Математика 2 клас
Тема. Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Розв’язування задач на множення.
Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при множенні; формувати вміння читати приклади на множення; закріплювати обчислювальні прийоми додавання і віднімання; розвивати вміння розв’язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усні вправи
1) Вставити замість «віконечка» потрібне число.
4 + 4 + 4 + 4 = 2 + 2 + 2 + 2 =
• 4 = 16 • 4 = 8
3 + 3 + 3 + 3 + 3 = 6 + 6 + 6 =
3 • = 6 • =
2) Обчислити значення виразів. Замінити приклади на додавання прикладами на множення, якщо це можливо.
8 + 8 + 8 + 8 + 8 = 5 + 5 + 5 + 5 =
8 + 9 + 9 + 45 = 13 + 13 + 13 =
27 + 73 =
3) Поставте один зі знаків: <, >, = .
36 + 15 15 + 36 40 дм 3 м 1 см
42 – 12 52 – 21 79 см 8 дм
4) Обчислити.
23 + 49 = 68 + 5 – 30 = 17 – 8 + 6 =
86 – 68 = 31 – 4 + 20 = 38 – 7 – 6 =
82 – 35 = 54 + 8 – 50 = 45 – 3 + 8 =
26 + 14 = 30 – 7 – 9 = 30 + 7 + 6 =
2 Хвилинка каліграфії із завданням
• Зменшіть на 25 кожне з чисел: 50; 30; 60; 80.
• Збільшіть на 15 кожне з чисел: 15; 25; 35; 45.
3 Розв’язування задач
1) Учителька роздала учням 34 зошити. Коли вчителька видала ще 7 зошитів, то у неї залишилося 49 зошитів. Скільки зошитів було в учительки?
2) У 2 «А» класі 25 учнів. Стільки ж учнів у 2 «Б» класі. Усього у двох класах 23 хлопчики. Скільки дівчаток у двох класах?
3) У змаганнях з гімнастики брали участь 6 дівчаток, а хлопчиків — на 5 більше. Що дізнаєтеся, якщо виконаєте дії:
6 + 5 = ? (6 + 5) + 6 = ?
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Пояснення нового матеріалу
1) Записати приклад (3 помножити на 5), обчислити усно результат, виконавши додавання. Числа, які множать, називаються множниками (3 — перший множник, 5 — другий множник); результат множення називається добутком (15 — добуток); вираз 3 • 5 — теж добуток.
Висновок: якщо між числами стоїть знак (•), то такий запис називається добутком.
8 • 3 = 24
8 • 3 — добуток;
8 — 1-й множник;
3 — 2-й множник;
24 — значення добутку, або добуток.
2) Назвіть множники у добутках: 2 • 4; 4 • 5; 9 • 3; 8 • 4; 1 • 4. Обчисліть значення цих добутків.
2 Первинне закріплення
1) Корисно вивісити в класі плакат з назвами компонентів і результату дії множення і відповідного виразу. Діти кілька разів повторюють терміни.
2) Назвіть кожне число у прикладах.
7 • 5 = 35
2 • 4 = 8
3) Назви добутки.
2 + 3 = 5
2 • 3 = 6
5 • 3 = 15
4) Перший множник 2, другий 7. Знайдіть значення їх добутку. Запишіть розв’язання додаванням, а потім — множенням.
5) Запишіть добуток цих чисел і знайдіть значення добутків. у відповідях запишіть значення добутків.
5 і 2 7 і 4
6 і 3 10 і 6
6) У банку вміщується 3 л молока. Скільки молока в чотирьох таких банках? У семи банках? у двох банках? Запишіть розв’язання додаванням, а потім — множенням.
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задач
1) Від шматка ситцю відрізали 14 м, а потім — ще 8 м. Після цього у шматку залишилося 9 м ситцю. Скільки метрів ситцю було в шматку?
2) Складіть задачі за коротким записом та розв’яжіть їх.
1) З’їли — 7 і 15
Залишилося — 8
Було — ? 2) Було — 32
Залишилося — 6 і 8
З’їли — ?
2 Офтальмологічна пауза
3 Розв’язування логічної задачі
Три товариші — Сашко, Сергійко й Андрійко — мають сестер. Імена дівчаток: Оленка, Оксанка, Галинка. На питання, як звуть сестру кожного з них, хлопчики відповіли:
Сашко: «Мою сестру звуть Оленка».
Сергійко: «Мою сестру звуть не Оленка».
Андрійко: «Мою сестру звуть не Галинка».
Як звуть сестру кожного з хлопчиків, якщо тільки один з них сказав правду?
(У Сашка сестра Оленка, у Сергійка — Оксанка, в Андрійка — Галинка.)
Сашко Сергійко Андрійко
Оленка + – –
Оксанка – + –
Галинка – – +
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як називаються числа при множенні?
— Як називають результат множення?
