субота, 17 листопада 2012 р.

Урок 202 (письмо) Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення. Закріплення знань про текст. Усний переказ


Урок 202 (письмо)
Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення. Закріплення знань про текст. Усний переказ
Мета: закріплювати навички письма слів із буквосполученням дж; удосконалювати вміння учнів робити звуко-буквений аналіз слів, складати речення, списувати текст з друко­ваного шрифту; розвивати увагу, зв’язне мовлення, вміння усно переказувати текст; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.
Обладнання: каса букв; картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звуко-складових моделей; зошити з навчання грамоти; плакат «Правильно сиди під час письма».
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Фронтальне опитування
— Яке буквосполучення писали на минулому уроці?
— Який звук воно позначає на письмі?
— Наведіть приклади слів з цим буквосполученням.
2 Гра «Впіймай звук»
Бджілка з джмеликом літали,
Бджілка з джмеликом дзижчали:
— Джжу! Дззу!
— Джжу! Дззу!
3 Складання речень з опорними словами
Який?

Хто?

Що робить?


джміль
бджола
джин

4 Звуко-буквений аналіз слова джин
III. Актуалізація опорних знань учнів
1 Відгадування загадки
З-під глибини біжить водичка,
Але це не озерце,
Не струмок, не річка.
А цілюще... (джерельце).
— Що таке джерельце?
2 Слухання тексту «Джерельце»
В одному місті жила Людина, що ніколи не усміхалася... І якось на головній площі міста пробилося мале Джерельце.
— Геть замурувати його! — звеліла Людина, яка ніколи не усмі­халася. Звеліла — й з’явився на площі Каток. Товстим шаром він забив Джерельце.
А неспокійне Джерельце прорвалося до сонця — чисте, студене.
Побачила те Джерельце весела Людина. Зраділа і каже:
— Давайте водограй влаштуємо.
Усі очі розплющили: а й справді!
Відтоді на площі дзвенить музика ясного Водограю, веселкою сонячною переливається. Людей звеселяє.
За Ю. Ярмишем
— Що зробила з джерельцем Людина, що ніколи не усміхалася?
— Що зробила весела Людина?
— Як ви розумієте вислів: «Влаштували Водограй»?
— Яка Людина вам сподобалась? Чому?
Фізкультхвилинка
Трава низенька-низенька,
Дерева високі-високі,
Вітер дерева колише, гойдає,
Птахи летять, відлітають,
А діти тихенько за парти сідають.
IV. Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні на уроці ви будете писати слова з буквосполучен­ням дж, списувати речення з друкованого шрифту, усно переказу­вати текст. А також з’ясуємо, для чого потрібні джерела.
V. Вивчення нового матеріалу. Робота в зошиті (с. 46)
1 Опрацювання тексту «Джерело»
1) Самостійне читання
— Скільки речень у тексті?
— Чому ці речення можна назвати текстом?
2) Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання
— Де джерело? Яка вода у ньому?
— Чим корисні джмелі?
— Чого вчить текст?
— Зачитайте речення, які підходять до малюнка.
3) Усний переказ тексту
Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)
Руки на парти, пальці в кулак,
Зробимо вправу ми, дітоньки, так:
Пальці стискаємо і розтискаємо,
Мов пластилін розминаємо.
Будемо вправу з вами кінчати.
Буде тепер нам легше писати.
2 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма
Правила сидіння за партою
— Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки ліворуч і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядання плаката.)
Розміщення зошита на парті
— Розгорніть сторінку зошита, покладіть перед собою, лівою рукою притримуйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліво­руких дітей.)
Як тримати ручку під час письма
Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вка­зівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказів­ного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)
3 Списування тексту з друкованого шрифту
4 Перевірка написаного
VI. Підсумок уроку
— Про що говорили на уроці?
— Чому необхідно доглядати за джерелами?
— Закінчить речення: «З джерела починається...».


Немає коментарів:

Дописати коментар