четвер, 5 вересня 2013 р.

Літературне читання 2 клас Тема. У дитинстві вивчене, що на камені висічене (Д. Павличко «Шко­ла»; Л. Глібов «Бачити — не бачить»; В. Фетисов «Хто чого вчиться»; С. Жу-панин «У Лісовій музичній школі»; В. Лучук «Крокодилів урок»)

Літературне читання 2 клас

Тема. У дитинстві вивчене, що на камені висічене (Д. Павличко «Шко­ла»; Л. Глібов «Бачити не бачить»; В. Фетисов «Хто чого вчиться»; С. Жу-панин «У Лісовій музичній школі»; В. Лучук «Крокодилів урок»)
Мета: ознайомити дітей із новим підручником; вчити орієнтуватися в ньому; навчати учнів виразно читати вірші, інтонувати речення, аналі­зувати прочитане; формувати в школярів інтерес до навчання; прище­плювати любов і повагу до школи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Учитель
Навчальний рік почався, діти, Всі зібрались на урок. Тож дозвольте розпочати, Кличе в подорож дзвінок.
ІІ.Ознайомлення з новим підручником «Читанка»
Бесіда вчителя, розчитування
У першому класі ми з вами навчалися читати. Який підручник нам у цьому допоміг?
Тож згадаймо уроки нашого Букварика.
Гра «Сонечко»



Молодці! Ви добре пам'ятаєте все те, чого навчив вас Буквар.
У другому класі на уроках читання ми поринемо у чарівний свят ху­дожнього слова. Будемо читати багато чудових оповідань, віршів, казок, будемо знайомитися з їх авторами. Допоможе нам у цьому новий підруч­ник. Як він називається, ми прочитаємо у виділеному стовпчику, коли розгадаємо кросворд.





Ч




2


И



3



Т




4


А



5



Н




6

К



7


А


1.   Книга, яка містить основні відомості в галузі якоїсь науки і потрібна для навчання. (Підручник)
2.   Друковане видання у вигляді скріплених разом і переплетених аркушів з яким-небудь текстом. (Книжка)
3.   Той, хто навчає у школі. (Учитель)
4.   Учні отримують у школі міцні... (знання).
5.   Той, хто навчається в школі. (Учень)
6.   Навчально-виховний загальноосвітній заклад, покликаний здійсню­вати навчання і виховання дітей. (Школа)
7.   Приміщення для занять у школі. (Клас)
Учні розглядають підручник.
Хто зображений на обкладинці?
Чи впізнали ви, з яких казок завітали ці герої?
Чудові ілюстрації до підручника намалювали художники.
Щоб легше було зорієнтуватися, в будь-якому підручнику є зміст. (Учні розглядають зміст підручника. За завданнями вчителя відшукують твори. Знаходять назви розділів, які надруковані синім кольором. Вчитель читає напутнє слово. (С. 3).)
III.   Фізкультхвилинка
IV.   Сприймання учнями нового матеріалу

Як називається I розділ у нашій Читанці?
Про що йтиметься у творах цього розділу?
Школа стала для нас домом. Тут ми ростемо, стаємо розумними, здобуваємо знання й опановуємо рідну мову. Тому розділ розділено на дві частини.
1.  Дмитро Павличко «Школа».
1) Читання вірша вчителем.
Чи сподобався вам вірш? Чому?
Із чим автор порівнює школу?
Із ким дітей?
2) Словникова робота.
Рій                    бджоли
мрій
                  сміються
вмить        здається
довкола      задзвенить
Учні читають слова зверху вниз і навпаки.
Чи всі слова зрозумілі?
Прочитати трискладові слова, слова з буквосполученням дж, дз, слова з ь.
3) Читання вірша учнями. Вибіркове читання.
Із чим автор порівнює школу? Чому?
Із — ким дітей? Чому?
Що ви знаєте про бджіл? Які вони?
Про кого говорять: «Трудиться, як бджілка»?
2.  Леонід Глібов «Бачити не бачить».
Читання загадки вчителем.
Чи відразу ви відгадали загадку?
Які рядки вірша вам допомогли це зробити?
3.  Володимир Фетисов «Хто чого вчиться».
1)  Читання вірша вчителем.
2)  Словникова робота. Хащі
3)  Робота над виразним читанням вірша.
4)  Гра «Оркестр». Читання вірша індивідуально і хором.
4.  Степан Жупанин «У Лісовій музичній школі».
1)   Прослуховування запису голосів птахів.
2)   Учні імітують стук дятла, спів солов'я.
3)   Словникова робота.
Ритміка — рівномірне чергування звукових елементів.
4)   Читання вірша за строфами.
5) Робота над змістом вірша, відповіді на запитання за змістом вірша у підручнику.
5. Володимир Лучук «Крокодилів урок».
1)   Учні розглядають зображення крокодила на картинці. Розповідають, що вони знають про цю тварину.
2)   Читання вірша вчителем.
Який настрій у вас після прослуховування вірша?
3)  Читання вірша учнями за особами (Крокодил, автор, гусачок «Кря-
кодил» тощо).
V.  Підсумок уроку
Що нового дізналися на уроці?
Чи сподобався вам урок?
VI. Домашнє завдання

Вивчити прислів'я (С.10).

Немає коментарів:

Дописати коментар