групі, виховувати навчальну активність.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Перевір, дружок,
Чи готовий ти почати наш урок?
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Повторення складу чисел.
2) Гра «Вгадай число» На дошці — так звана «чарівна таблиця», що заповнюється таким чином:
«За допомогою цієї чарівної таблиці, — говорить учитель, — я можу дізнатися, скільки років вашому братові, сестрі, товаришеві. Ви мені тільки скажіть, у яких стовпчиках зустрічається число задуманих вами років». — «Моє число знаходиться в першому, другому і четвертому стовпчику», — сказала Марина. — «Про кого ти задумала»? — «Про брата». — «Твоєму братові 11 років», — відповідає вчитель. Як учитель відгадав число років братові Марини?
Пояснення. Щоб відгадати задумане число років, потрібно скласти числа першого рядка ( 1 + 2 + 8 = 11 ) названих стовпчиків таблиці (1­й, 2 ­й, 4 ­й). Так учиняють і в інших випадках, тобто складають числа першого рядка названих стовпчиків таблиці.
Після пояснення вчителя до дошки по черзі викликаються декілька учнів, і тепер вони дізнаються загадане число років.
2 Гра «Розклади фігури». Робота в парах
У кожної пари — набір одноколірних картонних геометричних фігур.
Потрібно розподілити фігури у дві групи. У першій мають бути фігури, що не мають кутів, у другій — фігури, що мають кути. Виграють пари учнів, які не припустилися жодної помилки.
— Які фігури не є многокутниками? Поясніть свій вибір.
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Продовжте ряд чисел.
10; 8; 11; 9; 12; 10; 13; ?; ?.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Формування вмінь знаходити периметр многокутника
1) Як називаються ці геометричні фігури?
1 — незамкнена ламана;
2 — замкнена ламана, многокутник, чотирикутник.
2) Що зображено? (Многокутники)
— Назвіть кожен многокутник і покажіть його межі.
Учні виходять до дошки і указкою показують межі кожного многокутника. Ведуть по сторонах многокутника так, щоб лінія, яку опише кінець указки, представляла б замкнену ламану.
— Що є межею многокутника? (Замкнена ламана )
— Як знайти довжину ламаної? ( Виміряти ланки і додати довжини. )
Висновок. Сума довжин сторін многокутника — це периметр многокутника.
Фізкультхвилинка
Руки на лікоть поставте спочатку,
Вліво і вправо качніть плічми.
Ви дотяглися рукою до п’ятки?
Якщо дістали, усе в порядку.
Руки на пояс, голову вище!
Раз — нахил, два — ще нижче.
Ноги на п’ятки, потім на носок,
Плеснемо в долоні — продовжимо урок!
2 Розв’язування задач
1) У шкільному саду росло 8 кущів червоних троянд і 4 — білих. Посадили ще 7 кущів троянд. Скільки всього кущів троянд стало в саду?
2) Уздовж шкільної огорожі росте 11 тополь, а беріз — на 5 менше. Скільки всього дерев росте вздовж шкільної огорожі?
3 Офтальмологічна пауза
4 Самостійна робота
11 – 4 + 6 12 – 5 + 7
13 – 9 + 8 16 – 9 + 5
1 варіант — 1-й рядок;
2 варіант — 2-й рядок.
Двоє учнів працюють біля дошки.
Перевірка
— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.
— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.
— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.
— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.
5 Розв’язування логічних завдань
Три учениці — Тополина, Березіна і Кленова — посадили біля школи три дерева: берізку, тополю і клен. Причому жодна з них не
посадила дерево тієї породи, від якої пішло її прізвище. Деревце якої породи посадила Кленова, якщо це була не берізка? А які дерева посадили Тополина і Березіна?
Відповідь: V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як знайти периметр многокутника?

Немає коментарів:

Дописати коментар