Математика 2 клас
Тема. Усне додавання виду 76 + 4. Розв’язування задач на дві дії.
Мета: ознайомити учнів з усним додаванням виду 76 + 4; формувати вміння розв’язувати задачі на дві дії, творчо працювати над задачею; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати акуратність, розуміння необхідності економного витрачання часу.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Гра «Ланцюжок». 2) Перетворення одиниць вимірювання.
3 дм 5 см = см 7 дм 6 см = см
85 см = дм см 100 см = дм
3) Гра «Хто швидший».
Навпроти кожного ряду прикріпляється картинка, під якою записані приклади.
27 + 8
82 + 9
18 + 5
78 + 6
57 + 8
49 + 7 39 + 5
19 + 9
27 + 4
26 + 7
45 + 8
57 + 5 66 + 6
48 + 9
59 + 6
78 + 8
37 + 7
64 + 9
7) Представте число 24 у вигляді суми двох однакових доданків; трьох однакових доданків; чотирьох однакових доданків. Чому дорівнюють доданки в першому, в другому і третьому випадках?
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Простежте закономірність у записі чисел і продовжте ряд.
10; 15; 13; 18; 16; 21; 19; ?; ?. (24; 22)
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Пояснення вчителя
1) 76 + 4 = 80
6 + 4 = 10
70 + 10 = 80
Обчислювальний прийом для випадків виду 76 + 4 містить додавання не лише одиниць, але й десятків. Розглядаючи детальний запис, даний під прикладом, діти бачать, що спочатку додають одиниці, а потім отриманий десяток додають до десятків.
2) 81 + 9
Виконуючи короткий запис, можна пояснювати коротше. Наприклад, розв’язуючи приклад 81 + 9, говорять: 81 — це 80 і 1 (пишуть під числом), до 1 додати 9, вийде 10, 80 і 10 — це 90.
2 Первинне закріплення
1) Виконання завдання з коментуванням.
87 + 3 62 + 8 65 + 5
2) Колективне розв’язування прикладів.
93 + 7 36 + 4 58 + 2
41 + 9 75 + 5 47 + 3
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Самостійне розв’язування задачі
У діжці — 16 від.
У 1 бочці — ?, на 4 від. >
У 2 бочках — ?
2 Поставте дужки так, щоб отримати правильні відповіді
17 – 3 + 6 = 8 19 – 13 – 6 = 12
3 Самостійна робота
1 варіант
1) Задача.
Біля годівниці 14 синиць і 13 снігурів. До них прилетіло ще 8 пташок. Скільки стало пташок?
2) 84 + 6 27 + 6 97 – 54
21 + 9 32 + 9 74 – 53
2 варіант
1) Задача.
У Марійки було 12 грн, а у брата 8 грн. Мама дала їм ще 14 грн. Скільки грошей стало у дітей?
2) 73 + 7 22 + 8 67 – 43
46 + 9 74 + 15 57 – 35
4 Офтальмологічна пауза
5 Розв’язування логічної задачі
Троє хлопчиків розмовляють. Прізвище одного з них — Коваленко, другого — Слюсаренко, а третього — Токаренко. Батьки їх працювали: один — ковалем, другий — токарем, третій — слюсарем. «Цікаво, — сказав хлопчик, батько якого був слюсарем, — що жоден з наших батьків не працює за спеціальністю, від якої походить його прізвище». «Ати маєш рацію!» — підтвердив Токаренко. Ким працювали батьки хлопчиків?
Коваленко Слюсаренко Токаренко
коваль – – +
токар – + –
слюсар + – –
Тема. Усне додавання виду 76 + 4. Розв’язування задач на дві дії.
Мета: ознайомити учнів з усним додаванням виду 76 + 4; формувати вміння розв’язувати задачі на дві дії, творчо працювати над задачею; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати акуратність, розуміння необхідності економного витрачання часу.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Гра «Ланцюжок». 2) Перетворення одиниць вимірювання.
3 дм 5 см = см 7 дм 6 см = см
85 см = дм см 100 см = дм
3) Гра «Хто швидший».
Навпроти кожного ряду прикріпляється картинка, під якою записані приклади.
27 + 8
82 + 9
18 + 5
78 + 6
57 + 8
49 + 7 39 + 5
19 + 9
27 + 4
26 + 7
45 + 8
57 + 5 66 + 6
48 + 9
59 + 6
78 + 8
37 + 7
64 + 9
7) Представте число 24 у вигляді суми двох однакових доданків; трьох однакових доданків; чотирьох однакових доданків. Чому дорівнюють доданки в першому, в другому і третьому випадках?
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Простежте закономірність у записі чисел і продовжте ряд.
10; 15; 13; 18; 16; 21; 19; ?; ?. (24; 22)
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Пояснення вчителя
1) 76 + 4 = 80
6 + 4 = 10
70 + 10 = 80
Обчислювальний прийом для випадків виду 76 + 4 містить додавання не лише одиниць, але й десятків. Розглядаючи детальний запис, даний під прикладом, діти бачать, що спочатку додають одиниці, а потім отриманий десяток додають до десятків.
2) 81 + 9
Виконуючи короткий запис, можна пояснювати коротше. Наприклад, розв’язуючи приклад 81 + 9, говорять: 81 — це 80 і 1 (пишуть під числом), до 1 додати 9, вийде 10, 80 і 10 — це 90.
2 Первинне закріплення
1) Виконання завдання з коментуванням.
87 + 3 62 + 8 65 + 5
2) Колективне розв’язування прикладів.
93 + 7 36 + 4 58 + 2
41 + 9 75 + 5 47 + 3
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Самостійне розв’язування задачі
У діжці — 16 від.
У 1 бочці — ?, на 4 від. >
У 2 бочках — ?
2 Поставте дужки так, щоб отримати правильні відповіді
17 – 3 + 6 = 8 19 – 13 – 6 = 12
3 Самостійна робота
1 варіант
1) Задача.
Біля годівниці 14 синиць і 13 снігурів. До них прилетіло ще 8 пташок. Скільки стало пташок?
2) 84 + 6 27 + 6 97 – 54
21 + 9 32 + 9 74 – 53
2 варіант
1) Задача.
У Марійки було 12 грн, а у брата 8 грн. Мама дала їм ще 14 грн. Скільки грошей стало у дітей?
2) 73 + 7 22 + 8 67 – 43
46 + 9 74 + 15 57 – 35
4 Офтальмологічна пауза
5 Розв’язування логічної задачі
Троє хлопчиків розмовляють. Прізвище одного з них — Коваленко, другого — Слюсаренко, а третього — Токаренко. Батьки їх працювали: один — ковалем, другий — токарем, третій — слюсарем. «Цікаво, — сказав хлопчик, батько якого був слюсарем, — що жоден з наших батьків не працює за спеціальністю, від якої походить його прізвище». «Ати маєш рацію!» — підтвердив Токаренко. Ким працювали батьки хлопчиків?
Коваленко Слюсаренко Токаренко
коваль – – +
токар – + –
слюсар + – –
Немає коментарів:
Дописати коментар