Урок 197 (читання)
Тема. Закріплення вміння читати склади, слова і
текст із буквосполученням дз
Мета: закріплювати вміння читати склади, слова, текст з
буквосполученням дз; продовжувати роботу над звуко-буквеним аналізом
слів, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення, мислення;
виховувати у дітей любов до природи, бажання оберігати та примножувати її.
Обладнання: предметні малюнки (дятел, сойка); картки із завданням для
роботи в парах; складова таблиця; фішки для звукових моделей.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Любі хлопчики й дівчатка,
Поспішіть місця зайняти,
Нам урок час розпочати.
Учитель перевіряє наявність у дітей на
партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Повторення та закріплення вивченого
матеріалу
1 Фронтальне опитування
— З якими новими звуками ознайомилися
минулого уроку?
— Якими буквами вони позначаються на
письмі?
— Наведіть приклади слів із цими звуками.
2 Розвиток читацьких навичок
1)
Читання складової таблиці з нарощуванням темпу
2) Читання стовпчиків слів
дзьоб
дзьоб
дзьоб
дзьоб
дзьоб
|
ик
ати
нути
атий
|
дзвін
дзвін
дзвін
дзвін
дзвін
|
ок
очок
кий
ніти
|
— Що цікавого ви помітили в кожному
стовпчику слів?
—
Поставте до кожного слова запитання.
3 Вправа
«Слухняний
ротик»
Читання скоромовки з нарощуванням темпу.
Дзьобнув
хлібця горобець,
Дзьоб
обтер об стовбурець.
Барабольки
подзьобав,
По бруківці пострибав.
— Назвіть слова з буквосполученням дз.
Побудова звукових моделей слів дзьобнув, подзьобав.
Фізкультхвилинка
Трава
низенька-низенька,
Дерева
високі-високі,
Вітер
дерева колише, гойдає,
Птахи
летять, відлітають,
А діти тихенько за парти сідають.
III.
Повідомлення теми та завдань уроку
—
Сьогодні на уроці ви працюватимете над текстом, що має назву «Л.с.в.й м.йст.р».
—
Отже, як називається текст?
—
Отже, сьогодні ви дізнаєтеся, кого називають лісовим майстром, що він майструє
і яка його роль у природі.
IV. Вивчення
нового матеріалу. Робота
за Букварем
(с. 129) .
1 Робота над текстом
1) Читання тексту вчителем
— Так
кого ж називають лісовим майстром?
2) Словникова робота
дзвінку
дзьобів видзьобую шкідливих затишна знищують міцних
—
Значення яких слів вам незрозумілі?
3) Читання тексту «пташиним базаром»
4) Відтворення змісту прочитаного
— Чию
дзвінку пісню було чути?
— Що
робив дятел?
— Для
кого дятел готує хатку?
— Чому дятел готує хатку іншим пташкам?
5)
Читання за особами
— Між
ким велася розмова?
— Чиї
ще слова, крім дятла та сойки, можна виділити в тексті?
—
Знайдіть речення, в кінці яких стоїть знак оклику (питання).
— Кому вони належать?
— Прочитайте
ці речення з відповідною інтонацією.
Фізкультпауза (гімнастика для очей)
Стомились
очі у малят.
Спочиньте
трішки.
Сонце
спить, небо спить,
Навіть
вітер не шумить.
Рано-вранці
сонце встало
І проміння всім послало.
2 Робота над загадкою
—
Прочитайте і відгадайте загадку.
— Які
слова вам допомогли її відгадати?
—
Утворіть словосполучення: дятел (який?)..., ...дятел (що робить?)...
3
Робота в парах. Гра «Хвостики»
—
Відновіть вірш.
Дятел
дзьобом дуб...
І хатки пташкам...
Дзьоб
міцний у нього...,
Шкідників ним... (Лікує, будує, є, дістає)
4
Робота над прислів’ям
1)
Читання прислів’я учнями
2)
Пояснення його змісту
3)
Заучування прислів’я напам’ять
V. Підсумок уроку
—
Який новий текст ви читали на уроці?
—
Кого називають лісовим майстром?
—
Чому, де багато пташок, там нема комашок?
— Як потрібно ставитися до птахів? Чому?
Немає коментарів:
Дописати коментар