Математика 2 клас
Тема. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового виду 45 – 7. Розв’язування задач. Творча робота над задачею.
Мета: ознайомити учнів з відніманням виду 45 – 7; формувати вміння творчо працювати над задачею; розвивати математичне мовлення; виховувати акуратність і розуміння економного витрачання часу.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Гра «Чий ряд швидший?»
2) Гра «Вгадай число».
3) Заповнення таблиці.
Зменшуване 30 45 60 14
Від’ємник 12 36 8
Різниця 8 6 30 7 6
— Замініть число 12 сумою розрядних доданків, що ми одержимо? (10 + 2 – 5)
— Чи можна від 2 відняти 5? (Не можна) Як же ми вчинимо? (Можна 5 відняти від 10, дістанемо: 10 – 5 + 2. 10 – 5, буде 5, і до 5 додамо 2 одиниці, що залишилися: 5 + 2, дістанемо 7.)
2) Розв’язування прикладів з коментуванням.
23 – 4 = 23 – 3 – 1 = 19
23 – 4 = 13 – 4 + 10 = 19
2 Пояснення нового матеріалу
На дошці — приклад: 45 – 7.
— Від 45 потрібно відняти 7. Щоб розв’язати такий приклад, потрібно від 45 відняти 5 одиниць і від отриманого — 2 одиниці, що залишилися.
Або:
45 – 7 =
15 – 7 = 8
30 + 8 = 38
Учні розглядають два способи знаходження різниці, але перевага віддається першому способу.
3 Первинне закріплення
1) Виконання завдання з коментуванням.
Учні по-різному читають приклади і пояснюють розв’язання.
81 – 3 32 – 7 76 – 8
2) Усне розв’язування задач.
Задача 1. В автобусі було 47 пасажирів. На зупинці вийшло 9 пасажирів. Скільки пасажирів залишилось в автобусі?
Задача 2. Маса гарбуза і кавуна разом 16 кг. Маса кавуна 7 кг. Яка маса гарбуза?
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Колективне розв’язування задачі
У Маринки була 1 грн. Вона купила молока за 80 к. і бублик за 10 к. Скільки копійок у неї залишилося?
— Про що говориться в цій задачі? Чим вона незвичайна?
— Скільки копійок коштує літр молока? Скільки копійок коштує бублик?
— Складемо короткий запис. Які ключові слова ви виділили?
Було — 1 грн
Витратила — к. і к.
Залишилося — ?
— На які прості задачі ви розбили цю задачу?
— Як розв’язати задачу?
— Назвіть відповідь.
— Змініть числові дані задачі і розв’яжіть її.
2 Самостійна робота
1 варіант
56 + 4 – 7 46 + 6 – 3
62 – 21 + 9 15 – 7 + 4
24 – 8 + 6 53 + 15 – 9
2 варіант
89 – 48 + 30 62 – 30 + 9
24 + 6 – 8 52 – 7 + 12
75 – 24 + 6 28 – 5 + 9
3 Розв’язування завдань на повторення
1) Розв’язування прикладів з поясненням.
34 + 18 = 55 – 6 = 26 + 39 = 88 – 43 =
2) Обчислення виразів.
75 – 23 = 70 – (16 – 9) =
18 + 27 = 40 – (14 – 6) =
44 – 21 = 64 – (12 – 7) =
35 + 57 = 49 + (11 – 4) =
36 + 32 = 2 + 2 + 2 =
48 – 15 = 3 + 3 + 3 =
56 + 14 = 4 + 4 + 4 =
80 – 3 = 5 + 5 + 5 =
3) Розв’язування з перевіркою.
53 – 12 = 42 + 28 =
4) Замість поставте потрібне число.
– 40 = 20 50 + = 56 70 – = 20
4 Офтальмологічна пауза
5 Розв’язування логічних завдань
1) Чебурашка, крокодил Гена і Шапокляк чекали потяг 3 години. Скільки годин чекав потяг кожен з них? (3 години)
2) У відрі 9 л води. Чи вистачить цієї води, щоб наповнити 5 дволітрових банок?
(Не вистачить)
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— З яким способом віднімання ознайомилися на уроці?
— Як треба віднімати?