Тема. Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Розв’язування задач на множення.
Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при множенні; формувати вміння читати приклади на множення; закріплювати обчислювальні прийоми додавання і віднімання; розвивати вміння розв’язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усні вправи
1) Вставити замість «віконечка» потрібне число.
4 + 4 + 4 + 4 = 2 + 2 + 2 + 2 =
• 4 = 16 • 4 = 8
3 + 3 + 3 + 3 + 3 = 6 + 6 + 6 =
3 • = 6 • =
2) Обчислити значення виразів. Замінити приклади на додавання прикладами на множення, якщо це можливо.
8 + 8 + 8 + 8 + 8 = 5 + 5 + 5 + 5 =
8 + 9 + 9 + 45 = 13 + 13 + 13 =
27 + 73 =
3) Поставте один зі знаків: <, >, = .
36 + 15 15 + 36 40 дм 3 м 1 см
42 – 12 52 – 21 79 см 8 дм
4) Обчислити.
23 + 49 = 68 + 5 – 30 = 17 – 8 + 6 =
86 – 68 = 31 – 4 + 20 = 38 – 7 – 6 =
82 – 35 = 54 + 8 – 50 = 45 – 3 + 8 =
26 + 14 = 30 – 7 – 9 = 30 + 7 + 6 =
2 Хвилинка каліграфії із завданням
• Зменшіть на 25 кожне з чисел: 50; 30; 60; 80.
• Збільшіть на 15 кожне з чисел: 15; 25; 35; 45.
3 Розв’язування задач
1) Учителька роздала учням 34 зошити. Коли вчителька видала ще 7 зошитів, то у неї залишилося 49 зошитів. Скільки зошитів було в учительки?
2) У 2 «А» класі 25 учнів. Стільки ж учнів у 2 «Б» класі. Усього у двох класах 23 хлопчики. Скільки дівчаток у двох класах?
3) У змаганнях з гімнастики брали участь 6 дівчаток, а хлопчиків — на 5 більше. Що дізнаєтеся, якщо виконаєте дії:
6 + 5 = ? (6 + 5) + 6 = ?
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Пояснення нового матеріалу
1) Записати приклад (3 помножити на 5), обчислити усно результат, виконавши додавання. Числа, які множать, називаються множниками (3 — перший множник, 5 — другий множник); результат множення називається добутком (15 — добуток); вираз 3 • 5 — теж добуток.
Висновок: якщо між числами стоїть знак (•), то такий запис називається добутком.
8 • 3 = 24
8 • 3 — добуток;
8 — 1-й множник;
3 — 2-й множник;
24 — значення добутку, або добуток.
2) Назвіть множники у добутках: 2 • 4; 4 • 5; 9 • 3; 8 • 4; 1 • 4. Обчисліть значення цих добутків.
2 Первинне закріплення
1) Корисно вивісити в класі плакат з назвами компонентів і результату дії множення і відповідного виразу. Діти кілька разів повторюють терміни.
2) Назвіть кожне число у прикладах.
7 • 5 = 35
2 • 4 = 8
3) Назви добутки.
2 + 3 = 5
2 • 3 = 6
5 • 3 = 15
4) Перший множник 2, другий 7. Знайдіть значення їх добутку. Запишіть розв’язання додаванням, а потім — множенням.
5) Запишіть добуток цих чисел і знайдіть значення добутків. у відповідях запишіть значення добутків.
5 і 2 7 і 4
6 і 3 10 і 6
6) У банку вміщується 3 л молока. Скільки молока в чотирьох таких банках? У семи банках? у двох банках? Запишіть розв’язання додаванням, а потім — множенням.
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задач
1) Від шматка ситцю відрізали 14 м, а потім — ще 8 м. Після цього у шматку залишилося 9 м ситцю. Скільки метрів ситцю було в шматку?
2) Складіть задачі за коротким записом та розв’яжіть їх.
1) З’їли — 7 і 15
Залишилося — 8
Було — ? 2) Було — 32
Залишилося — 6 і 8
З’їли — ?
2 Офтальмологічна пауза
3 Розв’язування логічної задачі
Три товариші — Сашко, Сергійко й Андрійко — мають сестер. Імена дівчаток: Оленка, Оксанка, Галинка. На питання, як звуть сестру кожного з них, хлопчики відповіли:
Сашко: «Мою сестру звуть Оленка».
Сергійко: «Мою сестру звуть не Оленка».
Андрійко: «Мою сестру звуть не Галинка».
Як звуть сестру кожного з хлопчиків, якщо тільки один з них сказав правду?
(У Сашка сестра Оленка, у Сергійка — Оксанка, в Андрійка — Галинка.)
Сашко Сергійко Андрійко
Оленка + – –
Оксанка – + –
Галинка – – +
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як називаються числа при множенні?
— Як називають результат множення?
Немає коментарів:
Дописати коментар