Літературне читання 2 клас
Тема. Пісні та ігри, рідні з дитинства (українські народні колискові та дитячі пісеньки)
Мета: удосконалювати вміння читати діалог; збагачувати мовлення новими словами; розвивати мовлення; виховувати інтерес до народних пісень.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності учнів до уроку.
2. Привітання.
II. Спеціальні вправи для відпрацювання правильної вимови звуків
Буг бук бум
бім бій бік у
буря
буряк
буряки
III. Емоційна підготовка учнів до вивчення нової теми
Наспівування уривків колискових, записаних зі слів мами чи бабусі.
IV. Перевірка домашнього завдання
1. Бесіда.
— Який новий розділ ми почали опрацьовувати? Для чого потрібно знати і шанувати українську мову?
2. Читання за вибором вірша Л. Забашти «Рідна мова» кількома учнями.
3. Виразне читання вірша М. Сингаївського «Колискова пісня...»
— Чим є для кожної людини колискова пісня?
— Які почуття викликає у поета колискова пісня?
— Чому ж колискові пісні порівнюються з перлинками? Перлина — дорогоцінний камінь, прикраси. Колискові — окраса нашої мови.
V. Повідомлення теми і мети уроку
Слухання колискової (за вибором учителя).
— Сьогодні ознайомимося з декількома колисковими, які записав Микола Сингаївський (С. 120).
VI. Опрацювання художніх творів підручника
1. Робота над колисковою «Ой, люлі, ой, люлі».
1) Читання тексту вчителем.
— Послухайте і назвіть дійових осіб колискової. (Дитина, гулі)
2) Словникова робота. Воротах, раденькі, гулі.
3) Вибіркове читання.
— Якими словами починається колискова?
— Як описано голубів?
— Чому вони радіють? (Дитина спить, а коли спить — росте.)
4) Виразне читання пісеньки хором.
Фізкультхвилинка
2. Робота над колисковою «Тиха нічка теплесенька».
1) Читання учнями самостійно.
2) Бесіда за змістом вірша.
— Хто є дійовими особами? (Дитина, бабуся)
— Яка була нічка?
— А дитина?
— Хто буде колихати дитину?
3) Добирання римованих слів. Теплесенька — малесенька; спати — колихати.
4) Наспівування колискової разом з учителем.
3. Робота над колисковою «Ходить котик...»
1) Читання пісеньки одним із учнів.
2) Читання тексту (мовчки).
— Прочитайте ще раз і подумайте, чому котик усім сон продає, а Марійці — дарує.
3) Робота в парах. Виразне читання колискової.
4. Розв'язування проблемного запитання.
— Чому саме голуби та кіт стали героями колискових? (Голуб — символ миру, благополуччя. Саме це бажає мати своїй дитині. Кіт — домашня тварина, м'якенький, тепленький, спить близько 18годин щодоби.)
5. Робота над українською дитячою пісенькою «Кукуріку, півнику».
1) Бесіда за малюнком до пісні.
2) Читання пісеньки вчителем.
3) Читання «ланцюжком» — строфами.
4) Словникова робота. Лобода — бур'ян. Крокви — опори для даху.
Лати — палиці, що підпирають дах.
VII. Підсумок уроку
1. Чим особливі колискові пісні?
2. Гра «Пригадайте колискову».
Ой люлі, ой люлі, Налетіли... (гулі). Усім дітям продає, А Марійці... (так дає). Тиха нічка теплесенька, А дитина... (малесенька).
VIII. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності
учнів
IX. Домашнє завдання
1. Вивчити напам'ять одну із колискових (за вибором).
2. Опрацювати самостійно С. 20—21.
3. Намалювати казкову хатинку.
Тема. Пісні та ігри, рідні з дитинства (українські народні колискові та дитячі пісеньки)
Мета: удосконалювати вміння читати діалог; збагачувати мовлення новими словами; розвивати мовлення; виховувати інтерес до народних пісень.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності учнів до уроку.
2. Привітання.
II. Спеціальні вправи для відпрацювання правильної вимови звуків
Буг бук бум
бім бій бік у
буря
буряк
буряки
III. Емоційна підготовка учнів до вивчення нової теми
Наспівування уривків колискових, записаних зі слів мами чи бабусі.
IV. Перевірка домашнього завдання
1. Бесіда.
— Який новий розділ ми почали опрацьовувати? Для чого потрібно знати і шанувати українську мову?
2. Читання за вибором вірша Л. Забашти «Рідна мова» кількома учнями.
3. Виразне читання вірша М. Сингаївського «Колискова пісня...»
— Чим є для кожної людини колискова пісня?
— Які почуття викликає у поета колискова пісня?
— Чому ж колискові пісні порівнюються з перлинками? Перлина — дорогоцінний камінь, прикраси. Колискові — окраса нашої мови.
V. Повідомлення теми і мети уроку
Слухання колискової (за вибором учителя).
— Сьогодні ознайомимося з декількома колисковими, які записав Микола Сингаївський (С. 120).
VI. Опрацювання художніх творів підручника
1. Робота над колисковою «Ой, люлі, ой, люлі».
1) Читання тексту вчителем.
— Послухайте і назвіть дійових осіб колискової. (Дитина, гулі)
2) Словникова робота. Воротах, раденькі, гулі.
3) Вибіркове читання.
— Якими словами починається колискова?
— Як описано голубів?
— Чому вони радіють? (Дитина спить, а коли спить — росте.)
4) Виразне читання пісеньки хором.
Фізкультхвилинка
2. Робота над колисковою «Тиха нічка теплесенька».
1) Читання учнями самостійно.
2) Бесіда за змістом вірша.
— Хто є дійовими особами? (Дитина, бабуся)
— Яка була нічка?
— А дитина?
— Хто буде колихати дитину?
3) Добирання римованих слів. Теплесенька — малесенька; спати — колихати.
4) Наспівування колискової разом з учителем.
3. Робота над колисковою «Ходить котик...»
1) Читання пісеньки одним із учнів.
2) Читання тексту (мовчки).
— Прочитайте ще раз і подумайте, чому котик усім сон продає, а Марійці — дарує.
3) Робота в парах. Виразне читання колискової.
4. Розв'язування проблемного запитання.
— Чому саме голуби та кіт стали героями колискових? (Голуб — символ миру, благополуччя. Саме це бажає мати своїй дитині. Кіт — домашня тварина, м'якенький, тепленький, спить близько 18годин щодоби.)
5. Робота над українською дитячою пісенькою «Кукуріку, півнику».
1) Бесіда за малюнком до пісні.
2) Читання пісеньки вчителем.
3) Читання «ланцюжком» — строфами.
4) Словникова робота. Лобода — бур'ян. Крокви — опори для даху.
Лати — палиці, що підпирають дах.
VII. Підсумок уроку
1. Чим особливі колискові пісні?
2. Гра «Пригадайте колискову».
Ой люлі, ой люлі, Налетіли... (гулі). Усім дітям продає, А Марійці... (так дає). Тиха нічка теплесенька, А дитина... (малесенька).
VIII. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності
учнів
IX. Домашнє завдання
1. Вивчити напам'ять одну із колискових (за вибором).
2. Опрацювати самостійно С. 20—21.
3. Намалювати казкову хатинку.
Немає коментарів:
Дописати коментар