пʼятниця, 16 листопада 2012 р.

Урок 194 (письмо) Тема. Письмо великої букви Ф («еф»), складів, слів із нею


Урок 194 (письмо)
Тема. Письмо великої букви Ф («еф»), складів, слів із нею
Мета: вчити писати велику букву Ф («еф»), поєднувати її з іншими буквами в складах, словах; продовжувати роботу над правильним поєднанням букв; розвивати вміння зіставля­ти графічну форму друкованих і рукописних букв, усне зв’язне мовлення, мислення; збагачувати словниковий запас; виховувати в дітей охайність, інтерес до навчання.
Обладнання: каса букв; картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звукових моде­лей; предметні малюнки до загадок; пошукові таблиці; кросворд; зошити з навчання грамоти; плакат «Правильно сиди під час письма».
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Робота за пошуковою таблицею
Перед учнями — таблиці.
— Знайдіть слово за орієнтиром: четвертий білий рядочок під чотирикутником.
— Запишіть це слово на дошці.
— Виконайте звуко-буквений аналіз слова.
— Складіть речення.
— Назвіть третю букву в слові туфлі.
— Який звук вона позначає на письмі?
2 Гра «Утвори і запиши слово»
Фа(ра), фут(бол), фер(ма), фо(то), фір(ма).
III. Мотивація навчальної діяльності учнів
— Прочитайте прислів’я і поясніть його значення.
— Назвіть слова, записані з великої букви. Поясніть її вживання.
— Написання якого слова викличе у вас труднощі?
IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Як ви гадаєте, яку букву ми будемо писати сьогодні на уроці?
— Сьогодні ми будемо не тільки писати велику букву Ф («еф»), а й навчимося поєднувати її з іншими буквами, будемо писати сло­ва, робити звуковий аналіз слів та складати речення, відгадувати загадки. А також здійснимо уявну подорож до зоопарку і помірку­ємо над тим, про що мріють тварини, живучи в зоопарку.
Фізкультхвилинка
Фа-фо-фред! Фа-фо-фред!
Ми йдемо вперед.
Фа-фо-фас! Фа-фо-фас!
Уперед схилились — раз!
Фа-фо-фа! Фа-фо-фа!
Розігнули спину два.
Легше стало працювати.
Мабуть, годі спочивати.
V. Вивчення нового матеріалу
1 Демонстрація зразка букви
2 Порівняння друкованої й рукописної великих букв Ф («еф»)
3 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма
Правила сидіння за партою
— Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки ліворуч і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядання плаката.)
Розміщення зошита на парті
— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притри­муйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)
Як тримати ручку під час письма
— Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вказів­ним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спираєть­ся на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказівного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)
4 Пояснення принципів написання великої букви Ф («еф»)
— Велика буква Ф («еф») складається з трьох елементів: двох овалів і довгої прямої лінії, заокругленої внизу ліворуч.
Алгоритм написання великої букви Ф («еф»)
— Пишемо під рахунок: і-раз-і, два, і-три-і.
5 Письмо елементів букви в повітрі, на дошці, в зошиті
— У написанні яких вивчених букв зустрічалися ці елементи?
6 Письмо букви в повітрі, на дошці, в зошиті
— Знайдіть слова, в записі яких допущені помилки.
федір, фанера, фаїна, форма, федора, фламінго.
Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)
Пальчики-мізинці
Принесли гостинці,
Пальці безіменні
З’їли се варення,
А середні пальці
Вполювали зайця.
Пальці вказівні
Спали цілі дні,
А великі пальчики
Дружно грались м’ячиком.
7 Письмо складів Фе, Фу, Фі і буквосполучення Фл
— Який із записаних складів підходить до кінцівки слова -дора?
— Складіть з цим словом речення.
8 Списування речення з друкованого шрифту: У Фаїни фарби
— Скільки слів у реченні?
— До якого слова з речення підходить звукова модель?
9 Робота з деформованим реченням
— Складіть речення.
— Чому слово Феодосія записано з великої літери?
— Запишіть речення в зошит.
VI. Розвиток зв’язного мовлення
1 Розглядування малюнка
— Кого ви бачите на малюнку?
— Куди прийшли діти? Кого ще можна побачити в зоопарку?
2 Розгадування кроссворду
1) Дуже довга в нього шия
Ще й смугаста, як у змія.
Через це через паркан
Заглядає, ніби кран. (Жирафа)
2) Пазуристий він, гривастий
Як збирається напасти.
Рявкне — ох і лютий рев!
Відгадали? Так, це... (лев).
3) Влітку ходить, бродить лісом
Все трощить важка нога.
Взимку він, накрившись хмизом.
У барлозі спать ляга. (Ведмідь)
4) Влітку носить сіру шубу
Взимку — білого кожуха.
Має з тріщиною губу,
Косі очі й довгі вуха. (Заєць)
5) Сама мала, шубка пухка
З гілки на гілку стрибає,
Шишки, горішки збирає.(Білка)
6) Сірий, зубастий
По полю блукає,
Ягнят шукає. (Вовк)
— Прочитайте виділене слово.
— А от що цікавого помітив Федько в зоопарку, ви скажете, прочитавши вірш.
3 Читання вірша «У зоопарку»
VII. Підсумок уроку
— Яку букву ви вчилися писати на уроці?
— Які звуки вона позначає на письмі?
— Які слова пишуться з великої літери?
— Де ви побували разом з Федьком?
— Як ви гадаєте, про що мріють тварини в зоопарку?

Немає коментарів:

Дописати коментар