Урок 174 (письмо)
Тема. Письмо великої букви Ю, складів, слів із нею
Мета: навчити писати велику літеру Ю, з’єднувати її з
іншими буквами у словах; удосконалювати навички каліграфічного письма, вміння
виконувати звуко-буквений аналіз слів; розвивати увагу, пам’ять,
спостережливість; виховувати охайність, формувати позитивне ставлення до
навчання.
Обладнання: фішки для звукових моделей слів; картки з друкованими і
рукописними літерами; таблиця «Пиши правильно».
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Звукові аналітико-синтетичні вправи
1) Читання складової таблиці
юм
|
юл
|
юп
|
юр
|
ют
|
ню
|
|
||
юш
|
юс
|
юд
|
юк
|
юг
|
лю
|
дю
|
||
юн
|
юш
|
юв
|
юч
|
юй
|
тю
|
зю
|
2) Читання слів
2
Звуко-буквений аналіз
1)
Відгадати загадку. Виконати звуко-буквений аналіз
слова-відгадки
Всім обід готує мама.
Ось бере вона петрушку,
Інші додає приправи —
Будеш їсти смачну… (юшку).
— Скільки складів у цьому слові?
— Скільки букв, звуків?
— Скільки звуків позначає буква ю?
Доведіть.
2) Прочитати вірш
ЮШКА
Юра рибку упіймав,
Гриць картоплі накопав.
Петрик із кринички
Витягнув водички.
А маленька Юля
Принесла цибулі,
Кропу та петрушки —
Зварить мама юшку.
І. Січовик
— Хто допомагав мамі варити юшку?
— Що робив кожний з них?
— Виконайте звуко-буквений аналіз слова
Юра.
— Яка перша літера в цьому слові?
— Згадайте імена людей, які б починалися з
букви Ю. (Юра, Юля, Юнона, Юхим, Юстина)
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Для
того, щоб уміти правильно написати ці імена, вам необхідно навчитися писати велику
літеру Ю. На уроці потренуємося писати склади, слова і речення з цією буквою.
Але
перед тим, як почати працювати у зошиті, необхідно виконати декілька вправ для
пальців та кисті.
НАПЕЧЕМО
МЛИНЦІВ
По черзі торкатися поверхні столу тильною
стороною кисті руки і долонею.
На сметані, на яйці
Тісто зробим на млинці.
Напече нам мама їх —
Гаряченьких та смачних.
IV. Вивчення нового матеріалу
1
Демонстрація зразка рукописної літери в сітці зошита
2
Аналіз графічної будови літери Ю
—
Велика літера Ю складається з чотирьох елементів: короткої прямої лінії, довгої
прямої лінії, заокругленої внизу ліворуч, короткої горизонтальної лінії і
великого овалу.
— На що схожа велика літера Ю?
Буква Ю — вона така:
Бублик став коло кілка.
В. Бутрім
3 Засвоєння конфігурації літери
1) Демонстрація написання літери на дошці з
поясненням послідовностізображення елементів
Алгоритм написання великої букви Ю (див. с. 254)
2) «Письмо» учнями в повітрі з орієнтацією
на демонстрацію вчителя (тричі)
3) Аналіз зразка літери в зошиті (з
друкованою основою)
4 Робота у зошиті
Отже, сядьте всі рівненько,
Завдання слухайте гарненько,
Час не гайте ви дарма,
Приготуйтесь до письма.
Алгоритм написання великої букви Ю
— Пишемо під рахунок раз, два-і, три-і, і-чотири-і.
1) Обведення поданого у зошиті пунктирного зображення
літери
2) «Письмо» букви у повітрі «носиком»
3) Самостійне письмо трьох літер. Зіставлення написаних
літер за зразком.Аналіз помилок
— Що
не вдалося при написанні літери Ю?
— Яка
з написаних літер найкраща (найгірша)?
— На
що потрібно звернути увагу при подальшому написанні літери Ю?
5 Письмо другого рядка букви Ю.
Письмо другої частини рядка під рахунок: раз, два-і, три-і,
і-чотири-і
Фізкультхвилинка
ЮРА ІЮЛЯ
В Юри є сестричка Юля,
Невеличка вередуля.
Любить Юля утікати,
Бо не хоче йти до хати.
Доганяв Юрасик Юлю
І набив на лобі ґулю.
В. Кравчук
6
Письмо слів, речень з буквою Ю
— Про
кого йдеться в цьому вірші?
— Ким
діти доводяться одне одному?
— Як
звуть братика? Сестричку?
Письмо
слів Юля, Юра в прописах
1) Складання з одним словом речення. Побудова моделі цього речення
2)
Письмо речень
3)
Творче завдання
—
Роз’єднайте слова, прочитайте речення, запишіть його. (Юра малював картину.)
V. Підсумок уроку
— Яку
букву навчилися писати?
— Що
ви знаєте про букву Ю?
— Які ще букви можуть позначати на письмі
два звуки?
Немає коментарів:
Дописати коментар