Літературне читання 2 клас
Тема. Хитрощі не люблять совісті (В. Сухомлинський «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»)
Мета: формувати уміння розпізнавати почуття дійових осіб; удосконалювати уміння читати в особах; виділяти головне; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності учнів до уроку. Гра «Миттєво перевір».
2. Привітання.
Добрий день, хлоп'ята! Добрий день, дівчата!
— Спочатку сідають дівчата — краса нашого класу, а потім його сила і мужність — хлопчики.
II. Перевірка домашнього завдання
1. Використання інтерактивної технології «Продовжте речення».
— Так розпочали урок, тому що...
2. Розповіді дітей про Л. Вахніну.
3. Читання за особами оповідання «Кордон» з елементами бесіди за змістом твору.
4. Розігрування діалогу по телефону з сусідом по парті.
III. Підготовка учнів до сприймання нового твору
1. Читання (хорове) декількох разів у різному темпі вірша В. Гринько
«Лис», спроектованого на дошку.
Під горою хвойний ліс, За горою хижий лис. Вкрита травами гора. Збоку — лисяча нора. В ній хитрюга неспроста Від собак хова хвоста: Як навідався у курник, То відразу півень зник!
2. Складання опису та характеристики лисиці.
— Піднесіть руку, хто бачив лисицю? Яка вона?
— Як називає звіра Варвара Гринько? (Хитрюга)
— Чому про лисицю кажуть «злодюжка»?
— Проілюструйте відповідь наведенням прикладів.
— Які казки про цю руду тварину ви читали?
IV. Оголошення теми й завдань уроку
— Сьогодні прочитаємо казочку В. Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хитринку купила» і замислимося, чому «хитрощі не люблять совісті».
Фізкультхвилинка
V. Опрацювання тексту В. Сухомлинського
«Як Наталя у Лисиці хитринку купила»
1. Первинне читання тексту з метою ознайомлення зі змістом.
— Прочитайте текст і скажіть, хто його головні герої.
2. Бесіда за змістом прочитаного.
— Який товар продавала Лисичка? Чому саме цей?
— Яку хитринку купила Наталя?
— Чи допомагала маленька лялечка дівчинці?
— Де ж совість Наталі?
3. Самостійне причитування твору школярами. Відшукування слів,
значення яких не зрозуміле.
4. Словникова робота.
Використання інтерактивної технології «Ти — мені, я — тобі...»
Крам жалібно дивується
колір скаржиться поділася
Вправи для очей.
VI. Підсумки уроку
— Чому у тексті виділене речення «Хитрощі не люблять совісті». Чиї ці слова? Чого вони навчають?
— Совість є у кожного з нас, але потрібно вчитися прислухатися до неї.
VII. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності учнів
VIII. Домашнє завдання
1. Читати та переказувати казку В. Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хитринку купила».
2. Спробувати поділити текст на частини.
Тема. Хитрощі не люблять совісті (В. Сухомлинський «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»)
Мета: формувати уміння розпізнавати почуття дійових осіб; удосконалювати уміння читати в особах; виділяти головне; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності учнів до уроку. Гра «Миттєво перевір».
2. Привітання.
Добрий день, хлоп'ята! Добрий день, дівчата!
— Спочатку сідають дівчата — краса нашого класу, а потім його сила і мужність — хлопчики.
II. Перевірка домашнього завдання
1. Використання інтерактивної технології «Продовжте речення».
— Так розпочали урок, тому що...
2. Розповіді дітей про Л. Вахніну.
3. Читання за особами оповідання «Кордон» з елементами бесіди за змістом твору.
4. Розігрування діалогу по телефону з сусідом по парті.
III. Підготовка учнів до сприймання нового твору
1. Читання (хорове) декількох разів у різному темпі вірша В. Гринько
«Лис», спроектованого на дошку.
Під горою хвойний ліс, За горою хижий лис. Вкрита травами гора. Збоку — лисяча нора. В ній хитрюга неспроста Від собак хова хвоста: Як навідався у курник, То відразу півень зник!
2. Складання опису та характеристики лисиці.
— Піднесіть руку, хто бачив лисицю? Яка вона?
— Як називає звіра Варвара Гринько? (Хитрюга)
— Чому про лисицю кажуть «злодюжка»?
— Проілюструйте відповідь наведенням прикладів.
— Які казки про цю руду тварину ви читали?
IV. Оголошення теми й завдань уроку
— Сьогодні прочитаємо казочку В. Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хитринку купила» і замислимося, чому «хитрощі не люблять совісті».
Фізкультхвилинка
V. Опрацювання тексту В. Сухомлинського
«Як Наталя у Лисиці хитринку купила»
1. Первинне читання тексту з метою ознайомлення зі змістом.
— Прочитайте текст і скажіть, хто його головні герої.
2. Бесіда за змістом прочитаного.
— Який товар продавала Лисичка? Чому саме цей?
— Яку хитринку купила Наталя?
— Чи допомагала маленька лялечка дівчинці?
— Де ж совість Наталі?
3. Самостійне причитування твору школярами. Відшукування слів,
значення яких не зрозуміле.
4. Словникова робота.
Використання інтерактивної технології «Ти — мені, я — тобі...»
Крам жалібно дивується
колір скаржиться поділася
Вправи для очей.
VI. Підсумки уроку
— Чому у тексті виділене речення «Хитрощі не люблять совісті». Чиї ці слова? Чого вони навчають?
— Совість є у кожного з нас, але потрібно вчитися прислухатися до неї.
VII. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності учнів
VIII. Домашнє завдання
1. Читати та переказувати казку В. Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хитринку купила».
2. Спробувати поділити текст на частини.
Немає коментарів:
Дописати коментар