Математика 2 клас
Тема. Знаходження значень виразів на дії різних ступенів. Розв’язування задач на множення.
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички і вміння розв’язувати прості й складені задачі на множення; закріплювати прийоми множення числа 2, вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів; виховувати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Обчисліть.
2 • 4 = 2 • 8 = 50 – 48 = 8 + 49 =
2 • 7 = 2 • 9 = 35 + 18 = 74 – 7 =
2 • 6 = 2 • 5 = 82 – 55 = 3 + 97 =
2) Заповніть таблицю.
Доданок 5 19 12 18 15
Доданок 19 5 17 28 25
Сума 30 35 44 36
3) Знайдіть добуток чисел 2 і 6; різницю чисел 70 і 19.
4) Обчисліть.
73 – 27 = 49 + 38 = 67 + 15 = 76 – 29 =
16 – 9 + 7 = 13 – 6 + 5 = 18 – 9 – 9 = 14 – 7 – 7 =
34 – (9 – 8) = 34 – 9 – 8 = 45 + 35 – 7 = (36 + 44) – 17 =
2 Розв’язування задач
1) У мотку було 100 м дроту. Спочатку від нього відрізали 36 м дроту, а потім — ще стільки ж. Скільки метрів дроту залишилося в мотку?
2) Діти збирали в саду червону і чорну смородину. Першого дня вони зібрали 29 кг ягід, а другого — 37 кг. Усього вони зібрали 18 кг червоної смородини. Скільки кілограмів чорної смородини зібрали діти за два дні?
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Повторимо склад числа!
11 — це 6 і 15 — це 8 і 13 — це 7 і 17 — це 9 і
— Подивіться на числа верхнього ряду. Яку побачили закономірність? (Кожне наступне число збільшується на 2.) Запишіть ще 3 числа.
11 _____13 ____ 15 _____ 17
— Подивіться на картки нижнього ряду. Яку побачили законо¬мірність?
— Запишіть ще 3 числа.
6 _____ 7 _____ 8 ____ 9
4 Повторення таблиці множення
1) Гра «Мовчанка».
2) Обчисліть і запам’ятайте.
2 • 2 = 2 • 6 = 6 • 2 =
2 • 3 = 3 • 2 = 2 • 7 = 7 • 2 =
2 • 4 = 4 • 2 = 2 • 8 = 8 • 2 =
2 • 5 = 5 • 2 = 2 • 9 = 9 • 2 =
3) На один чоловічий костюм потрібно 3 м тканини. Скільки тканини знадобиться на два такі костюми? На три такі костюми? На п’ять?
4) Порівняйте вирази.
2 • 3 3 • 2 2 • 5 2 • 7 2 • 8 2 • 6
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Пояснення нового матеріалу
2 • 3 + 5
2 • 3 = 6
6 + 5 = 11
— Спочатку виконаємо дію множення (дію I ступеня), а потім — додавання (дію II ступеня).
2 Первинне закріплення
1) Виконання завдання з коментуванням.
2 • 7 + 5
2 • 6 – 4
2) Самостійне розв’язування прикладів із взаємоперевіркою.
2 • 8 + 5
2 • 4 – 8
2 • 5 + 8
2 • 2 + 2
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Робота над задачами
1) Змій Горинич охороняє замок 2 роки, і щороку приносять йому по 5 відер води. Скільки відер води він випив?
— Скільки років Змій Горинич охороняє замок?
— По скільки відер йому приносять?
— Що треба дізнатися?
— Якою дією? (Множенням)
— Аіншою дією можна?
— Яка дія раціональніша?
— Сумою яких доданків можна замінити множення?
— Запишіть коротку умову і розв’язання самостійно.
Один учень розв’язує біля дошки, решта — самостійно.
— Перевірте, у кого така сама відповідь.
2) У класі 9 двомісних парт. Одне місце вільне. Скільки учнів сьогодні в класі?
Колективно складається план розв’язання задачі.
а) Скільки міст на 9 двомісних партах?
б) Скільки учнів сьогодні в класі?
— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на перше питання плану? Чому?
— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на друге питання плану? Чому?
2 Офтальмологічна пауза
3 Гра «Повітряні кульки»
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
Тема. Знаходження значень виразів на дії різних ступенів. Розв’язування задач на множення.