Тема. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового виду 45 – 7. Розв’язування задач. Творча робота над задачею.
Мета: ознайомити учнів з відніманням виду 45 – 7; формувати вміння творчо працювати над задачею; розвивати математичне мовлення; виховувати акуратність і розуміння економного витрачання часу.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Гра «Чий ряд швидший?»
2) Гра «Вгадай число».
3) Заповнення таблиці.
Зменшуване 30 45 60 14
Від’ємник 12 36 8
Різниця 8 6 30 7 6
— Замініть число 12 сумою розрядних доданків, що ми одержимо? (10 + 2 – 5)
— Чи можна від 2 відняти 5? (Не можна) Як же ми вчинимо? (Можна 5 відняти від 10, дістанемо: 10 – 5 + 2. 10 – 5, буде 5, і до 5 додамо 2 одиниці, що залишилися: 5 + 2, дістанемо 7.)
2) Розв’язування прикладів з коментуванням.
23 – 4 = 23 – 3 – 1 = 19
23 – 4 = 13 – 4 + 10 = 19
2 Пояснення нового матеріалу
На дошці — приклад: 45 – 7.
— Від 45 потрібно відняти 7. Щоб розв’язати такий приклад, потрібно від 45 відняти 5 одиниць і від отриманого — 2 одиниці, що залишилися.
Або:
45 – 7 =
15 – 7 = 8
30 + 8 = 38
Учні розглядають два способи знаходження різниці, але перевага віддається першому способу.
3 Первинне закріплення
1) Виконання завдання з коментуванням.
Учні по-різному читають приклади і пояснюють розв’язання.
81 – 3 32 – 7 76 – 8
2) Усне розв’язування задач.
Задача 1. В автобусі було 47 пасажирів. На зупинці вийшло 9 пасажирів. Скільки пасажирів залишилось в автобусі?
Задача 2. Маса гарбуза і кавуна разом 16 кг. Маса кавуна 7 кг. Яка маса гарбуза?
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Колективне розв’язування задачі
У Маринки була 1 грн. Вона купила молока за 80 к. і бублик за 10 к. Скільки копійок у неї залишилося?
— Про що говориться в цій задачі? Чим вона незвичайна?
— Скільки копійок коштує літр молока? Скільки копійок коштує бублик?
— Складемо короткий запис. Які ключові слова ви виділили?
Було — 1 грн
Витратила — к. і к.
Залишилося — ?
— На які прості задачі ви розбили цю задачу?
— Як розв’язати задачу?
— Назвіть відповідь.
— Змініть числові дані задачі і розв’яжіть її.
2 Самостійна робота
1 варіант
56 + 4 – 7 46 + 6 – 3
62 – 21 + 9 15 – 7 + 4
24 – 8 + 6 53 + 15 – 9
2 варіант
89 – 48 + 30 62 – 30 + 9
24 + 6 – 8 52 – 7 + 12
75 – 24 + 6 28 – 5 + 9
3 Розв’язування завдань на повторення
1) Розв’язування прикладів з поясненням.
34 + 18 = 55 – 6 = 26 + 39 = 88 – 43 =
2) Обчислення виразів.
75 – 23 = 70 – (16 – 9) =
18 + 27 = 40 – (14 – 6) =
44 – 21 = 64 – (12 – 7) =
35 + 57 = 49 + (11 – 4) =
36 + 32 = 2 + 2 + 2 =
48 – 15 = 3 + 3 + 3 =
56 + 14 = 4 + 4 + 4 =
80 – 3 = 5 + 5 + 5 =
3) Розв’язування з перевіркою.
53 – 12 = 42 + 28 =
4) Замість поставте потрібне число.
– 40 = 20 50 + = 56 70 – = 20
4 Офтальмологічна пауза
5 Розв’язування логічних завдань
1) Чебурашка, крокодил Гена і Шапокляк чекали потяг 3 години. Скільки годин чекав потяг кожен з них? (3 години)
2) У відрі 9 л води. Чи вистачить цієї води, щоб наповнити 5 дволітрових банок?
(Не вистачить)
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— З яким способом віднімання ознайомилися на уроці?
— Як треба віднімати?
Немає коментарів:
Дописати коментар