Математика 2 клас
Тема. Віднімання виду 50 – 34. Кругові приклади. Розв’язування складених задач.
Мета: навчати учнів прийомів обчислень випадків виду 50 – 34; відпрацювати обчислювальні навички, пов’язані з прийомами обчислень різного виду; розвивати ло-гічне мислення, вміння грамотно й аргументовано обґрунтовувати свої дії; виховувати уважність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Виберіть один з наступних знаків : <, >, = .
3 м 29 дм 45 дм 4 м
4 дм 42 см 7 дм 75 см
5 дм 7 см 57 см 2 м 3 см 2 м 3 дм
3 м 9 дм 4 м 6 м 2 дм 7 м
2) Вставте замість «віконечка» потрібне число.
8 + = 13 + 6 = 14
– 7 = 9 – 8 = 9
17 – = 8 14 – = 5
3) Діти посадили у вівторок 35 кущів бузку, а в середу — на 18 кущів більше. Скільки кущів бузку посадили діти в середу?
4) Діти посадили 23 берези, а лип — на 7 менше. Скільки лип посадили діти?
5) У Миколки в колекції 50 марок, у Віті — на 7 марок менше, а в Юрка — на 12 марок більше, ніж у Віті. Скільки марок у колекції Юрка?
6) Складіть усі приклади на віднімання, якщо зменшуване менше 31, але більше 19, а різниця дорівнює 6. Скільки вийшло всього прикладів? Укажіть найбільший від’ємник. Укажіть найменше зменшуване.
7) На скільки 50 більше, ніж 8? На скільки 19 менше, ніж 35?
2 Запишіть вирази
1) Сума чисел 44 і 28.
2) Різниця чисел 85 і 37.
3 Прочитайте вирази та обчисліть їх значення
(52 + 6) – 20 = 74 – (20 + 4) = 18 + (40 + 5) =
4 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— На скільки можна збільшити кожне число, щоб у ньому змінилася тільки цифра, що позначає одиниці, а цифра, що позначає десятки, залишилася такою самою?
38; 57; 68; 29.
— Запишіть ці числа.
III. Повідомлення теми і мети уроку
На дошці — запис:
63 – 3 63 + 3 63 + 7 70 – 28
63 – 30 63 + 30 70 – 8 60 – 24
— На кожен прийом наведіть свої приклади виразів.
— Які нові прийоми ви зустріли?
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Пояснення нового матеріалу
50 – 34
Прийом обчислень для випадків виду 50 – 34 досить складний і вимагає особливої уваги. На відміну від попередніх прийомів, коли віднімали від однієї частини зменшуваного і потрібно було не забути додати іншу частину, в новому прийомі потрібно відняти обидві частини — і десятки, і одиниці. Це добре видно дітям, коли вони виконують предметні дії, наприклад на паличках.
50 – 34 = 50 – 30 – 4 = 16
2 Первинне закріплення
1) Виконання завдання з коментуванням.
100 – 64 60 – 27 90 – 88
2) Колективне розв’язування задачі.
В одну бочку вміщується 40 відер води, а в другу — 22 відра. На скільки менше відер води вміщується в другу бочку, ніж у першу?
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Обчислення виразів
4 + 60 = 78 – 8 = 35 – 3 = 56 + 30 =
80 + 15 = 80 – 15 = 27 – 16 = 30 – 14 =
80 – 5 = 59 – 30 = 45 + 0 = 44 – 0 =
38 + 52 = 94 – 72 = 40 – 32 = 54 + 36 =
8 + 9 = 4 + 7 = 16 – 9 = 12 – 7 =
62 – 37 = 56 + 18 = 77 + 15 = 34 – 19 =
15 + 8 = 38 + 7 = 48 + 5 = 75 + 6 =
73 – 24 = 18 + 33 = 61 – 35 = 82 – 54 =
2 Гра «Шкільна їдальня»
Оформлена вітрина. На вітрині виставлений товар (тістечко, чай, кава, бутерброд, сік тощо). Діти роблять покупки на 50 грн, з’ясовуючи, скільки отримають здачі.
Висновок: коли доведеться на практиці витрачати гроші, згадайте, що ви вмієте витрачати гроші із розумом.
3 Офтальмологічна пауза
4 Розв’язування задачі
У саду посадили 33 кущі малини, аґрусу — на 9 кущів менше, ніж малини, а смородини — стільки, скільки малини й аґрусу разом. Скільки кущів смородини посадили у саду?
— Як ви розумієте слова стільки, скільки?
5 Робота в групах. Розв’язування логічних завдань
1) У вівторок Тетянка витратила на 3 грн більше, ніж у середу, і на 2 грн. більше, ніж у четвер. У який день, у середу або в четвер, Тетянка витратила грошей більше? (У середу)
2) Маша купила ручку і блокнот, витративши на одну з покупок 7 грн. Відомо, що блокнот дорожчий за ручку. Чи вистачить дівчинці 12 грн.? (Ні)
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
Тема. Віднімання виду 50 – 34. Кругові приклади. Розв’язування складених задач.
