середа, 11 вересня 2013 р.

Математика 2 клас Тема. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв’язування задач.

Математика 2 клас

Тема. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв’язування задач.

Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал за темою «Додавання і віднімання двоцифрових чисел»; провести роботу над помилками, допущеними у самостійній роботі; удосконалювати навички усної лічби у межах 100; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати почуття колективізму, товариськість.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Аналіз помилок, допущених у самостійній роботі
2 Усна лічба
1) Гра «Ланцюжок».
16 – 6 + 7 – 6 + 4 – 8            65 – 5 – 30 + 15 – 20
2) Поставити знаки «+» або «–».
36        4        8 = 32                72        6        40 = 38
3) Чи правильно обчислені приклади? Чому вийшли такі відповіді?
74 – 50 = 16              70 – 54 = 24
4) Заповніть «віконечка».
40 см =         дм                 70 см =        дм                     2 дм =         см
2 м =          дм                    3 м =         дм                      80 см =         дм
20 дм =          м                  60 дм =         м                    90 дм =          м
3 Обчислення виразів
18 + 19 =           27 + 23 =             80 – 25 =               100 – 44 =
18 + 18 =           27 + 24 =             81 – 25 =               100 – 42 =
18 + 17 =           27 + 26 =             83 – 25 =               100 – 40 =
18 + 16 =           27 + 27 =             85 –25 =                100 – 28 =
4 Розв’язування задач
1) Петрик, Вітя і Мишко зібрали 85 кг жолудів. Петрик зібрав 28 кг. Скільки кілограмів зібрав Вітя, якщо відомо, що Петрик зібрав на 3 кг більше, ніж Мишко?
2) Розв’яжіть задачі та складіть обернені до них.
Задача 1. Мишко купив 9 зошитів, і Оля купила декілька зошитів. Усього вони купили 15 зошитів. Скільки зошитів купила Оля?
Задача 2. У гаражі стояло 25 машин. Декілька з них вийшло в рейс, після цього в гаражі залишилося 18 машин. Скільки машин вийшло в рейс?
3) У шкільному саду росло 35 дерев. Спиляли 7 старих дерев і посадили 23 молоді дерева. Скільки дерев стало в саду?
4) Першого дня дівчинка прочитала 18 сторінок книги, другого дня — стільки ж. Після цього їй залишилося прочитати 24 сторінки. Скільки всього сторінок у книзі?
5) На даху сиділо 18 голубів. До них прилетіло ще 5 голубів, а декілька відлетіло. Після цього на даху залишилося 16 голубів. Скільки голубів відлетіло з даху?
5 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Яке число зайве і чому?
10; 12; 8; 16; 18; 20; 25.
Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних знань
1 Тест
1 варіант
Вибери правильну відповідь.
1) 46 + 35 =
а) 71;     б) 81;     в) 82;       г) 72.
2) 80 – 8 =
а) 62;     б) 82;      в) 72;       г) 88.
3) 93 – 5 =
а) 88;     б) 98;      в) 90;       г) 87.
4) 62 – 48 =
а) 44;        б) 34;        в) 24;        г) 14.
5) 80 – (44 + 27) =
а) 71;        б) 9;          в) 19;        г) 63.
6) На скільки число 86 більше, ніж число 48?
а) На 39;       б) на 46;         в) на 48;          г) на 38.
7) Яке число «сховалося» у віконці?
        – 26 = 38
а) 12; б) 64; в) 22; г) 54.
8) Якщо a = 57, то a – 38 =       .
а) 29;       б) 20;       в) 19;       г) 39.
9) На ваги поставили два мішки по 48 кг. Скільки кілограмів показали ваги?
а) 48;       б) 50;        в) 96;      г) 98.
10) Якщо Петрик до обіду прочитав 28 сторінок книги, а після обіду — на 4 сторінки більше, то за день він прочитав:
а) 32 сторінки;        в) 60 сторінок;
б) 36 сторінок;        г) 62 сторінки.
11) До їдальні завезли 16 кг яблук і два ящики груш по 17 кг у кожному. Скільки всього кілограмів фруктів привезли до їдальні? Який з виразів відповідає розв’язанню задачі?
а) 16 + 17;           в) 16 + (17 + 17);
б) 17 + 17;           г) 16 + 2 + 17.
12) У першому потягу 38 вагонів, у другому — на 7 більше, ніж у першому, а в третьому — на 12 менше, ніж у другому. Скільки вагонів у третьому потягу?
а) 45;        б) 33;        в) 26;          г) 31.
2 варіант
Вибери правильну відповідь.
1) 58 + 36 =
а) 88;        б) 64;        в) 94;         г) 86.
2) 90 – 9 =
а) 99;        б) 91;        в) 81;          г) 89.
3) 72 – 7 =
а) 2;        б) 79;         в) 65;        г) 64.
4) 93 – 56 =
а) 37;        б) 47;        в) 57;         г) 27.
5) 24 + (90 – 61) =
а) 31;        б) 29;        в) 53;         г) 7.
6) На скільки число 38 менше від числа 76?
а) На 18;        б) на 48;        в) на 38;         г) на 46.
7) Яке число «сховалося» у віконці?
       – 24 = 49
а) 25;       б) 73;         в) 63;       г) 74.
8) Якщо a = 87, то  a – 48 =      
а) 39;       б) 40;         в) 29;       г) 49.
9) Є дві діжки місткістю по 39 л кожна. Скільки літрів води поміститься в цих діжках?
а) 41;       б) 78;         в) 39;        г) 80.
10) Якщо Миколка виростив за літо 48 кролів, а його брат на 12 кролів менший, то обидва хлопчики виростили:
а) 36 кролів;      б) 84 кроля;         в) 60 кролів;       г) 86 кролів.
11) У більшій коробці було 18 м’ячів, а в двох менших коробках — по 16 м’ячів у кожній. Скільки всього м’ячів було? Який з виразів відповідає розв’язанню задачі?
а) 18 + 16;                 в) 18 + (16 + 16);
б) 18 – 16 + 16;         г) 18 + 2 + 16.
12) За перший тиждень майстер відремонтував 26 годинників, за другий — на 9 більше, ніж за перший, а за третій — на 12 менше, ніж за другий. Скільки годинників відремонтував майстер за третій тиждень?
а) 35;          б) 23;          в) 14;          г) 38.
2 Офтальмологічна пауза
3 Розв’язування логічних завдань
1) Два батька і два сини розділили між собою 3 апельсини так, що кожному дісталося по апельсину. Як це могло статися? (Дід, батько, син)
2) У батька троє синів. У кожного з них по одній сестрі. Скільки дітей у сім’ї? (4)
3) В одній сім’ї є декілька дітей. Один із них говорить, що у нього є брат і сестра, інший говорить, що у нього немає жодної сестри. Скільки в сім’ї хлопчиків? (2) Скільки в сім’ї дівчаток? (1)
4) Віра і Надя — сестри. Віра сказала, що у неї два брати, і Надя сказала, що у неї два брати. Скільки дітей у сім’ї? (4)
5) За столом сидять дві мами, два тата, три сини, одна дочка, два онуки, бабуся і дідусь. Скільки осіб сидить за столом? (6)
IV. Підбиття підсумків. Рефлексія

Немає коментарів:

Дописати коментар