середа, 11 вересня 2013 р.

Математика 2 клас Тема. Закріплення обчислень виду 40 – 8. Порівняння виразу і числа. Складання задач за даним виразом.

Математика 2 клас

Тема. Закріплення обчислень виду 40 – 8. Порівняння виразу і числа. Складання задач за даним виразом.

Мета: удосконалювати обчислювальні навички, вміння порівнювати вираз і число, складати задачі за даним виразом; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати у дітей почуття товариства і взаємодопомоги, відповідальності.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Гра «Допоможи Незнайкові».
Чи правильно Незнайко порівняв вирази?
56 – 5 > 56 + 4           56 – 49 = 56 – 45
64 – 25 < 25 + 64       26 – 11 > 26 – 13
2) Магічна рамка. 3) Кругові приклади.
2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Доповніть ряд трьома числами.
95; 90; 85; ?; ?; ?.
Фізкультхвилинка
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Колективне розв’язування задач
— Розв’яжіть задачі і складіть обернені до них.
1) Мишко купив 9 зошитів і Оленка купила декілька зошитів. Усього вони купили 20 зошитів. Скільки зошитів купила Оленка?
2) У гаражі стояло 30 машин. Декілька з них вийшло в рейс, після цього в гаражі залишилося 9 машин. Скільки машин вийшло в рейс?
2 Виконання завдання «ланцюжком»
70 – 6 + 25           60 – 5 + 19             80 – (18 – 9)
100 – (45 + 5)      46 + 24 – 3             100 – (45 + 15)
3 Розв’язування задачі різними способами
Було — 24 і 16
Не грало — 4
Грало — ?
— Розв’яжіть задачу різними способами.
4 Офтальмологічна пауза
5 Розв’язування завдань на повторення
1) До майстерні з пошиття одягу завезли 2 рулони тканини. У першому рулоні були 32 м, а в другому — на 5 м менше. Скільки усього тканини завезли до майстерні?
2) У магазині продали 75 кг сметани і ще залишилося 45 кг. На скільки кілограмів менше сметани залишилося, ніж продали?
3) Намалюйте 3 рази по 2 прапорці. Скільки всього прапорців вийшло?
Намалюйте 2 рази по 3 прапорці. Скільки прапорців вийшло?
4) Обчисліть.
75 – 25 =          37 – (8 + 9) =             5 + 47 – 50 =
40 + 52 =          32 + (8 + 9) =            6 + 54 – 7 =
80 – 9 =            47 – (20 + 4) =           7 + 73 – 8 =
23 + 18 =          39 + (40 + 3) =          8 + 82 – 4 =
5) Діти зібрали 55 грибів: білих, рижиків і лисичок. Білих було 23, лисичок було 16. Скільки зібрали рижиків?
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Яке завдання на уроці вам найбільше сподобалося? Чим саме?

Немає коментарів:

Дописати коментар