Мета: навчати учнів прийомів обчислень випадків виду 50 – 34; відпрацювати обчислювальні навички, пов’язані з прийомами обчислень різного виду; розвивати ло-гічне мислення, вміння грамотно й аргументовано обґрунтовувати свої дії; виховувати уважність.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Виберіть один з наступних знаків : <, >, = .
3 м 29 дм 45 дм 4 м
4 дм 42 см 7 дм 75 см
5 дм 7 см 57 см 2 м 3 см 2 м 3 дм
3 м 9 дм 4 м 6 м 2 дм 7 м
2) Вставте замість «віконечка» потрібне число.
8 + = 13 + 6 = 14
– 7 = 9 – 8 = 9
17 – = 8 14 – = 5
3) Діти посадили у вівторок 35 кущів бузку, а в середу — на 18 кущів більше. Скільки кущів бузку посадили діти в середу?
4) Діти посадили 23 берези, а лип — на 7 менше. Скільки лип посадили діти?
5) У Миколки в колекції 50 марок, у Віті — на 7 марок менше, а в Юрка — на 12 марок більше, ніж у Віті. Скільки марок у колекції Юрка?
6) Складіть усі приклади на віднімання, якщо зменшуване менше 31, але більше 19, а різниця дорівнює 6. Скільки вийшло всього прикладів? Укажіть найбільший від’ємник. Укажіть найменше зменшуване.
7) На скільки 50 більше, ніж 8? На скільки 19 менше, ніж 35?
2 Запишіть вирази
1) Сума чисел 44 і 28.
2) Різниця чисел 85 і 37.
3 Прочитайте вирази та обчисліть їх значення
(52 + 6) – 20 = 74 – (20 + 4) = 18 + (40 + 5) =
4 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— На скільки можна збільшити кожне число, щоб у ньому змінилася тільки цифра, що позначає одиниці, а цифра, що позначає десятки, залишилася такою самою?
38; 57; 68; 29.
— Запишіть ці числа.
III. Повідомлення теми і мети уроку
На дошці — запис:
63 – 3 63 + 3 63 + 7 70 – 28
63 – 30 63 + 30 70 – 8 60 – 24
— На кожен прийом наведіть свої приклади виразів.
— Які нові прийоми ви зустріли?
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Пояснення нового матеріалу
50 – 34
Прийом обчислень для випадків виду 50 – 34 досить складний і вимагає особливої уваги. На відміну від попередніх прийомів, коли віднімали від однієї частини зменшуваного і потрібно було не забути додати іншу частину, в новому прийомі потрібно відняти обидві частини — і десятки, і одиниці. Це добре видно дітям, коли вони виконують предметні дії, наприклад на паличках.
50 – 34 = 50 – 30 – 4 = 16
2 Первинне закріплення
1) Виконання завдання з коментуванням.
100 – 64 60 – 27 90 – 88
2) Колективне розв’язування задачі.
В одну бочку вміщується 40 відер води, а в другу — 22 відра. На скільки менше відер води вміщується в другу бочку, ніж у першу?
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Обчислення виразів
4 + 60 = 78 – 8 = 35 – 3 = 56 + 30 =
80 + 15 = 80 – 15 = 27 – 16 = 30 – 14 =
80 – 5 = 59 – 30 = 45 + 0 = 44 – 0 =
38 + 52 = 94 – 72 = 40 – 32 = 54 + 36 =
8 + 9 = 4 + 7 = 16 – 9 = 12 – 7 =
62 – 37 = 56 + 18 = 77 + 15 = 34 – 19 =
15 + 8 = 38 + 7 = 48 + 5 = 75 + 6 =
73 – 24 = 18 + 33 = 61 – 35 = 82 – 54 =
2 Гра «Шкільна їдальня»
Оформлена вітрина. На вітрині виставлений товар (тістечко, чай, кава, бутерброд, сік тощо). Діти роблять покупки на 50 грн, з’ясовуючи, скільки отримають здачі.
Висновок: коли доведеться на практиці витрачати гроші, згадайте, що ви вмієте витрачати гроші із розумом.
3 Офтальмологічна пауза
4 Розв’язування задачі
У саду посадили 33 кущі малини, аґрусу — на 9 кущів менше, ніж малини, а смородини — стільки, скільки малини й аґрусу разом. Скільки кущів смородини посадили у саду?
— Як ви розумієте слова стільки, скільки?
5 Робота в групах. Розв’язування логічних завдань
1) У вівторок Тетянка витратила на 3 грн більше, ніж у середу, і на 2 грн. більше, ніж у четвер. У який день, у середу або в четвер, Тетянка витратила грошей більше? (У середу)
2) Маша купила ручку і блокнот, витративши на одну з покупок 7 грн. Відомо, що блокнот дорожчий за ручку. Чи вистачить дівчинці 12 грн.? (Ні)
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
Немає коментарів:
Дописати коментар