Математика 2 клас
Тема. Контрольна робота № 1.
Мета: перевірити знання учнів за темою «Додавання і віднімання чисел у межах 20», вміння розв’язувати прості задачі, знаходити значення виразів з буквеними даними, порівнювати вирази.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль знань
1 варіант
1) Задача.
Учень мав розв’язати 13 прикладів, а розв’язав 6. Скільки прикладів йому ще треба розв’язати?
2) Обчислити значення виразів.
7 + 8 6 + 7 11 – 4
6 + 6 5 + 9 14 – 7
3 + (17 – 8) (15 – 8) + 9 11 – (3 + 5)
3) Знайти значення виразу 8 + a, якщо a = 7.
4) Вставити потрібні числа.
5 + 9 = 8 + 14 – 7 = 15 –
5) Порівняти вирази.
3 + 8 8 + 7 10 + 5 17 – 8
6) Додаткове завдання.
Задача.
На одній полиці стоїть 8 книг, а на другій — на 2 книги менше. Скільки всього книг на обох полицях?
2 варіант
1) Задача.
Учень мав прочитати 16 сторінок. Він прочитав 7. Скільки сторінок йому залишилося прочитати?
2) Обчислити значення виразів.
4 + 9 8 + 6 12 – 5
7 + 7 7 + 5 13 – 7
4 + (15 – 8) (15 – 7) + 8 12 – (3 + 6)
3) Знайти значення виразу a + 9, якщо a = 3.
4) Вставити потрібні числа.
5 + 8 = 7 + 17 – 9 = 15 –
5) Порівняти вирази.
9 + 9 8 + 9 10 + 6 17 – 9
6) Додаткове завдання.
Задача.
В одному пакеті 7 кг гречки, а в другому — на 2 кг менше. Скільки кілограмів гречки в двох пакетах?
Шкала оцінювання
1 завдання — 1,5 бала: 1 бал — за хід розв’язання; 0,5 бала за правильність обчислень (по 0,5 бала — за дію)
2 завдання — 6 балів: по 0,5 бала — за дію;
3 завдання — 0,5 бала;
4 завдання — 1 бал: по 0,5 бала за вираз;
5 завдання — 1 бал: по 0,5 бала за нерівність.
Додаткове завдання — 2 бали: 1 бал — за хід розв’язання;
1 бал — за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію).
Тест
1) 7 + 5 =
а) 12; б) 2; в) 13; г) 3.
2) 12 – 4 =
а) 18; б) 6; в) 16; г) 8.
3) Знайти суму чисел 7 і 4.
а) 3 ; б) 10; в) 11; г) 12.
4) Знайти різницю чисел 12 і 5.
а) 19; б) 8; в) 7; г) 6.
5) 5 + 6 – 4 =
а) 11; б) 2; в) 10; г) 7.
6) 14 мінус 5 плюс 3.
а) 9; б) 13; в) 16; г) 12.
7) Дібрати таке число, щоб рівність – 5 = 4 була правильною.
а) 7; б) 8; в) 9; г) 1.
8) 17 – (14 – 5) =
а) 7; б) 8; в) 10; г) 9.
9) Яка з нерівностей є правильною?
а) 9 + 7 > 16; б) 13 – 13 < 13 – 9;
в) 16 – 8 < 16 – 10; г) 15 см < 1 дм 5 см
10) Знайти периметр чотирикутника, довжини сторін якого дорівнюють 2; 7; 3 та 6 см.
а) 18 см; б) 15 см; в) 16 см; г) 12 см.
11) Маса ящика з яблуками 12 кг. Маса самих яблук 9 кг. Визначити масу порожнього ящика.
а) 3 кг; б) 20 кг; в) 12 кг; г) 9 кг.
12) Біля школи росло 5 ялинок. Посадили ще 2 верби і 7 каштанів. Щоб знайти, скільки дерев стало біля школи, потрібно:
а) 5 + 2; б) 5 + 7; в) 2 + 7; г) 5 + 2 + 7.
2 варіант
1) 8 + 6 =
а) 14; б) 13; в) 2; г) 15.
2 11 – 4 =
а) 6; б) 8; в) 7; г) 15.
3) Знайти суму чисел 9 і 6.
а) 14; б) 16; в) 15; г) 3.
4) Знайти різницю чисел 14 і 5.
а) 9; б) 8; в) 7; г) 6.
5) 7 + 4 – 2 =
а) 11; б) 10; в) 9; г) 8.
6) 8 плюс 4 мінус 5.
а) 3; б) 12; в) 7; г) 10.
7) Дібрати таке число, щоб рівність – 4 = 5 була правильною.
а) 9; б) 1; в) 8; г) 10.
8) 13 – (17 – 9) =
а) 8; б) 3; в) 5; г) 4.
9) Яка з нерівностей є правильною?
а) 15 – 7 > 15; б) 19 – 19 < 19 – 9;
в) 12 – 8 > 12 – 2; г) 1 дм 8 см > 18 см
10) Знайти периметр трикутника, довжини сторін якого дорівнюють 5; 8 та 5 дм.
а) 10 дм; б) 13 дм; в) 18 дм; г) 17 дм.
11) Маса відра з піском 11 кг, маса піску 9 кг. Визначити масу порожнього відра.
а) 20 кг; б) 2 кг; в) 9 кг; г) 11 кг.
12) У їдальню привезли 9 кг яблук і стільки ж кілограмів груш. 8 кг фруктів використали. Щоб дізнатися, скільки кілограмів фруктів залишилося, потрібно:
а) 9 – 8; б) 9 + 8; в) 9 + 9 – 8; г) 9 + 9.
III. Підбиття підсумків. Рефлексія
Тема. Контрольна робота № 1.
