Математика 2 клас
Тема. Порівняння виразів. Знаходження значень виразів. Розв’язування задач на дві дії різних ступенів.
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати прості й складені задачі на множення; закріплювати табличні випадки множення числа 2, вміння порівнювати числові вирази, знаходити значення виразів; розвивати логічне мислення; виховувати розуміння значущості математики в житті.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Гра «Хто швидший?».
— Повторимо склад чисел 12; 13; 14.
12
9 6 7
3 6 8
5 8 4
7 5 7 13
5 6 8
8 2 5
9 4 6
7 6 7 14
9 8 6
7 7 8
7 3 5
4 5 9
Від кожної команди запрошуються по одному учасникові. Решта дітей подумки допомагають своєму учасникові, а заразом теж повторюють пройдений матеріал. (У кожному стовпчику слід обвести потрібні цифри.)
2) Гра «Відповідай, не зівай».
— Скільки днів в одному тижні? у двох? у трьох? у чотирьох? у п’яти?
— Скільки місяців у році? у двох? у трьох? у чотирьох? у п’яти?
— Скільки ніг у бджоли? у двох бджіл? у трьох бджіл? у чотирьох бджіл?
— Скільки ніг у павука? у двох павуків? у трьох павуків і т. д.
— Що ви повинні знати, щоб легко розв’язувати аналогічні задачі? (Таблицю множення)
— Ачи може стати у пригоді вам у житті знання таблиці множення?
2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Яке число зайве?
4 8 12 16 17 20
3 Розв’язування задач
1) Складіть задачу за даним малюнком, щоб вона розв’язувалась множенням. (На дошці — малюнок: на шести гілочках було по 2 вишні. Скільки було вишень усього?)
2) Розв’язування задачі з опорою на малюнки.
• Оля вимила чайні чашки і поставила їх на полицю в 2 ряди, по 5 чашок у ряду. Скільки чашок вимила Оля?
• Олена вимила чайні блюдця і поставила їх на полицю в 5 рядів, по 2 блюдця в кожен ряд. Скільки блюдечок вимила Олена?
3) Дві майстерні мали відремонтувати за місяць 60 пральних машин. Перша майстерня відремонтувала 28 машин, а друга — на 4 машини більше. Що дізнаєтеся, виконавши дії:
28 + 4 = ?
28 + (28 + 4) = ?
60 – 28 – (28 + 4) = ?
4 Вставте пропущені знаки дій
2 • 3 = 2 2 2 2 • 5 = 2 6 2
2 • 5 = 2 8 6 2 • 8 = 8 2 0
5 Обчисліть
2 • 3 + 8 = 2 • 5 + 11 = 2 • 8 + 12 =
2 • 6 + 8 = 2 • 7 + 16 =
Фізкультхвилинка
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задач на дві дії різних ступенів
Задача 1. У Марійки 6 монет по 2 к., а в Михайлика — на 9 к. більше. Скільки копійок у Михайлика?
— Як дізнатися, скільки грошей у Марійки?
— Як дізнатися, скільки грошей у Михайлика?
— Виберіть вираз, який є відповіддю на питання.
2 • 6 2 • 6 – 9 2 • 6 + 9 (2 + 6) + 9
— Поясніть свій вибір.
Задача 2. У гаманці п’ять монет, по 2 к. і одна монета 25 к. Скільки всього копійок у гаманці?
На дошці — коротка умова задачі. Складання плану розв’язування задач, запис розв’язання числовим виразом.
2 Обчисліть
2 • 4 = 2 • 9 = 42 + 49 = 76 + (4 + 7) =
2 • 8 = 2 • 7 = 66 – 38 = 82 + (9 + 9) =
2 • 6 = 2 • 5 = 80 – 71 = 35 + (15 – 7) =
3 Офтальмологічна пауза
4 Розв’язування логічних завдань
1) У кішки народилися кошенята: 2 білих і 2 чорних. Я узяла з коробки кошеня. Якого кольору воно може бути? (Біле або чорне)
2) Я узяла з коробки 2 кошенят. Якого кольору вони можуть бути? (Обидва білі; обидва чорні; одне біле, а одне — чорне)
3) Я узяла 3 кошенят. Якого кольору вони можуть бути? (Двоє білих, одне чорне; двоє чорних і одне біле)
4) Кіт стоїть на 4 лапах і важить 6 кг. Скільки він важитиме, коли встане тільки на задні лапи? (6 кг)
5) У кішки 4 кошенятка рудого і білого кольору. Рудих більше, ніж білих. Яких скільки? (3 рудих, 1 біле)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
Тема. Порівняння виразів. Знаходження значень виразів. Розв’язування задач на дві дії різних ступенів.
