понеділок, 9 вересня 2013 р.

Літературне читання 2 клас Тема. На дерево дивись, як родить, а на людину, як робить (В. Осєє-ва «Сини»; В. Сухомлинський «Сьома дочка»)

Літературне читання 2 клас

Тема. На дерево дивись, як родить, а на людину, як робить (В. Осєє-ва «Сини»; В. Сухомлинський «Сьома дочка»)

Мета: удосконалювати техніку читання дітей; навчати аналізувати, порівнювати, зіставляти прочитані твори, давати характеристику дійових осіб; розвивати уміння читання тексту за особами; виховувати працелюбність, бажання по-справжньому допомагати мамі.

ХІД УРОКУ
I. Мовна розминка
1. Скоромовки.
Бук бундючився перед дубом, Тряс над дубом бурим чубом. Дуб пригнув до чуба бука — Буде букові наука.
Слова спокійно жили в книжці, В яку вдалось пробратись мишці. Вона початки відкусила,
У себе в нірці схоронила.
(Р)... омашка, (б)...абуся, (н)...енька, (ж)..лика, (м)...ісяць.
2. Прочитайте прислів'я.

чи        від га го пе мо
(Чия відвага, того й перемога.)
(Не вір словам, а вір ділам.)
(Безроботи день роком стає.)
Прислів'я вивішуються на дошці і залишаються.
я ва то й ре га
II. Перевірка домашнього завдання
Гра «Обличчя до обличчя»
Учні повертаються обличчям одне до одного у парі і переказують зміст тексту.
III. Повідомлення теми і мети уроку
Продовжуємо вивчення нашої теми «Рідна домівка, рідна сім'я — тут виростає доля моя». Прочитаємо твори і подивимося, яке з прислів'їв розкриває зміст цих оповідань.
IV. Опрацювання оповідання В. Осєєвої «Сини»
1. Читання оповідання вчителем.
Назвіть дійових осіб оповідання.
2. Словникова робота.
Жінки старенький
дідусь розпліскується
камінчик перевертається
соловейком заслухались
заливається камінчик
Знайдіть «зайве» слово в кожному зі стовпчиків.
Як ви розумієте слово спритний?
Доберіть синоніми. (Проворний, прудкий, меткий, жвавий)
3. Читання тексту учнями вголос.
Гра «Сніжинка»
Читає той учень, на парту якого впаде сніжинка.
4. Робота над аналізом змісту оповідання з вибірковим читанням.
Хто був біля криниці?
Про кого говорили жінки?
Що сказала про свого сина перша жінка? Друга? Третя?
Як жінки несли воду? Що зрозуміло з цього опису?
Що всі побачили, коли з'явився перший син? Другий?
Що зробив третій син?
Що запитали жінки у дідуся?
Чого дідусь побачив тільки одного сина? Якого?
Яким ви уявляєте кожного з хлопчиків?
5. Гра «Засічка — кидок».
За командою «Кидок» всі діти починають читати напівголосно текст. За командою «Засічка» — зупиняються і олівцем відмічають останнє прочитане ними слово. Цей текст (частини) таким саме чином читають ще раз. Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це доводить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже з кожним разом результати поліпшуються.
...три хлопці вибігли. ...сів відпочити на камінь. ...повні відра води й пішли.
6. Гра «Згадайте речення». З'єднати частини речення.
І старенький дідусь... Набрали жінки... Аж раптом...
7. Закінчіть речення.
Хто щиро любить матір, той...
Фізкультхвилинка
V. Робота над оповіданням В.Сухомлинського «Сьома
дочка»
1. Гра «Бджілки».
Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.
Назвіть головних героїв оповідання.
Чи сподобалося вам оповідання?
2. Словникова робота.
Гра «Блискавка»
Сказала, промовила, щебетала.
Як називаються ці слова? (Близькі за значенням — синоніми.)
Продовжте цей ряд. (Говорила, балакала, теревенила.)
3. Гра «Диктор телебачення».
Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.
4. Робота над аналізом змісту оповідання з вибірковим читанням.
Куди поїхала мати?
Як довго не було її вдома?
Що говорила кожна з дочок, коли мати повернулася?
Що зробила сьома дочка?
Прочитайте порівняння, які є в тексті.
Хто з доньок по-справжньому любить матір? Чому ви так вважаєте?
5. Читання оповідання за особами.
VI. Підсумок уроку
Чи сподобалися вам оповідання, які ми сьогодні читали?
Що в них спільного?
Хто з дітей по-справжньому любить матір?
Яке з прислів'їв відповідає головній думці творів? (Не вір словам, а вір ділам.)
VII. Домашнє завдання
Читати оповідання

Немає коментарів:

Дописати коментар