Урок 198 (письмо)
Тема. Закріплення навичок письма складів, слів з
буквосполученням дз
Мета: повторити й закріпити в учнів навички написання складів,
слів з буквосполученням дз, удосконалювати навички письма під диктовку,
правильного поєднання букв; розвивати
вміння зіставляти графічну форму друкованих і рукописних
букв, усне зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас першокласників;
виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.
Обладнання:
каса букв; картки з друкованими і рукописними
буквами; фішки для звукових моделей; сигнальні картки; предметні малюнки до
загадок; зошити; плакат «Правильно сиди під час письма».
Хід
уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного
приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Фронтальне опитування
—
Назвіть букви, написані на дошці.
р а г а к ш і
—
Назвіть букви, які позначають голосні, приголосні звуки.
— З
поданих букв утворіть слово.
—
Назвіть свою улюблену іграшку. Опишіть її.
2 Відгадування загадки
— А
про яку іграшку йдеться в загадці?
У
дівчинки Наталочки
Є іграшка одна:
Як
заведеш — покрутиться
І спиниться вона. (Дзиґа)
3 Побудова звукової моделі слова дзиґа
— Чи співпадає кількість звуків і букв у
цьому слові? Чому?
Фізкультхвилинка
Станем струнко! Руки в боки!
Пострибаєм, як сороки,
Як сороки білобоки —
Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!
|
А тепер, як жабенята,
Хочем трохи пострибати.
Ква-ква-ква! Ква-ква-ква!
Щоб спочила голова.
|
III.
Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні на уроці ви будете читати склади, слова з вивченим
буквосполученням, відгадувати загадки, писати під диктовку, списувати речення
з друкованого шрифту, а також пригадайте, які речення утворюють текст. На
уроці ви повинні бути уважними, старанними, щоб правильно виконати всі
завдання.
IV. Повторення та закріплення вивченого
матеріалу
1
Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й
розміщувати зошит під час письма
Правила
сидіння за партою
—
Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати
прямо, голову нахилити трошки ліворуч і вниз так, щоб бачити написане в зошиті,
лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину
долоні. (Розглядання плаката.)
Розміщення
зошита на парті
—
Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притримуйте його.
(Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)
Як
тримати ручку під час письма
Візьміть
ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте
тільки трьома пальцями — великим, вказівним, середнім, але писати допомагає
вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а
зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказівного
пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)
2
Письмо буквосполучення дз (у робочому зошиті в косу лінію)
Гра
«[ дз] чи [дз′]?»
Учні
користуються сигнальними картками двох кольорів.
Дзвін,
кукурудза, ґедзь, дзьобати, дзюркотить, ґудзик, дзвінко, дзьоб, дзеленчати,
дзвіночки, дзиґа.
3
Письмо складів під диктовку
Дза,
дзи, дзу, дзьо, дзі, дзя, дзе, дзо, дзю.
Гра «Відшукай початок»
Ридають
літери у кожному рядочку.
Від
слів лишилися лише тільки шматочки.
Початок
треба відшукати,
Щоб всі слова ті врятувати.
-ґа,
-бати, -ркало, -рчати.
4
Письмо слів-відгадок
— Відгадайте загадки і запишіть слова-відгадки.
Білі
зуби маю, та усі ховаю.
Довгі коси маю, та не заплітаю. (Кукурудза)
Знаєш
ти його давно.
Не
вікно, хоча й скляне.
Підморгнеш
йому — й воно
Твоїм оком підморгне. (Дзеркало)
—
Пригадайте, яка іграшка була в Наталочки. Запишіть це слово.
— Із
записаних слів оберіть трискладове і виконайте його звуко-буквений аналіз.
5 Списування речень з друкованого шрифту
Прийдеш до лісу і чуєш дзвін. То дзвонять квітки
конвалії. Кожна квітка — маленький срібний дзвіночок.
—
Назвіть слова з буквосполученням дз.
— Чи
можна ці речення назвати текстом? Чому?
V. Підсумок
уроку
— Що
сподобалось вам на уроці?
— Чи можна списані вами речення назвати текстом? Чому?
Немає коментарів:
Дописати коментар