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички і вміння розв’язувати прості й складені задачі на множення; закріплювати прийоми множення числа 2, вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів; виховувати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Обчисліть.
2 • 4 = 2 • 8 = 50 – 48 = 8 + 49 =
2 • 7 = 2 • 9 = 35 + 18 = 74 – 7 =
2 • 6 = 2 • 5 = 82 – 55 = 3 + 97 =
2) Заповніть таблицю.
Доданок 5 19 12 18 15
Доданок 19 5 17 28 25
Сума 30 35 44 36
3) Знайдіть добуток чисел 2 і 6; різницю чисел 70 і 19.
4) Обчисліть.
73 – 27 = 49 + 38 = 67 + 15 = 76 – 29 =
16 – 9 + 7 = 13 – 6 + 5 = 18 – 9 – 9 = 14 – 7 – 7 =
34 – (9 – 8) = 34 – 9 – 8 = 45 + 35 – 7 = (36 + 44) – 17 =
2 Розв’язування задач
1) У мотку було 100 м дроту. Спочатку від нього відрізали 36 м дроту, а потім — ще стільки ж. Скільки метрів дроту залишилося в мотку?
2) Діти збирали в саду червону і чорну смородину. Першого дня вони зібрали 29 кг ягід, а другого — 37 кг. Усього вони зібрали 18 кг червоної смородини. Скільки кілограмів чорної смородини зібрали діти за два дні?
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Повторимо склад числа!
11 — це 6 і 15 — це 8 і 13 — це 7 і 17 — це 9 і
— Подивіться на числа верхнього ряду. Яку побачили закономірність? (Кожне наступне число збільшується на 2.) Запишіть ще 3 числа.
11 _____13 ____ 15 _____ 17
— Подивіться на картки нижнього ряду. Яку побачили законо¬мірність?
— Запишіть ще 3 числа.
6 _____ 7 _____ 8 ____ 9
4 Повторення таблиці множення
1) Гра «Мовчанка».
2) Обчисліть і запам’ятайте.
2 • 2 = 2 • 6 = 6 • 2 =
2 • 3 = 3 • 2 = 2 • 7 = 7 • 2 =
2 • 4 = 4 • 2 = 2 • 8 = 8 • 2 =
2 • 5 = 5 • 2 = 2 • 9 = 9 • 2 =
3) На один чоловічий костюм потрібно 3 м тканини. Скільки тканини знадобиться на два такі костюми? На три такі костюми? На п’ять?
4) Порівняйте вирази.
2 • 3 3 • 2 2 • 5 2 • 7 2 • 8 2 • 6
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Пояснення нового матеріалу
2 • 3 + 5
2 • 3 = 6
6 + 5 = 11
— Спочатку виконаємо дію множення (дію I ступеня), а потім — додавання (дію II ступеня).
2 Первинне закріплення
1) Виконання завдання з коментуванням.
2 • 7 + 5
2 • 6 – 4
2) Самостійне розв’язування прикладів із взаємоперевіркою.
2 • 8 + 5
2 • 4 – 8
2 • 5 + 8
2 • 2 + 2
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Робота над задачами
1) Змій Горинич охороняє замок 2 роки, і щороку приносять йому по 5 відер води. Скільки відер води він випив?
— Скільки років Змій Горинич охороняє замок?
— По скільки відер йому приносять?
— Що треба дізнатися?
— Якою дією? (Множенням)
— Аіншою дією можна?
— Яка дія раціональніша?
— Сумою яких доданків можна замінити множення?
— Запишіть коротку умову і розв’язання самостійно.
Один учень розв’язує біля дошки, решта — самостійно.
— Перевірте, у кого така сама відповідь.
2) У класі 9 двомісних парт. Одне місце вільне. Скільки учнів сьогодні в класі?
Колективно складається план розв’язання задачі.
а) Скільки міст на 9 двомісних партах?
б) Скільки учнів сьогодні в класі?
— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на перше питання плану? Чому?
— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на друге питання плану? Чому?
2 Офтальмологічна пауза
3 Гра «Повітряні кульки»
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
Немає коментарів:
Дописати коментар