понеділок, 9 вересня 2013 р.

Математика 2 клас Тема. Нумерація чисел 1–20. Таблиці додавання і віднімання в межах 10. Вартість монет. Знаходження суми вартості монет. Задачі на знаходження суми і різниці.

Математика 2 клас

Тема. Нумерація чисел 1–20. Таблиці додавання і віднімання в межах 10. Вартість монет. Знаходження суми вартості монет. Задачі на знаходження суми і різниці.

Мета: повторити  нумерацію чисел 1–20, таблиці додавання і віднімання в межах 10, монети вартістю 1 к., 2 к., 5 к., 10 к.; удосконалювати обчислювальні навички, уміння розв’язувати прості задачі; розвивати кмітливість, мислення дітей; виховувати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Вже дзвінок сигнал нам дав —
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай.
II. Контроль, корекція і закріплення знань
1 Гра «Весела лічба»
— Назвіть по порядку всі числа.
14 8 12 4
10 13 1 15
3 17 20 7
19 6 9 11
5 2 16 18

2 Гра «Лічба через 3»
Торкнутися руками ніг, плеснути в  долоні — «три». Торкнутися руками ніг, плеснути в долоні — «шість» і т. д.
3 Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10
Завдання: знайти приклади з однаковими відповідями.
8 – 4   5 + 2     4 + 2
4 + 3   10 – 3   9 – 4
9 – 7   9 – 3     3 + 3
7 – 2   6 – 4     3 + 2
8 – 3   10 – 6   10 – 5
4 Математичний диктант
• Записати число, яке складається з 1 дес. 8 од.; (18)
• число, у якому 4 од. 1 дес.; (14)
• у розряді десятків 1, в  розряді одиниць — 5; ( 15)
• число, попереднє числу 19; ( 18)
• число, у якому кількість одиниць 5, а десятків — на 4 менше; (15)
• 2 десятки; ( 20)
• найменше двоцифрове число. ( 10)
Самоперевірка
5 Хвилинка каліграфії
Записати всі числа другого десятка.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Розвиток математичних знань
1 Робота над загадками
• Без рук, без ніг, без голови, а всю країну обійшла. (Монета, копійка )
• Кругленьке, маленьке, всьому миру миленьке. (Монета)
2 Виконання завдань на знаходження суми вартості монет
1) Назвіть зображені монети.

2) Як отримати 15 к. із монет 1 к., 2 к., 5 к., 10 к.? Як отримати 20 к. із монет 1 к., 2 к., 5 к., 10к.?
3) Робота за малюнками.

— Скільки монет і скільки копійок у 1-му гаманці?
— Скільки монет і скільки копійок у 2-му гаманці?
3 Сюжетно-рольова гра «Магазин»
Матеріал для гри: картки із зображеннями різних предметів та записами цін, монети.
Зміст гри: кожний учень має на парті картку і набір монет (заздалегідь приготовлених, які зберігаються у спеціальних коробочках як роздавальний дидактичний матеріал ).
Завдання: продати предмети, зображені на картці, сусіду по парті, і купити в нього предмети, зображені на його картці.
Ускладнити гру можна таким чином, щоб монет не вистачило для розрахунку (дати здачу або купити все ) Це змусить учня перелічити гроші, перевірити свою покупку і прийти до висновку: не вистачає!
Фізкультхвилинка
Раз — підняли руки вгору.
Два — схилилися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкнетеся підлоги.
Раз, два, три, чотири —
Треба знову прямо стати,
П’ять, шість, сім, вісім —
І спочатку починати.
4 Розв’язування задач
— У лікаря Айболита 10 пігулок. 4 пігулки він віддав бегемотові. Скільки пігулок залишилося у лікаря Айболита?
— Прочитайте задачу мовчки.
— Хто знає, як розв’язувати цю задачу?
— Розв’яжіть її самостійно.
— Кому складно?
Учитель видає картки з  опорними словами або коротким записом.


Опорні слова
Було —
Віддав —
Залишилося — ?
Короткий запис
Було — 10 п.
Віддав — 4 п.
Залишилося — ?

Двоє учнів працюють біля дошки.
Перевірка
— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав завдання правильно, і поставте знак плюс.
— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок, і поставте знак мінус.
— А зараз поставте питання так, щоб задача розв’язувалася дією додавання.
5 Самостійна робота

1 варіант
1 + 9 – 7   6 – 2 – 3
5 + 4 + 1   4 + 3 – 6
2 варіант
8 – 1 – 1   1 + 7 – 5
9 – 2 + 1   6 – 4 + 3
6 Офтальмологічна пауза
7 Розв’язування логічних завдань
1) В одному кошику 8 яблук, а в другому — наполовину менше. Чому дорівнює половина всіх яблук? ( 6)
2) Сашко, Олесь, Михайлик грали в шашки. Кожний із них зіграв 2 партії. Скільки всього партій було зіграно? ( 3)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Що ми повторювали сьогодні на уроці?
— За допомогою яких знаків записуються числа?
— Скільки існує цифр?

Немає коментарів:

Дописати коментар