понеділок, 9 вересня 2013 р.

Літературне читання 2 клас Тема. На чужу роботу дивитись — ситому не бути (українська народна казка «Колосок»)

Літературне читання 2 клас

Тема. На чужу роботу дивитись — ситому не бути (українська народна казка «Колосок»)

Мета: вчити глибоко відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати хитрість, ледарство, боротися з ними у повсякденному житті; розвивати вміння читати в особах, переказувати; виховувати бажання допомагати іншим, рости працелюбним

Обладнання: ілюстрації до казки, маски героїв.

ХІД УРОКУ
I. Організація класу до уроку
Встаньте всі скоріше, діти! Посміхніться всім миліше! Привітайтесь: «Добрий день!» Продзвенів дзвінок: «Дзелень!»
II. Вправи з техніки мовлення та читання
1. Учні читають із дошки прислів'я на одному мовному видиху. Після короткого видиху, паузи і вдиху читають прислів'я повністю, повторюючи 2—3 рази.
Робота спільна — як пісня весела.
Умілому усяка робота легка.
2. Робота зі складовою таблицею 3.
Читання із буквосполученнями вн, вр, вх, вч, вш.
3. Скоромовка.
Женчик-женчик невеликий, На черчику черевики, І шапочка чорненька, І латочка червоненька.
Прочитайте і повільно, голосно і швидко.
Який звук зустрічається найчастіше?
Прочитайте весело.
III. Підготовка до вивчення нового матеріалу та повідомлення теми уроку

(Російська назва)
Щоб дізнатись назву казки, яку будемо читати на уроці, відгадайте ребус.
(Колосок)
А якщо ще й загадку відгадаєте, то дізнаєтесь, хто буде дійовими особами казки.
Хвіст — як ниточка, Сама — як калиточка, Любить дуже ніч і тишу Це маленька сіра... (миша).
Хто найраніше встає? (Півень)
Прочитайте з дошки тему уроку. Поясніть, як ви розумієте цей вислів.
Прочитайте назву казки. Хто її автор?
IV. Робота над казкою
1. Словникова робота.
1) Читання слів із підручника.
Читає вчитель — діти повторюють; читають сильні учні по стовпчику; читання «ланцюжком».
2) «Довідкове бюро» (підготовленніучні пояснюють значення слів).
Ціп — це знаряддя для молотьби зерна, яке складається із двох палок,
з'єднаних між собою ременем.
Млин — це споруда для розмелювання зерна на борошно.

2. Читання казки вчителем.
Хто головні герої?
Як звали півника? (Голосисте Горлечко)
Як звали мишенят? Чому в них такі дивні імена? (Круть, Верть)
3. Читання казки вголос за логічно завершеними частинами.
1) Зачин.
Чи можна дати характеристику героїв? Яку?
2) Читаю до слів «...глядіть, скільки я зерна намолотив!»
Хто виконував роботу?
Що робили мишенята?
3) «...взяв собі на плечі мішок і пішов».
Хто поніс зерно до млина?
4) «...мабуть, мені доведеться».
Як ви думаєте, хто спече пироги?
Дочитайте казку мовчки і скажіть, як ви зрозуміли зміст останнього речення?
Чи справедливо вчинив півник?
4. Читання казки учнями вголос «ланцюжком».
З якою ілюстрацією слід читати слова мишенят спочатку? Потім? Чому?
Хто з героїв казки вам сподобався? Чим саме?
Які слова слід написати під ілюстрацією у підручнику?
5. Робота над образними висловами.
Голосно закричали; тихіше сказали; зовсім тихо відказали; ледве чутно пропищали.
Фізкультхвилинка
6. Читання казки за особами, інсценізація (робота в групах: автор,
герої казки, режисер).
Гра-змагання «Хто кращий артист?»
Кожна група обирає собі уривок із казки та інсценізує його.
7. Характеристика героїв.
Які слова спадають на думку, коли чуєте слово «півник» чи «мишенята»?
Вийдіть до дошки і запишіть біля відповідного героя свої слова.

голосистий


хазяйновитий
працелюбний

смішні
ледачі

грайливі
веселі

V. Підсумок уроку
Чи було вам цікаво на уроці?
Який етап уроку найбільше сподобався?
Від якого слова походить «казка»?
Чого вчить нас казка «Колосок»?
Які риси характеру засуджує народ?
Що б ви порадили мишенятам?
Засідання «Клубу філософів» (за групами) «Я б порадив мишенятам...»
VI. Домашнє завдання
Підготуватися до інсценізації казки за визначеними групами (за бажанням учнів).

Немає коментарів:

Дописати коментар