Математика 2 клас
Тема. Контрольна робота № 3.
Мета: перевірити знання учнів за темою «Додавання і віднімання двоцифрових чисел»; виховувати культуру письма.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контрольна робота
1) Математичний диктант (для обох варіантів).
1) Число 70 зменшити на різницю чисел 15 і 8;
2) Суму чисел 36 і 28 зменшити на 5;
3) Різницю чисел 63 і 7 збільшити на 9;
4) Число 19 збільшити на суму чисел 27 і 16;
5) На скільки число 100 більше суми чисел 30 і 53;
6) Суму чисел 32 і 29 зменшити на різницю цих же чисел.
1 варіант
2) Задача.
У першому класі 34 дитини, а в другому — на 6 дітей менше, ніж у першому, а в третьому — на 9 більше, ніж у другому. Скільки дітей у третьому класі?
3) Обчислити.
36 + 18 41 – 27 91 – 9
72 + 29 65 – 24 60 – 36
49 – 19 + 7 58 – (17 + 7)
4) Порівняти.
10 дм 1 м 37 см 4 дм
4 дм 40 см 2 дм 1 см 30 см
Додаткове завдання
Глибина шахти 92 метри. Щоб дістатися дна, з’єднали два троси завдовжки 47 м і 49 м. Скільки метрів троса виявилися зайвими?
2 варіант
2) Задача.
З першого вулика взяли 23 кг меду, а з другого — на 6 кг більше, ніж з першого, а з третього — на 12 кг менше, ніж з другого. Скільки меду взяли з третього вулика?
3) Обчислити.
35 + 28 55 – 34 21 + 7
81 – 36 90 – 33
39 – 20 + 8 62 – (35 + 5) 48 + 6
4) Порівняти.
1 дм 2 см 30 см 100 см 1 м
2 дм 20 см 45 см 5 дм
Додаткове завдання
Глибина колодязя 40 метрів. Щоб дістати води, з’єднали два ланцюги завдовжки 18 м і 13 м. Скільки метрів ланцюга не вистачило?
Шкала оцінювання
1 завдання — 3 бали: по 0,5 бала за вираз;
2 завдання — 2,5 бала: 1 бал за хід розв’язання;
0,5 бала за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію); 0,5 бала за пояснення;
3 завдання — 2,5 бала: по 0,25 бала за дію;
4 завдання — 2 бали: по 0,5 бала за нерівність.
Додаткове завдання — 2 бали.
Фізкультхвилинка
III. Розв’язування логічних завдань
1) Три товариші — Артем, Дмитрик і Сергій — пішли в ліс по гриби, причому кожен з них йшов зі своєю сестрою. Імена дівчаток: Галинка, Оленка й Іринка. Хлопчики швидко наповнили грибами свої кошики і почали допомагати дівчаткам. Назвіть ім’я сестри кожного з хлопчиків, якщо з’ясувалося, що жоден з них не поклав грибів у кошик своєї сестри і що Дмитрик декілька грибів поклав у кошик Галинки, Артем поклав декілька грибів у кошик Галинки й Іринки.
Відповідь:
Артем Дмитрик Сергій
Галинка – – +
Оленка + – –
Іринка – + –
2) Три товариші змагалися з бігу. Один пробіг деяку відстань за 15 с, другий — за 20 с, а третій — за 13 с. За скільки секунд пробіг цю відстань кожен хлопчик, якщо Петрик біг швидше, ніж Сашко, а Сашко — швидше, ніж Сергій? (Сергій — за 13 с, Сашко — за 15 с, Петрик — за 20 с.)
3) Іринка, Маринка і Даринка отримали за контрольну роботу з математики 10; 11; 12 балів. Коли у них запитали, які оцінки вони отримали, то дівчатка відповіли:
Іринка: «Яотримала 11».
Маринка: «Яне отримала 11».
Даринка: «Яне отримала 12».
Визначте, яку оцінку отримала кожна з дівчаток, якщо тільки одна з них сказала правду. (Даринка отримала 10, Маринка — 11, Іринка — 12.)
Іринка Маринка Даринка
10 – – +
11 – + –
12 + – –
IV. Підбиття підсумків. Рефлексія
Тема. Контрольна робота № 3.
