Урок 205 (читання)
Тема. Закріплення вимови слів з апострофом. Робота над прислів’ям
Мета: закріплювати навички вимови і читання слів з апострофом;
удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз; розвивати пізнавальну
активність, мовлення школярів; виховувати любов до птахів, бажання їм
допомагати.
Обладнання: предметні малюнки з серії «Птахи»; кросворд; складова
таблиця; фішки для звукових моделей; плакат «Гімнастика для очей».
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність у дітей на
партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Фронтальне опитування
1) Гра «Назви звук»
Учитель демонструє букву, учні називають звук, який вона
позначає на письмі.
2) Гра «Покажи
букву»
• Що не позначає звука;
• що завжди позначає м’який приголосний;
• що позначають два звуки;
• що завжди позначають два звуки.
3) Гра «Впіймай
слово»
— Коли букви я, ю, є позначають два звуки?
Цвях, прислів’я, юшка, зв’язала, людина, поїзд,
морквяний, подвір’я, свято, єнот, солов’ї, синє, ялинка.
2 Читання складової таблиці
3
Читання та порівняння вимови слів з апострофом і без нього
Ряд — бур’ян
буря — пір’я
буряк — подвір’я
духмяний — м’ята
4
Повторення веснянки, вивченої на уроці читання
III. Мотивація навчальної діяльності
— Відгадайте загадку.
Серед усіх птахів землі
Нас легко упізнати,
Сіренькі, правда, ми й малі,
Ідеш — не помічаєш.
|
А спів почуєш у гаї —
Зупинишся і скажеш:
— В гаю співають... (солов’ї).
Їх голос кожен полюбляє.
|
— Знайдіть солов’я серед птахів, зображених
на малюнках.
— Що
ще вам відомо про цю співучу пташку?
— Від слова соловей утворіть зменшуване поетичне слово.
Фізкультхвилинка
Руки в сторону та вгору —
На носочки піднялись.
Підніміть голівку вгору
Й на долоньки подивіться.
Руки в сторони розводим,
Опускаєм плавно вниз,
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Ось розминці вже кінець.
Хто ж старався — молодець.
IV. Повідомлення теми та завдань уроку
—
Сьогодні, виконуючи різні завдання, ви будете розвивати читацькі навички.
Разом попрацюємо над прислів’ями, а також ви поповните свої знання про птахів.
V. Вивчення нового матеріалу. Робота за Букварем (с. 133) .
1 Робота над віршем «Ой, ти, соловейку»
1)
Читання вірша вчителем
— Що
цікавого ви помітили в будові вірша?
2)
Словникова робота
•
Вир’їчко — вирій, теплі краї, куди відлітають на зиму перелітні птахи.
•
Крига — лід на річці.
3)
Самостійне читання вірша учнями
4)
Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання
—
Звідки прилетів соловейко?
—
Чому він — рання пташка?
— Хто говорить з соловейком?
—
Знайти і зачитати слова автора, соловейка.
Фізкультхвилинка (гімнастика для очей за плакатом)
А тепер нове завдання —
Оченятам тренування:
Раз — дивлюсь удалечінь.
(Протягом 30 с дивитись на об’єкт удалині.)
Два — в долоньці відпочинь.
(Перевести погляд на долоньку.)
Вправа
повторюється 20 разів.
5)
Робота в парах. Читання за особами
2
Читання прислів’їв. Пояснення
їх змісту
1)
Замініть слово красна близьким за значенням
2)
Гра «Прочитай
з першого погляду»
— Прочитайте слова з відсутніми літерами (слова взяті з
прислів’їв).
кр..сн..
|
л..д..н..
|
сл..зк..
|
р..нн..
|
3) Звуко-буквений аналіз слів пір’я, п’ють
VI. Підсумок уроку
— Для чого у мові потрібний апостроф?
— Які прислів’я запам’ятали?
Гра «Спустіться
з гірки»
— Впишіть у порожні клітинки слова, щоб утворилася гірка
слів: солов’ї, п’є, сім’я, хлоп’я, ім’я.
— Які птахи допомогли утворити гірку слів?
— Що вам про них відомо?
Немає коментарів:
Дописати коментар