Математика 2 клас
Тема. Взаємозв’язок між множенням і діленням. Складання прикладів на ділення з прикладів на множення. Розв’язування задач.
Мета: вчити використовувати зв’язок дій множення і ділення для розв’язування прикладів; формувати вміння складати приклади на ділення з прикладів на множення; розвивати навички лічби, логічне мислення, вміння узагальнювати, аналізувати, групувати; виховувати акуратність, упевненість, допитливість.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Гра «Чий маршрут довший?» 2 Складання і розв’язування задач на множення і ділення
1) 2 • 5 = 10
2) Посадили 12 тюльпанів у 2 ряди порівну. Скільки тюльпанів посадили в кожному ряду?
Перевірка за малюнком.
12 : 2 = 6 (т.)
3)
2 • 5 = 10 6 • 3 = 18 3 • 4 = 12
— Отже, що означає в усіх цих схемах верхній квадратик? (Скільки всього, загальна кількість)
— Якою дією ми знаходимо в цих задачах загальну кількість? (Множенням)
— Чому вибрали множення, а не додавання, адже раніше ми користувалися тільки додаванням, якщо потрібно було дізнатися, скільки всього? (Додаємо однакові числа — замінюємо множенням.)
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Знайдіть зайве число.
10; 18; 4; 14; 24; 16; 8; 6; 12
III. Вивчення нового матеріалу
1 Підготовчі вправи
2 • 4 = 8
2 • 7 = 14
8 : 2 = 4
14 : 2 = 7
2 Пояснення нового матеріалу
1) Складання прикладів за малюнками.
Висновок: з кожного прикладу на множення можна отримати 2 приклади на ділення, якщо множники різні. У першому випадку добуток ділили на перший множник (на 2), а в другому випадку — на другий множник (на 4).
— Який ще висновок можна зробити? (Операція ділення є оберненою до операції множення.)
a : b = c c • b = a
Розділити число a на b означає дібрати таке число, яке при множенні на b дає a.
2)
5 • 3 = 15 4 • 3 = 12
15 : 3 = 5 12 : 4 = 3
15 : 5 = 3 12 : 3 = 4
Висновок. Якщо добуток двох чисел поділити на один з множників, то вийде інший множник.
3 Первинне закріплення
— Обчисліть.
7 • 3 = 21 8 • 4 = 32
21 : 3 = 32 : 4 =
21 : 7 = 32 : 8 =
Фізкультхвилинка
IV. Розвиток математичних знань
Самостійна робота
1) 2 • 9 = 2 • 2 = 23 + 38 = (26 + 7) – 15 =
2 • 6 = 2 • 4 = 84 – 56 = 53 – (19 + 14) =
1 варіант — 1-й рядок
2 варіант — 2-й рядок
2) Задача.
У мішку було 50 кг крупи. З нього взяли спочатку 28 кг, а потім — ще 7 кг. Скільки кілограмів крупи залишилось у мішку?
2 Офтальмологічна пауза
3 Розв’язування логічних завдань
1) У шашковому турнірі кожен з трьох учнів — Ілля, Максим і Славко — захищав честь свого класу. Один з них учився в 2-А, другий, — у 2-Б, а третій — у 2-В класі. Першу партію грали Ілля і учень 2-Акласу. Другу — Максим і учень 2-В класу. Ілля в цей час відпочивав. У яком класі вчився кожен з хлопчиків?
Відповідь:
Ілля Максим Славко
2-А – + –
2-Б + – –
2-В – – +
2) У багатоповерховому будинку між поверхами — по 20 сходинок. Скільки сходинок потрібно пройти, щоб піднятися на третій поверх? (40 сходинок)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
Тема. Взаємозв’язок між множенням і діленням. Складання прикладів на ділення з прикладів на множення. Розв’язування задач.
Мета: вчити використовувати зв’язок дій множення і ділення для розв’язування прикладів; формувати вміння складати приклади на ділення з прикладів на множення; розвивати навички лічби, логічне мислення, вміння узагальнювати, аналізувати, групувати; виховувати акуратність, упевненість, допитливість.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Гра «Чий маршрут довший?» 2 Складання і розв’язування задач на множення і ділення
1) 2 • 5 = 10
2) Посадили 12 тюльпанів у 2 ряди порівну. Скільки тюльпанів посадили в кожному ряду?
Перевірка за малюнком.
12 : 2 = 6 (т.)
3)
2 • 5 = 10 6 • 3 = 18 3 • 4 = 12
— Отже, що означає в усіх цих схемах верхній квадратик? (Скільки всього, загальна кількість)
— Якою дією ми знаходимо в цих задачах загальну кількість? (Множенням)
— Чому вибрали множення, а не додавання, адже раніше ми користувалися тільки додаванням, якщо потрібно було дізнатися, скільки всього? (Додаємо однакові числа — замінюємо множенням.)
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Знайдіть зайве число.
10; 18; 4; 14; 24; 16; 8; 6; 12
III. Вивчення нового матеріалу
1 Підготовчі вправи
2 • 4 = 8
2 • 7 = 14
8 : 2 = 4
14 : 2 = 7
2 Пояснення нового матеріалу
1) Складання прикладів за малюнками.
Висновок: з кожного прикладу на множення можна отримати 2 приклади на ділення, якщо множники різні. У першому випадку добуток ділили на перший множник (на 2), а в другому випадку — на другий множник (на 4).
— Який ще висновок можна зробити? (Операція ділення є оберненою до операції множення.)
a : b = c c • b = a
Розділити число a на b означає дібрати таке число, яке при множенні на b дає a.
2)
5 • 3 = 15 4 • 3 = 12
15 : 3 = 5 12 : 4 = 3
15 : 5 = 3 12 : 3 = 4
Висновок. Якщо добуток двох чисел поділити на один з множників, то вийде інший множник.
3 Первинне закріплення
— Обчисліть.
7 • 3 = 21 8 • 4 = 32
21 : 3 = 32 : 4 =
21 : 7 = 32 : 8 =
Фізкультхвилинка
IV. Розвиток математичних знань
Самостійна робота
1) 2 • 9 = 2 • 2 = 23 + 38 = (26 + 7) – 15 =
2 • 6 = 2 • 4 = 84 – 56 = 53 – (19 + 14) =
1 варіант — 1-й рядок
2 варіант — 2-й рядок
2) Задача.
У мішку було 50 кг крупи. З нього взяли спочатку 28 кг, а потім — ще 7 кг. Скільки кілограмів крупи залишилось у мішку?
2 Офтальмологічна пауза
3 Розв’язування логічних завдань
1) У шашковому турнірі кожен з трьох учнів — Ілля, Максим і Славко — захищав честь свого класу. Один з них учився в 2-А, другий, — у 2-Б, а третій — у 2-В класі. Першу партію грали Ілля і учень 2-Акласу. Другу — Максим і учень 2-В класу. Ілля в цей час відпочивав. У яком класі вчився кожен з хлопчиків?
Відповідь:
Ілля Максим Славко
2-А – + –
2-Б + – –
2-В – – +
2) У багатоповерховому будинку між поверхами — по 20 сходинок. Скільки сходинок потрібно пройти, щоб піднятися на третій поверх? (40 сходинок)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
Немає коментарів:
Дописати коментар