Літературне читання 2 клас
Тема. Казки маленькі, а розуму в них багато (українська народна казка «Дрізд і голуб»)
Мета: удосконалювати навички читання казок, уміння аналізувати їх за змістом; визначати головну думку; розвивати навички читання за особами; вчити інтонувати мовлення дійових осіб; формувати свої оцінні судження; виховувати бажання вчитися і працювати.
Обладнання: малюнки дрозда і голуба, складова таблиця, скоромовка.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
Учні
Боже на небі, Линуть до тебе
Наші простенькі дитячі слова. Ми — твої діти, ми — твої квіти, Ми — України надія одна!
II. Мовна розминка
1. Вправа «Задуйте свічку».
Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки.
2. Читання складів за таблицею.
Пт, пта, пто, пту, пти, пті, пте, птя, птю, птє.
3. Скоромовка.
Голуб, голуб, голубок Залетів у наш садок.
— Прочитати повільно, швидко, дуже швидко.
— Прочитати радісно, сумно, сердито.
III. Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»
1. Підготовча робота.
На дошці прикріплені малюнки птахів — дрозда і голуба.
— Чи знаєте ви цих птахів?
— Що означає про голуба? Де він живе? Що їсть?
— Що знаєте про дрозда?
— Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні.
2. Читання казки вчителя до слів «...гніздо мостити».
— Як ви думаєте, чим закінчилася казка?
— Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи збіглися наші міркування з кінцівкою казки?
3. Словникова робота.
4. Читання казки учнями мовчки.
— Чого вчить нас ця казка?
5. Відтворення змісту прочитаного.
— Навіщо голуб просив дрозда навчити гніздо мостити?
— А чому ж дрізд розгнівався на голуба?
— Як про це сказано у казці?
— Чи зрозумів голуб, як потрібно гніздо мостити? Чому?
6. Засідання «Клубу філософів» (робота в групах).
Закінчити речення.
1 група. «Щоб голуб навчився мостити гніздо, я пораджу йому...»
2 група. «У житті бувають люди, схожі на голуба тому, що...»
3 група. «Казка „Дрізд і голуб" навчає нас...»
7. Творче завдання.
Роз'єднайте слова і прочитайте кінцівку казки.
Отоскількидріздйомудопомігтакейгніздовньоголишилосяназавжди.
8. Читання казки за особами.
— Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда.
— Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче)
— А слова дрозда? (Сердито)
— Хто з героїв казки вам сподобався найбільше, а хто — ні? Чому?
9. Робота з прислів'ями.
— Прочитайте уважно прислів'я. Яке з них передає головну думку казки? (Добре того вчити, хто хоче все знати.)
10. Гра.
1) «Закінчити речення»
«...гніздомостити»; «...знаю, знаю»; «...навіщо просиш?»
IV. Підсумок уроку
— Яку роботу виконували на уроці?
— Який вид роботи сподобався найбільше?
— Яку казку читали? Чого вона нас навчає?
— Спробуйте прочитати поради.
Не пос.шати, коли ви...нуєшяк... ро...ту. Не бу...ь самовпев...ним. Прислухатися до .рад .ших.
V. Домашнє завдання
Виразно читати казку, детально переказувати. Спробувати скласти казку про горобчика і синичку.
Тема. Казки маленькі, а розуму в них багато (українська народна казка «Дрізд і голуб»)
Мета: удосконалювати навички читання казок, уміння аналізувати їх за змістом; визначати головну думку; розвивати навички читання за особами; вчити інтонувати мовлення дійових осіб; формувати свої оцінні судження; виховувати бажання вчитися і працювати.
Обладнання: малюнки дрозда і голуба, складова таблиця, скоромовка.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
Учні
Боже на небі, Линуть до тебе
Наші простенькі дитячі слова. Ми — твої діти, ми — твої квіти, Ми — України надія одна!
II. Мовна розминка
1. Вправа «Задуйте свічку».
Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки.
2. Читання складів за таблицею.
Пт, пта, пто, пту, пти, пті, пте, птя, птю, птє.
3. Скоромовка.
Голуб, голуб, голубок Залетів у наш садок.
— Прочитати повільно, швидко, дуже швидко.
— Прочитати радісно, сумно, сердито.
III. Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»
1. Підготовча робота.
На дошці прикріплені малюнки птахів — дрозда і голуба.
— Чи знаєте ви цих птахів?
— Що означає про голуба? Де він живе? Що їсть?
— Що знаєте про дрозда?
— Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні.
2. Читання казки вчителя до слів «...гніздо мостити».
— Як ви думаєте, чим закінчилася казка?
— Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи збіглися наші міркування з кінцівкою казки?
3. Словникова робота.
4. Читання казки учнями мовчки.
— Чого вчить нас ця казка?
5. Відтворення змісту прочитаного.
— Навіщо голуб просив дрозда навчити гніздо мостити?
— А чому ж дрізд розгнівався на голуба?
— Як про це сказано у казці?
— Чи зрозумів голуб, як потрібно гніздо мостити? Чому?
6. Засідання «Клубу філософів» (робота в групах).
Закінчити речення.
1 група. «Щоб голуб навчився мостити гніздо, я пораджу йому...»
2 група. «У житті бувають люди, схожі на голуба тому, що...»
3 група. «Казка „Дрізд і голуб" навчає нас...»
7. Творче завдання.
Роз'єднайте слова і прочитайте кінцівку казки.
Отоскількидріздйомудопомігтакейгніздовньоголишилосяназавжди.
8. Читання казки за особами.
— Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда.
— Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче)
— А слова дрозда? (Сердито)
— Хто з героїв казки вам сподобався найбільше, а хто — ні? Чому?
9. Робота з прислів'ями.
— Прочитайте уважно прислів'я. Яке з них передає головну думку казки? (Добре того вчити, хто хоче все знати.)
10. Гра.
1) «Закінчити речення»
«...гніздомостити»; «...знаю, знаю»; «...навіщо просиш?»
IV. Підсумок уроку
— Яку роботу виконували на уроці?
— Який вид роботи сподобався найбільше?
— Яку казку читали? Чого вона нас навчає?
— Спробуйте прочитати поради.
Не пос.шати, коли ви...нуєшяк... ро...ту. Не бу...ь самовпев...ним. Прислухатися до .рад .ших.
V. Домашнє завдання
Виразно читати казку, детально переказувати. Спробувати скласти казку про горобчика і синичку.
Немає коментарів:
Дописати коментар