субота, 17 листопада 2012 р.

Урок 201 (читання) Тема. Звук [дж]. Позначення його буквосполученнями Дж, дж


Урок 201 (читання)
Тема. Звук [дж]. Позначення його буквосполученнями Дж, дж
Мета: формувати в учнів навички злитої вимови звука [дж]; продовжувати формувати в пер­шокласників уявлення про невідповідність між звуками і буквами; удосконалювати навички правильного, свідомого читання; розвивати усне мовлення, образне мислен­ня; виховувати бережливе ставлення до природи, бажання берегти її.
Обладнання: предметні малюнки (джміль, бджілка, знаряддя праці); схеми звукових моделей; карта-малюнок джерельця; картки для роботи в парах; сигнальні картки з цифрами.
Хід уроку
I. Організаційний момент
От і знову дзвінок лунає,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей скликає,
Щоб успішно вас знову учить.
Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
1 Бесіда
— З яким звуком ви ознайомилися минулого уроку?
— Наведіть приклади слів з цим звуком.
— Як він позначається на письмі?
— Чи є в українській мові звук, який на письмі передається двома буквами?
2 Слухання вірша (розповідає підготовлений учень)
Що ж до букв «де», «же», «де», «зе»,
Пам’ятаймо всі таке:
Означають букви ці:
Звуки [дж], [дз], [дз′].
Ось, наприклад, джерело,
Дзенькіт, дзюркіт, джміль, дзвінок.
3 Читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом
4 Добирання звукових моделей до поданих малюнків
На дошці — малюнки: джміль і бджілка.
5 Створення проблемної ситуації
Хтось конверт у двері всунув.
А у нім, здається, лист.
І від кого ж він цікаво.
І що пишеться у нім?
Пишуть разом джміль і бджілка:
«В лісі трапилась біда.
Дзюркотіло джерельце дзвінко
Та хтось каміння в нього наскидав».
Учитель розгортає малюнок. На ньому — джерельце, вода в деяких місцях перекрита камінням.
Вони і план джерельця нам прислали.
Вода і справді, майже не тече.
«Врятуйте! Нам каміння не підняти
І не розчистити від бруду джерельце.»
— Що, врятуємо джерельце? Тоді помандруємо разом із ним і, виконуючи різні завдання, будемо прибирати камінці.
Фізкультхвилинка
Ми бродили по лісах,
Підійшли до річки.
І ділили навпіл все,
Як маленькі стрічки.
Тобі — квітка!
Мені — квітка!
Тобі — грибок!
Мені — грибок!
Річку ми ділить не стали,
Як міцненький той горіх,
Бо моря, поля і далі
В світі створені для всіх.
II. Основна частина
1 Підготовча робота до опрацювання вірша «Джерельце»
— Щоб прибрати перший камінчик, потрібно виконати завдан­ня. А для цього розгорніть Буквар на сторінці 130.
— Прочитайте стовпчик слів.
— Яка різниця між словами джерело і джерельце?
— Що може бути джерельним?
— А як ви гадаєте, яка вона — джерельна вода?
На малюнку вчитель прибирає камінчик, фарбою малює воду до на­ступного камінчика, так робить кожного разу, коли учні виконають за­вдання.
2 Робота над віршем «Джерельце»
3 Розглядування малюнка на с. 131
— Кого ви бачите на малюнку?
— Що лежить біля джерельця?
— Як ви вважаєте, навіщо хлопчику лопатка?
— Що ви можете сказати про хлопчика?
4 Читання вірша вчителем
— Де виблискує джерельце?
5 Словникова робота
виблискує водою
до ладу
6 Читання вірша учнями
7 Відтворення змісту прочитаного
— Від чийого імені, на вашу думку, говориться у вірші?
— Що хоче зробити хлопчик?
— Як ви розумієте вислови «задзвенить, заспіва вода»?
8 Виразне читання вірша учнями
— Погляньте на джерельце. Водичка швидко побігла і, от лихо, знову зупинилася!
Фізкультхвилинка
Дзюрчить у джерелі водиця,
Нахилимося, щоб умиться.
До сонечка потягнемося
І святій землі поклонимося.
9 Робота в парі
Кожна пара отримує картку.
Улісідзвінкодзюркотитьджерельце.
— Прочитайте речення.
— Сигнальною карткою покажіть кількість слів у реченні.
— А тепер покажіть картку з номером правильної графічної моделі.
— Перешкоду подолали. Рушаємо далі!
10 Робота в групах
— Для того щоб розчистити джерельце, вам потрібні інстру­менти. (Діти обирають інструменти та об’єднуються у групи.)
1) Складання розповіді за малюнком
2) Виступи груп
Учитель прибирає останнє забруднене місце.
III. Заключна частина
— Ось і вдалося розчистити джерельце.
Світла стелиться стежинка,
Дзюркотить джерельце дзвінко.
— Я біжу, я біжу!
Срібні дзеркальця держу,
Щоб дивились в нього друзі,
Синьоокі квітки в лузі.
— З чим порівнюється джерельце?
— Коли воно буде схожим на дзеркальце?
— Що можна побачити, глянувши в чисту воду?

презентація до уроку 201 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар