пʼятниця, 6 вересня 2013 р.

Літературне читання 2 клас Тема. Поетичні перлини (Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...»; І. Франко «Дрімають села...»; П. Тичина «Осінь така мила»; О. Олесь «Літній вечір»)

Літературне читання 2 клас

Тема. Поетичні перлини (Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...»; І. Франко «Дрімають села...»; П. Тичина «Осінь така мила»; О. Олесь «Літній вечір»)

Мета: викликати замилування красою звучання поезії; вчити читати, передаючи почуття; розвивати образне мовлення і мислення; виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Перевірка черговими учнями підготовки дітей до уроку.
2. Привітання.
Пролунав для всіх дзвінок — Розпочати час урок.
II. Спеціальні вправи для відпрацювання правильної вимови звуків

вага

вік — вій — віз — він — вія

вада

вона

вовна

ваза
вагон

вила — вино відро — ядро

вазон
вчити
вмити
у   влити

III. Перевірка домашнього завдання
1. Читання напам'ять колискових за вибором декількома учнями.
Чому саме цю колискову ти вивчив?
Чим вразила тебе ця пісенька?
Чи сподобалося вчити, розповідати, співати колискову? Чому?
2. Перегляд малюнків казкової хатинки.
Для кого ця хатинка? Чому ми називаємо її казковою?
3. Вибіркове читання за текстом української народної пісні «Кукуріку,
півнику...»
Із чого хатка зроблена? Крокви? Лати?
4. Виразне читання пісеньки «Добрий вечір, зайчику».
5. Бесіда за змістом пісні.

Хто зустрівся лісі?
Що Лисичка запитала у Зайчика?
Прочитайте, що Сірий їй відповів.
6. Читання за особами в парах.
Чи можна прочитати цю пісню за особами?
Фізкультхвилинка

VI. Оголошення теми й мети уроку
Сьогодні познайомимося ще з однією перлиною української мови — поетичною — віршами відомих поетів Тараса Шевченка, Івана Франка, Павла Тичини, Олександра Олеся.
V. Бесіда-розповідь про життя і творчість поетів
Розкажіть, що ви знаєте про названих поетів? (Т. Г. Шевченко — великий Кобзар, І. Франко — про нього читали у «Букварі».)
Розглянемо портрет О. Олеся (С. 118 підручника). Прочитаємо хором про нього.
Назви яких збірок для дітей ви запам'ятали?
Твори П. Тичини для дітей виходили у збірках і окремими книжками — «А я у гай ходила», «Хор лісових дзвіночків». Відомі його казки «Івасик-Телесик», «Дударик».
VI. Опрацювання художніх творів «Читанки»
Робота у групах. Використання інтерактивної технології «Інформаційна пилка».
За допомогою лічилки ви об'єдналися у чотири групи. Кожна з груп буде виконувати певні завдання, опрацьовуючи один із віршів. Потім ви обміняєтеся інформацією.
Група 1. Вірш Т. Шевченка «Тече вода з-під явора...»
1) Прочитайте вірш. Яка пора року описана?
2) Поясніть лексичне значення слів та виразів: явір, яр, долина, верболози, пишається калина, явір зеленіє.
3) Зіставте прочитане з малюнком.
4) Прочитайте вірш тихо, голосно. Оберіть темп читання.
5) Виразно прочитайте вірш.
Група 2. Вірш І. Франка «Дрімають села...»
1) Прочитайте вірш. Яка пора року описана?
2) Доведіть, що це — осінь, використовуючи поетичні рядки.
3) Ще раз прочитайте вірш. Яку картину ви уявили?
4) Поясніть, як можуть села і садки дрімати, а хатки грітися.
5) Виразно прочитайте вірш, передаючи красу його звучання.
Фізкультхвилинка
Група 3. Вірш П. Тичини «Осінь така мила»
1) Прочитайте назву вірша. Подумайте, про що він?
2) Прочитайте вірш. Чому ж поет назвав осінь милою, славною?
3) Зіставте прочитане з малюнками.
4) Чому саме матусі осінь несе свої дари?
5) Прочитайте, що саме несе осінь?
Група 4. Вірш О. Олеся «Літній вечір»
1) Прочитайте вірш. Які слова вам незрозумілі?
2) Правильно наголошуючи, прочитайте: в золоті, ллється, гасне, плине.
3) Прочитайте вірш, знижуючи силу голосу.
4) Які картини ви уявляєте, читаючи поезію О. Олеся?
5) Виразно прочитайте вірш.
Фізкультхвилинка

VII. Підсумок уроку
Що об'єднує ці вірші?
Чому вірші називаються поетичними перлинками?
Який із віршів найбільше сподобався? Чим?
VIII. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності
учнів
IX. Домашнє завдання
1. Вивчити напам'ять вірш І. Франка «Дрімають села».
2. Виразно читати вірші (С. 22—23).

Немає коментарів:

Дописати коментар