Математика 2 клас
Тема. Таблиця множення числа 2. Розв’язування задач на множення.
Мета: ознайомити учнів із таблицею множення числа 2 та її практичним застосуван¬ням; формувати вміння розв’язувати задачі на множення; розвивати логічне мислен¬ня; виховувати загальну культуру.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Мама засолила 7 банок огірків, по 2 кілограми в кожній. Скільки кілограмів огірків засолила мама?
2) Порівняйте:
a • 3 a + a + a
2 • 4 2 + 2 + 2
3) Виконайте дії:
4 + 4 = 3 + 3 = 6 + 6 =
— Чи зручно обчислювати?
— Що помітили у виразах?
— Як по-іншому можна їх записати?
4) Замініть приклади на множення прикладами на додавання та розв’яжіть їх.
7 • 3 = 8 • 4 = 5 • 3 =
10 • 5 = 6 • 4 = 9 • 3 =
5) За кожним столом сидять по 4 учні. Скільки учнів сидять за п’ятьма столами?
2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Яке число зайве?
14; 21; 27; 28; 35; 42; 49.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Прочитайте приклад 3 • 4 = 8
— Що показує другий множник? Як перевірити відповідь?
— Як називаються числа при множенні?
2 Складання таблиці множення числа 2
— Знаходити добуток додаванням незручно. Треба скласти і ви¬вчити таблицю множення числа 2.
2 • 2 3 4 5 6 7 8 9
2 + 2
2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 2 • 2 = 4
2 • 3 = 6
2 • 4 = 8
2 • 5 = 10
2 • 6 = 12
2 • 7 = 14
2 • 8 = 16
2 • 9 = 18
3 Первинне закріплення
1) Обчисліть.
2 • 4 + 2 = 2 • 3 + 2 =
2 • 4 – 2 = 2 • 3 – 2 =
2 • 2 + 2 =
2 • 3 – 2 =
2) Порівняй, не обчислюючи
2 • 4 > 2 + 2
2 • 3 2 + 2 + 2
2 • 5 2 + 2 + 2 + 2
2 • 4 2 + 2 + 2 + 2
Діти пояснюють не обчислюючи. Наприклад, 2 • 4 > 2 + 2, тому що 2 • 4 — це сума чотирьох двійок, а праворуч подано суму двох двійок.
4 Розв’язування задач на множення
1) Скільки крил у чотирьох курок? Скільки крил у семи курок?
2) На одну дитячу сукню потрібно 2 м ситцю. Скільки метрів ситцю знадобиться на 8 таких суконь? На шість суконь? На дев’ять суконь?
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задачі
Учні в шкільній бібліотеці підклеювали книги. Першого дня вони підклеїли 43 книги, другого — на 7 книг менше, ніж першого, а третього — на 5 більше, ніж другого. Скільки книг підклеїли учні третього дня?
2 Обчислення виразів
86 – 67 = 86 – (36 + 30) = 86 – 36 – 30 =
62 – 35 = 86 – 36 + 30 = 86 – 30 – 36 =
53 – 38 = 86 – 30 + 36 = 86 – (47 + 20) =
3 Офтальмологічна пауза
4 Робота з іменованими величинами
2 дм 8 см = см 45 дм = м дм
3 м 4 дм = дм 26 см = дм см
5 Розв’язування логічних задач
1) Дві бригади сіяли горох. Перша бригада засіяла 4 грядки го¬роху, а друга — стільки ж і ще півстільки. Яка бригада стала переможцем? (Друга)
2) Один віслюк ніс 10 кг цукру, а другий — 10 кг вати. У кого вантаж був важчий? (Однаково)
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як називаються числа при множенні?
— Розкажіть таблицю множення числа 2.
Тема. Таблиця множення числа 2. Розв’язування задач на множення.
Мета: ознайомити учнів із таблицею множення числа 2 та її практичним застосуван¬ням; формувати вміння розв’язувати задачі на множення; розвивати логічне мислен¬ня; виховувати загальну культуру.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Усна лічба
1) Мама засолила 7 банок огірків, по 2 кілограми в кожній. Скільки кілограмів огірків засолила мама?
2) Порівняйте:
a • 3 a + a + a
2 • 4 2 + 2 + 2
3) Виконайте дії:
4 + 4 = 3 + 3 = 6 + 6 =
— Чи зручно обчислювати?
— Що помітили у виразах?
— Як по-іншому можна їх записати?
4) Замініть приклади на множення прикладами на додавання та розв’яжіть їх.
7 • 3 = 8 • 4 = 5 • 3 =
10 • 5 = 6 • 4 = 9 • 3 =
5) За кожним столом сидять по 4 учні. Скільки учнів сидять за п’ятьма столами?
2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Яке число зайве?
14; 21; 27; 28; 35; 42; 49.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Прочитайте приклад 3 • 4 = 8
— Що показує другий множник? Як перевірити відповідь?
— Як називаються числа при множенні?
2 Складання таблиці множення числа 2
— Знаходити добуток додаванням незручно. Треба скласти і ви¬вчити таблицю множення числа 2.
2 • 2 3 4 5 6 7 8 9
2 + 2
2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 2 • 2 = 4
2 • 3 = 6
2 • 4 = 8
2 • 5 = 10
2 • 6 = 12
2 • 7 = 14
2 • 8 = 16
2 • 9 = 18
3 Первинне закріплення
1) Обчисліть.
2 • 4 + 2 = 2 • 3 + 2 =
2 • 4 – 2 = 2 • 3 – 2 =
2 • 2 + 2 =
2 • 3 – 2 =
2) Порівняй, не обчислюючи
2 • 4 > 2 + 2
2 • 3 2 + 2 + 2
2 • 5 2 + 2 + 2 + 2
2 • 4 2 + 2 + 2 + 2
Діти пояснюють не обчислюючи. Наприклад, 2 • 4 > 2 + 2, тому що 2 • 4 — це сума чотирьох двійок, а праворуч подано суму двох двійок.
4 Розв’язування задач на множення
1) Скільки крил у чотирьох курок? Скільки крил у семи курок?
2) На одну дитячу сукню потрібно 2 м ситцю. Скільки метрів ситцю знадобиться на 8 таких суконь? На шість суконь? На дев’ять суконь?
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1 Розв’язування задачі
Учні в шкільній бібліотеці підклеювали книги. Першого дня вони підклеїли 43 книги, другого — на 7 книг менше, ніж першого, а третього — на 5 більше, ніж другого. Скільки книг підклеїли учні третього дня?
2 Обчислення виразів
86 – 67 = 86 – (36 + 30) = 86 – 36 – 30 =
62 – 35 = 86 – 36 + 30 = 86 – 30 – 36 =
53 – 38 = 86 – 30 + 36 = 86 – (47 + 20) =
3 Офтальмологічна пауза
4 Робота з іменованими величинами
2 дм 8 см = см 45 дм = м дм
3 м 4 дм = дм 26 см = дм см
5 Розв’язування логічних задач
1) Дві бригади сіяли горох. Перша бригада засіяла 4 грядки го¬роху, а друга — стільки ж і ще півстільки. Яка бригада стала переможцем? (Друга)
2) Один віслюк ніс 10 кг цукру, а другий — 10 кг вати. У кого вантаж був важчий? (Однаково)
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Як називаються числа при множенні?
— Розкажіть таблицю множення числа 2.
Немає коментарів:
Дописати коментар