Лікувальні
овочеві салати, супи
Мета.
Ознайомити з приготуванням лікувальних салатів та супів; поглибити знання учнів
про цілющі властивості овочевих культур, розширити їх кругозір; розвивати
інтерес до овочевих культур, швидкість мислення і вміння обґрунтувати відповідь;
прививати бажання вживати овочі та фрукти як засіб збереження і зміцнення
здоров’я; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Тип
заняття: комбінований.
Хід заняття
I.
Організаційний момент.
II.
Актуалізація опорних знань.
Розгадування
кросворду.
1)
Він сприяє зміцненню нігтів, волосся, поліпшує діяльність сальних залоз і слізних
проток.
(Перець)
2)
Є основою цілої шеренги соусів і кетчупів.
(Помідор)
3)
Відомо, що Іван Грозний лікував цим печеним овочем набряк на нозі. Його з
давніх часів використовували при лікуванні гнійних процесів, застуди. Цю
рослину називали овочем бідняків.
(Цибуля)
4)
Хоч і цукровим
звуть мене,
Та від дощів я не
розм’як.
Солодкий дуже я
на смак,
І звуть усі мене
...
(Буряк)
4)
Без рук, без ніг, а в’ється на батіг.
(Квасоля)
5)
Італійські вчені довели, що парфумерні вироби — креми, в яких міститься
олія з цих плодів, дезинфікують шкірний покрив людини, знищуючи ряд
хвороботворних бактерій.
(Лимон)
6)
Слов’яни чи не перші в Європі гідно оцінили цей овоч. Наявність в цьому
овочі сірки робить його корисним для тих, кому загрожує облисіння.
(Огірок)
III.
Мотивація навчальної діяльності.
—Хто з вас вдома готував салати?
—З яких овочів чи фруктів?
—
Хто з вас варив уже суп? Що ви клали в юшку?
—
Що дають нам овочі? Для чого вони потрібні людині?
Сьогодні ми з вами дізнаємося про лікувальні
властивості овочевих супів та салатів. Будемо самостійно готувати смачну і
корисну для організму людини їжу.
IV.
Вивчення нового матеріалу.
1.
Робота з таблицями № 1 і № 2.
2.
Гра «Готуємо обід».
Завдання для команд.
Овочевий
суп Овочевий салат
Чим корисні страви, які ви
«приготували»?
3.
Складання правил щодо приготування страв.
•
Обов’язково мити руки перед приготуванням їжі.
•
Овочі повинні бути митими.
•
Бути обережним з ножем.
•
Дотримуватися правил поводження з електро- та газовими приборами.
•
Уникати вживання несвіжих продуктів.
V.
Практична робота.
1.
Інструктаж з техніки безпеки.
2.
Вибір страви командами.
3.
Приготування овочевих салатів.
4.
Дегустація страв.
VI.
Підсумок заняття.
—Чи сподобалось вам сьогодні
заняття?
—Що було найцікавішим?
Дякую вам за роботу.
Пам’ятайте, що здоров’я треба берегти. І нехай ваше
життя проходить під гаслом «Бути здоровим — це модно!». Ви навчились готувати
смачні салати. Приготуйте ці страви вдома своїм батькам.
Немає коментарів:
Дописати коментар