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати прості й складені задачі на множення; закріплювати табличні випадки множення числа 2, вміння порівнювати числові вирази, знаходити значення виразів; розвивати логічне мислення; виховувати розуміння значущості математики в житті.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Гра «Хто швидший?».
— Повторимо склад чисел 12; 13; 14.
12
9 6 7
3 6 8
5 8 4
7 5 7 13
5 6 8
8 2 5
9 4 6
7 6 7 14
9 8 6
7 7 8
7 3 5
4 5 9
Від кожної команди запрошуються по одному учасникові. Решта дітей подумки допомагають своєму учасникові, а заразом теж повторюють пройдений матеріал. (У кожному стовпчику слід обвести потрібні цифри.)
2) Гра «Відповідай, не зівай».
— Скільки днів в одному тижні? у двох? у трьох? у чотирьох? у п’яти?
— Скільки місяців у році? у двох? у трьох? у чотирьох? у п’яти?
— Скільки ніг у бджоли? у двох бджіл? у трьох бджіл? у чотирьох бджіл?
— Скільки ніг у павука? у двох павуків? у трьох павуків і т. д.
— Що ви повинні знати, щоб легко розв’язувати аналогічні задачі? (Таблицю множення)
— Ачи може стати у пригоді вам у житті знання таблиці множення?
2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Яке число зайве?
4 8 12 16 17 20
3 Розв’язування задач
1) Складіть задачу за даним малюнком, щоб вона розв’язувалась множенням. (На дошці — малюнок: на шести гілочках було по 2 вишні. Скільки було вишень усього?)
2) Розв’язування задачі з опорою на малюнки.
• Оля вимила чайні чашки і поставила їх на полицю в 2 ряди, по 5 чашок у ряду. Скільки чашок вимила Оля?
• Олена вимила чайні блюдця і поставила їх на полицю в 5 рядів, по 2 блюдця в кожен ряд. Скільки блюдечок вимила Олена?
3) Дві майстерні мали відремонтувати за місяць 60 пральних машин. Перша майстерня відремонтувала 28 машин, а друга — на 4 машини більше. Що дізнаєтеся, виконавши дії:
28 + 4 = ?
28 + (28 + 4) = ?
60 – 28 – (28 + 4) = ?
4 Вставте пропущені знаки дій
2 • 3 = 2 2 2 2 • 5 = 2 6 2
2 • 5 = 2 8 6 2 • 8 = 8 2 0
5 Обчисліть
2 • 3 + 8 = 2 • 5 + 11 = 2 • 8 + 12 =
2 • 6 + 8 = 2 • 7 + 16 =
Фізкультхвилинка
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задач на дві дії різних ступенів
Задача 1. У Марійки 6 монет по 2 к., а в Михайлика — на 9 к. більше. Скільки копійок у Михайлика?
— Як дізнатися, скільки грошей у Марійки?
— Як дізнатися, скільки грошей у Михайлика?
— Виберіть вираз, який є відповіддю на питання.
2 • 6 2 • 6 – 9 2 • 6 + 9 (2 + 6) + 9
— Поясніть свій вибір.
Задача 2. У гаманці п’ять монет, по 2 к. і одна монета 25 к. Скільки всього копійок у гаманці?
На дошці — коротка умова задачі. Складання плану розв’язування задач, запис розв’язання числовим виразом.
2 Обчисліть
2 • 4 = 2 • 9 = 42 + 49 = 76 + (4 + 7) =
2 • 8 = 2 • 7 = 66 – 38 = 82 + (9 + 9) =
2 • 6 = 2 • 5 = 80 – 71 = 35 + (15 – 7) =
3 Офтальмологічна пауза
4 Розв’язування логічних завдань
1) У кішки народилися кошенята: 2 білих і 2 чорних. Я узяла з коробки кошеня. Якого кольору воно може бути? (Біле або чорне)
2) Я узяла з коробки 2 кошенят. Якого кольору вони можуть бути? (Обидва білі; обидва чорні; одне біле, а одне — чорне)
3) Я узяла 3 кошенят. Якого кольору вони можуть бути? (Двоє білих, одне чорне; двоє чорних і одне біле)
4) Кіт стоїть на 4 лапах і важить 6 кг. Скільки він важитиме, коли встане тільки на задні лапи? (6 кг)
5) У кішки 4 кошенятка рудого і білого кольору. Рудих більше, ніж білих. Яких скільки? (3 рудих, 1 біле)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
Немає коментарів:
Дописати коментар