Мета: перевірити знання учнів за темою «Додавання і віднімання двоцифрових чисел»; виховувати культуру письма.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контрольна робота
1) Математичний диктант (для обох варіантів).
1) Число 70 зменшити на різницю чисел 15 і 8;
2) Суму чисел 36 і 28 зменшити на 5;
3) Різницю чисел 63 і 7 збільшити на 9;
4) Число 19 збільшити на суму чисел 27 і 16;
5) На скільки число 100 більше суми чисел 30 і 53;
6) Суму чисел 32 і 29 зменшити на різницю цих же чисел.
1 варіант
2) Задача.
У першому класі 34 дитини, а в другому — на 6 дітей менше, ніж у першому, а в третьому — на 9 більше, ніж у другому. Скільки дітей у третьому класі?
3) Обчислити.
36 + 18 41 – 27 91 – 9
72 + 29 65 – 24 60 – 36
49 – 19 + 7 58 – (17 + 7)
4) Порівняти.
10 дм 1 м 37 см 4 дм
4 дм 40 см 2 дм 1 см 30 см
Додаткове завдання
Глибина шахти 92 метри. Щоб дістатися дна, з’єднали два троси завдовжки 47 м і 49 м. Скільки метрів троса виявилися зайвими?
2 варіант
2) Задача.
З першого вулика взяли 23 кг меду, а з другого — на 6 кг більше, ніж з першого, а з третього — на 12 кг менше, ніж з другого. Скільки меду взяли з третього вулика?
3) Обчислити.
35 + 28 55 – 34 21 + 7
81 – 36 90 – 33
39 – 20 + 8 62 – (35 + 5) 48 + 6
4) Порівняти.
1 дм 2 см 30 см 100 см 1 м
2 дм 20 см 45 см 5 дм
Додаткове завдання
Глибина колодязя 40 метрів. Щоб дістати води, з’єднали два ланцюги завдовжки 18 м і 13 м. Скільки метрів ланцюга не вистачило?
Шкала оцінювання
1 завдання — 3 бали: по 0,5 бала за вираз;
2 завдання — 2,5 бала: 1 бал за хід розв’язання;
0,5 бала за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію); 0,5 бала за пояснення;
3 завдання — 2,5 бала: по 0,25 бала за дію;
4 завдання — 2 бали: по 0,5 бала за нерівність.
Додаткове завдання — 2 бали.
Фізкультхвилинка
III. Розв’язування логічних завдань
1) Три товариші — Артем, Дмитрик і Сергій — пішли в ліс по гриби, причому кожен з них йшов зі своєю сестрою. Імена дівчаток: Галинка, Оленка й Іринка. Хлопчики швидко наповнили грибами свої кошики і почали допомагати дівчаткам. Назвіть ім’я сестри кожного з хлопчиків, якщо з’ясувалося, що жоден з них не поклав грибів у кошик своєї сестри і що Дмитрик декілька грибів поклав у кошик Галинки, Артем поклав декілька грибів у кошик Галинки й Іринки.
Відповідь:
Артем Дмитрик Сергій
Галинка – – +
Оленка + – –
Іринка – + –
2) Три товариші змагалися з бігу. Один пробіг деяку відстань за 15 с, другий — за 20 с, а третій — за 13 с. За скільки секунд пробіг цю відстань кожен хлопчик, якщо Петрик біг швидше, ніж Сашко, а Сашко — швидше, ніж Сергій? (Сергій — за 13 с, Сашко — за 15 с, Петрик — за 20 с.)
3) Іринка, Маринка і Даринка отримали за контрольну роботу з математики 10; 11; 12 балів. Коли у них запитали, які оцінки вони отримали, то дівчатка відповіли:
Іринка: «Яотримала 11».
Маринка: «Яне отримала 11».
Даринка: «Яне отримала 12».
Визначте, яку оцінку отримала кожна з дівчаток, якщо тільки одна з них сказала правду. (Даринка отримала 10, Маринка — 11, Іринка — 12.)
Іринка Маринка Даринка
10 – – +
11 – + –
12 + – –
IV. Підбиття підсумків. Рефлексія
Немає коментарів:
Дописати коментар