Урок 208 (письмо)
Тема. Закріплення знань про вивчені буки та звуки. Списування з
друкованого тексту
Мета: закріплювати знання про вивчені букви та звуки, вміння
списувати з друкованого тексту; удосконалювати вміння роботи звуковий аналіз
слів; розвивати увагу, пам’ять, усне зв’язне мовлення; виховувати інтерес до
навчання, бажання завжди прийти на допомогу.
Обладнання: малюнок казкового містечка з персонажами казок; малюнки
(пряник, цукерки, торт, мед) та звуко-складові схеми до цих слів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Письмо за розкладом, малята.
Підготувався кожен з вас?
На партах зошит, ручка, також
Є олівець простий, Буквар.
Чудово. Тож розпочинаєм
І в казку з радістю рушаєм.
Розповідь учителя.
— Багато років тому існувала чудова країна
народних казок. Різні українські казки мешкали в ній. Кожний твір мав своє
місце, свою територію. Ніхто нікому не заважав, не набридав. Казкові герої з
повагою ставилися одне до одного, ходили в гості, але завжди поверталися назад.
Та злий чаклун вирішив пожартувати. Одного разу, коли герої відвідували своїх
приятелів, він напустив на країну незвичайний сон. Незвичайний тому, що герої
спали лише декілька хвилин, але за цей час встигли забути геть усе: хто вони,
з якої казки і як повернутися додому. Ось погляньте, скільки їх — казкових
героїв.
На дошці — малюнок казкового містечка з
героями різних казок.
II. Основна частина
1 Повторення вивчених букв
— А ось і перший герой. Хто він?
— Назвіть казки, у яких вовк є головним
героєм.
— З якої казки саме цей вовк, ви дізнаєтеся,
коли відкриєте конверт, що є в нього. Та спочатку потрібно впізнати букви.
На дошці — великі літери в дзеркальному
відображенні, учні впізнають літери та називають їх.
— Ось і відкриваємо конверт (учитель
читає):
Дуже рибки я схотів. Тож лисичку попросив:
Навчи, кумонько, мене, вік пам’ятатиму
тебе. («Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат»)
— З якої казки наш вовчик? Чи справді
лисичка навчила вовчика ловити рибку?
2 Самостійне добирання слів.
Звуко-складовий аналіз
Хоч у нього й шуба є,
Та, як холод настає,
Він не їсть тоді, не п’є,
І не ходить, не гуляє,
А у лігво спать лягає.
— Щоб дізнатися, з якої казки наш герой, подивіться на
букви та пригадайте назви ласощів, що починаються з них, бо ці ласощі любить
ведмедик.
(Пряник,
цукерки, торт, мед)
На дошці вчитель виставляє малюнки із зображеними
ласощами.
— З’єднайте малюнки з відповідними звуковими моделями.
— Відкриваємо конверт.
В м’яку домівку я останнім вліз.
Та затриматися там не встиг. («Рукавичка»)
— Як називається казка?
— Чому ведмідь не встиг затриматися в
рукавичці?
Фізкультхвилинка
Пташка високо літає,
Зайчик високо стрибає.
Тихо лис десь пробіжить.
Їжачок в траві сидить.
Десь в барлозі спить ведмідь
Всіх звіряток цих любіть.
3 Розвиток
мовлення. Розглядування
малюнка (зошит, с. 48)
— Аж
ось і лисичка-сестричка. «Впіймайте» назву казки, персонажем якої є лисичка.
«Колосок», «Коза-дереза», «Курочка ряба», «Семеро козенят», «Солом’яний
бичок».
— А
от з якої казки наша лисичка, ви дізнаєтесь, виконавши таке завдання.
—
Розгляньте малюнок у зошиті на сторінці 48.
—
Кого ви бачите на малюнку?
— Що
робить дівчинка?
— У
якому класі вона навчається?
— Чому ви так уважаєте?
—
Дайте ім’я дівчинці.
— Що
ви про неї можете сказати?
—
Складіть речення за малюнком.
— Відкриваємо конверт.
Частував мене приятель з глечика
вузенького.
Не чекала я такого, від нього, рідненького.
(«Лисичка та Журавель»)
— З якої казки наша лисичка?
4
Робота над віршем «Чому я весела?»
— А
ось і мишенятко. З якої ж воно казки загубилось? Та спочатку виконаємо
завдання.
1)
Читання вірша сильними учнями
—
Хто, на вашу думку, є автором вірша?
2)
Повторне читання вірша
3)
Відтворення змісту прочитаного
— Хто
хвалив дівчинку?
— За
що її хвалила мама?
— За
що хвалив тато?
— Що
ж потрібно, щоб мати гарний настрій?
— Відкриваємо конверт.
Братик є у мене рідний.
Півник нас образив, бідних. («Колосок»)
— Як звуть мишенят? З якої вони казки?
— Чому півник їх образив?
Фізкультхвилинка
Рано півник уставав,
Голосок свій подавав.
Ку-ку-ріку, ку-ку-ріку.
Раз знайшов він колосок
І поклав його в мішок.
До млина із ним пішов
Іна борошно змолов.
І щоранку залюбки
Випікав він пиріжки.
Ой, які ж вони смачні,
5
Списування з друкованого шрифту
— А
ось іще маленьке звірятко, а звуть його... (козенятко).
—
Утворіть словосполучення: козеня (яке?)...
—
Відкриваємо конверт.
Ми і
мама — разом вісім,
І рядків у вірші стільки ж.
Нашу
казку ви назвіть.
Вірш у зошит запишіть.
— З якої казки козенятко?
— Яке завдання воно вам пропонує?
6 Перевірка виконання роботи
III. Заключна частина
—
Назвіть казки, героїв яких ми зустрічали сьогодні.
—
Скількох зачарованих персонажів вам вдалося врятувати?
—
Отже, у країні Казок лад, а щоб лад був у вас, потрібно...
Гра «Мікрофон по колу» (учні висловлюють
свої думки)
Немає коментарів:
Дописати коментар