Математика 2 клас
Тема. Закріплення таблиці множення числа 2. Розв’язування прикладів і задач на дві дії різних ступенів.
Мета: закріплювати табличні прийоми множення на 2; формувати обчислювальні навички учнів; вправляти дітей у розв’язуванні задач вивчених видів; розвивати на¬вички усної лічби; сприяти вихованню любові до природи, дбайливого ставлення до всього живого.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Знаходячи значення виразів, дізнаємося, які дерева і кущі ростуть у лісі.
2) Обчисліть.
2 • 8 = 85 – 34 = 16 – 7 + 24 =
2 • 7 = 44 + 46 = 39 – 6 + 9 =
2 • 9 = 53 + 27 = 13 – 9 + 68 =
2 • 6 = 62 – 28 = 26 + 8 + 9 =
3) Замість «віконечка» поставте потрібне число.
– 8 = 0 21 + = 21 23 – = 18
2 Гра «Додай останню фігуру» (робота в парах)
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Запишіть числа.
30; 45; 17; 10; 25; 15; 40; 35; 50; 20
— Підкресліть зайве число.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Замість «віконечка» поставте потрібне число
5 м 4 дм = дм 32 см = дм см
4 дм 6 см = см 73 см = дм см
20 дм = м 96 дм = м дм
2 Розв’язування прикладів та складання виразів
1) Складіть рівність і нерівності, використовуючи вирази.
6 • 2 9 • 2 2 • 8 + 2 7 • 2 – 2
2) Закінчіть запис:
2 • 6 + 2 = 2 • 2 • 10 – 2 = 2 •
2 • 4 – 2 = 2 • 2 • 9 + 2 = 2 •
3) Розв’яжіть приклади.
2 • 9 + 2 = 2 • 5 – 2 = 2 • 6 + 2 =
7 • 2 – 2 = 3 • 2 + 2 = 2 • 8 – 2 =
Фізкультхвилинка
3 Розв’язування задач
1) У полі працює дві бригади, по 7 осіб у кожній, а на городі — 8 осіб. Скільки всього людей працює в полі і в городі разом?
— Скільки було бригад у полі?
— Скільки осіб в одній бригаді?
— Що за цими даними можна дізнатися?
— Яку виконати дію? Чому?
— Якою дією можна відповісти на питання задачі? Чому?
— На скільки більше осіб працює у полі, ніж на городі?
2) Розв’язування задачі за короткою умовою.
Було — ?
З’їли — 3 дит. по 2 цук.
Залишилося — 28 цук.
Після складання плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно.
4 Самостійна робота
1 варіант
1) Задача.
Скільки крил у 6 гусей?
2) 2 • 7 + 9 2 • 8 + 8
2 • 6 + 80 2 • 5 + 57
2 • 4 + 92 2 • (72 – 67)
2 варіант
1) Задача.
На 4 конверти наклеїли по 2 марки. Скільки всього марок наклеїли?
2) 2 • 9 + 22 2 • 7 + 13
2 • 6 + 46 2 • 4 + 29
2 • 2 + 58 2 • (84 – 15)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
Тема. Закріплення таблиці множення числа 2. Розв’язування прикладів і задач на дві дії різних ступенів.
Мета: закріплювати табличні прийоми множення на 2; формувати обчислювальні навички учнів; вправляти дітей у розв’язуванні задач вивчених видів; розвивати на¬вички усної лічби; сприяти вихованню любові до природи, дбайливого ставлення до всього живого.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Знаходячи значення виразів, дізнаємося, які дерева і кущі ростуть у лісі.
2) Обчисліть.
2 • 8 = 85 – 34 = 16 – 7 + 24 =
2 • 7 = 44 + 46 = 39 – 6 + 9 =
2 • 9 = 53 + 27 = 13 – 9 + 68 =
2 • 6 = 62 – 28 = 26 + 8 + 9 =
3) Замість «віконечка» поставте потрібне число.
– 8 = 0 21 + = 21 23 – = 18
2 Гра «Додай останню фігуру» (робота в парах)
3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Запишіть числа.
30; 45; 17; 10; 25; 15; 40; 35; 50; 20
— Підкресліть зайве число.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Замість «віконечка» поставте потрібне число
5 м 4 дм = дм 32 см = дм см
4 дм 6 см = см 73 см = дм см
20 дм = м 96 дм = м дм
2 Розв’язування прикладів та складання виразів
1) Складіть рівність і нерівності, використовуючи вирази.
6 • 2 9 • 2 2 • 8 + 2 7 • 2 – 2
2) Закінчіть запис:
2 • 6 + 2 = 2 • 2 • 10 – 2 = 2 •
2 • 4 – 2 = 2 • 2 • 9 + 2 = 2 •
3) Розв’яжіть приклади.
2 • 9 + 2 = 2 • 5 – 2 = 2 • 6 + 2 =
7 • 2 – 2 = 3 • 2 + 2 = 2 • 8 – 2 =
Фізкультхвилинка
3 Розв’язування задач
1) У полі працює дві бригади, по 7 осіб у кожній, а на городі — 8 осіб. Скільки всього людей працює в полі і в городі разом?
— Скільки було бригад у полі?
— Скільки осіб в одній бригаді?
— Що за цими даними можна дізнатися?
— Яку виконати дію? Чому?
— Якою дією можна відповісти на питання задачі? Чому?
— На скільки більше осіб працює у полі, ніж на городі?
2) Розв’язування задачі за короткою умовою.
Було — ?
З’їли — 3 дит. по 2 цук.
Залишилося — 28 цук.
Після складання плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно.
4 Самостійна робота
1 варіант
1) Задача.
Скільки крил у 6 гусей?
2) 2 • 7 + 9 2 • 8 + 8
2 • 6 + 80 2 • 5 + 57
2 • 4 + 92 2 • (72 – 67)
2 варіант
1) Задача.
На 4 конверти наклеїли по 2 марки. Скільки всього марок наклеїли?
2) 2 • 9 + 22 2 • 7 + 13
2 • 6 + 46 2 • 4 + 29
2 • 2 + 58 2 • (84 – 15)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
Немає коментарів:
Дописати коментар