Мета: перевірити знання учнів за темою «Додавання і віднімання чисел у межах 20», вміння розв’язувати прості задачі, знаходити значення виразів з буквеними даними, порівнювати вирази.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Контроль знань
1 варіант
1) Задача.
Учень мав розв’язати 13 прикладів, а розв’язав 6. Скільки прикладів йому ще треба розв’язати?
2) Обчислити значення виразів.
7 + 8 6 + 7 11 – 4
6 + 6 5 + 9 14 – 7
3 + (17 – 8) (15 – 8) + 9 11 – (3 + 5)
3) Знайти значення виразу 8 + a, якщо a = 7.
4) Вставити потрібні числа.
5 + 9 = 8 + 14 – 7 = 15 –
5) Порівняти вирази.
3 + 8 8 + 7 10 + 5 17 – 8
6) Додаткове завдання.
Задача.
На одній полиці стоїть 8 книг, а на другій — на 2 книги менше. Скільки всього книг на обох полицях?
2 варіант
1) Задача.
Учень мав прочитати 16 сторінок. Він прочитав 7. Скільки сторінок йому залишилося прочитати?
2) Обчислити значення виразів.
4 + 9 8 + 6 12 – 5
7 + 7 7 + 5 13 – 7
4 + (15 – 8) (15 – 7) + 8 12 – (3 + 6)
3) Знайти значення виразу a + 9, якщо a = 3.
4) Вставити потрібні числа.
5 + 8 = 7 + 17 – 9 = 15 –
5) Порівняти вирази.
9 + 9 8 + 9 10 + 6 17 – 9
6) Додаткове завдання.
Задача.
В одному пакеті 7 кг гречки, а в другому — на 2 кг менше. Скільки кілограмів гречки в двох пакетах?
Шкала оцінювання
1 завдання — 1,5 бала: 1 бал — за хід розв’язання; 0,5 бала за правильність обчислень (по 0,5 бала — за дію)
2 завдання — 6 балів: по 0,5 бала — за дію;
3 завдання — 0,5 бала;
4 завдання — 1 бал: по 0,5 бала за вираз;
5 завдання — 1 бал: по 0,5 бала за нерівність.
Додаткове завдання — 2 бали: 1 бал — за хід розв’язання;
1 бал — за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію).
Тест
1) 7 + 5 =
а) 12; б) 2; в) 13; г) 3.
2) 12 – 4 =
а) 18; б) 6; в) 16; г) 8.
3) Знайти суму чисел 7 і 4.
а) 3 ; б) 10; в) 11; г) 12.
4) Знайти різницю чисел 12 і 5.
а) 19; б) 8; в) 7; г) 6.
5) 5 + 6 – 4 =
а) 11; б) 2; в) 10; г) 7.
6) 14 мінус 5 плюс 3.
а) 9; б) 13; в) 16; г) 12.
7) Дібрати таке число, щоб рівність – 5 = 4 була правильною.
а) 7; б) 8; в) 9; г) 1.
8) 17 – (14 – 5) =
а) 7; б) 8; в) 10; г) 9.
9) Яка з нерівностей є правильною?
а) 9 + 7 > 16; б) 13 – 13 < 13 – 9;
в) 16 – 8 < 16 – 10; г) 15 см < 1 дм 5 см
10) Знайти периметр чотирикутника, довжини сторін якого дорівнюють 2; 7; 3 та 6 см.
а) 18 см; б) 15 см; в) 16 см; г) 12 см.
11) Маса ящика з яблуками 12 кг. Маса самих яблук 9 кг. Визначити масу порожнього ящика.
а) 3 кг; б) 20 кг; в) 12 кг; г) 9 кг.
12) Біля школи росло 5 ялинок. Посадили ще 2 верби і 7 каштанів. Щоб знайти, скільки дерев стало біля школи, потрібно:
а) 5 + 2; б) 5 + 7; в) 2 + 7; г) 5 + 2 + 7.
2 варіант
1) 8 + 6 =
а) 14; б) 13; в) 2; г) 15.
2 11 – 4 =
а) 6; б) 8; в) 7; г) 15.
3) Знайти суму чисел 9 і 6.
а) 14; б) 16; в) 15; г) 3.
4) Знайти різницю чисел 14 і 5.
а) 9; б) 8; в) 7; г) 6.
5) 7 + 4 – 2 =
а) 11; б) 10; в) 9; г) 8.
6) 8 плюс 4 мінус 5.
а) 3; б) 12; в) 7; г) 10.
7) Дібрати таке число, щоб рівність – 4 = 5 була правильною.
а) 9; б) 1; в) 8; г) 10.
8) 13 – (17 – 9) =
а) 8; б) 3; в) 5; г) 4.
9) Яка з нерівностей є правильною?
а) 15 – 7 > 15; б) 19 – 19 < 19 – 9;
в) 12 – 8 > 12 – 2; г) 1 дм 8 см > 18 см
10) Знайти периметр трикутника, довжини сторін якого дорівнюють 5; 8 та 5 дм.
а) 10 дм; б) 13 дм; в) 18 дм; г) 17 дм.
11) Маса відра з піском 11 кг, маса піску 9 кг. Визначити масу порожнього відра.
а) 20 кг; б) 2 кг; в) 9 кг; г) 11 кг.
12) У їдальню привезли 9 кг яблук і стільки ж кілограмів груш. 8 кг фруктів використали. Щоб дізнатися, скільки кілограмів фруктів залишилося, потрібно:
а) 9 – 8; б) 9 + 8; в) 9 + 9 – 8; г) 9 + 9.
III. Підбиття підсумків. Рефлексія
Немає коментарів:
Дописати коментар