Урок 173 (читання)
Тема. Закріплення знань про звукове значення букв
Ю, ю на початку складу
Мета: закріпити знання про звукове значення букв Ю, ю
на початку складу; формувати в учнів навички швидкочитання; збагачувати
словниковий запас; продовжувати ознайомлення дітей із кращими зразками усної
народної творчості; виховувати уважність, інтерес до читання.
Обладнання: предметні малюнки; звукові моделі слів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Мовна розминка. Скоромовка
— Читайте чітко, щоразу пришвидшуючи темп.
Юрасик п’ять в’юнів зловив.
Смачненьку юшечку зварив.
В’юни аж парують,
У юшці смакують.
2 Звукова скарбниця
— У яких словах зустрічається буква ю? Яке
місце займає вона в цих словах? Яке звукове значення в цих випадках має буква
ю?
Висновок. Буква ю на початку складу та
після апострофа завжди позначає два звуки: [й] та [у].
3 Звуко-буквений аналіз слова в’юни
III. Оголошення теми та мети уроку
— Сьогодні, діти, ми продовжуватимемо вчитися читати
слова з буквами Ю, ю.
IV. Робота
за Букварем
(с. 114)
1 Читання слів з буквою ю
Поспішаю дякую снідаю граю
повертаю співаю
чекаю
означають? (Дію предмета)
Прочитайте
двоскладове слово (граю); трискладові слова (чекаю, дякую); чотирискладові
слова (поспішаю, повертаю, співаю, снідаю).
2 Читання вірша Лесі Українки
«Пісенька
весняної води»
• Читання вірша вчителем.
• Читання вірша сильними учнями.
— Зі
скількох речень складається вірш?
— Яке речення за емоційним забарвленням є
окличним? Прочитайте його.
—
Прочитайте розповідне речення.
—
Прочитайте слова, в яких є буква ю.
—
Прочитайте найменші слова. (З, гір, на, біжу, рину, всі).
—
Прочитайте найдовші слова. (Долину, стрибаю, місточки, збиваю, гребельки,
зриваю)
—
Прочитайте перші слова кожного рядка. (З, біжу, місточки, всі)
—
Прочитайте останні слова кожного рядка. (Долину, рину, збиваю, зриваю)
Виразне читання вірша Лесі Українки «Пісенька весняної води»
Фізкультхвилинка
Хто ж це, хто ж це так стомився
Іна парту нахилився?
Треба дружно всім нам встати —
Будем разом присідати.
Раз! — піднялись. Два! — присіли.
Хто втомився присідати,
Може до роботи стати.
3 Ознайомлення
з казкою «Івасик-Телесик»
— З давніх часів казки передавалися людьми
із уст в уста. Вони складалися народом, тому й називаються народними. Казки
поділяються на три групи:
ПРО ТВАРИН
|
ЧАРІВНІ
|
ПОБУТОВІ
|
Казка
«Івасик-Телесик»
належить до чарівних казок, тому що в ній діють чарівні сили.
Учитель читає казку повністю.
4 Бесіда за змістом казки
— Як з’явився Івасик-Телесик?
— Як повелися бабуся і дідусь, коли
побачили хлопчика?
— Хто ловив рибу?
— Для чого бабуся виходила на берег і
гукала Івасика-Телесика?
— Хто допоміг врятуватися хлопчику?
5 Вибіркове читання фрагмента казки
Словник
човник
приплинь
повертаючи
|
матінко
до бережка
їстоньки-питоньки
|
• Читання тексту сильними учнями.
• Читання «дощиком».
6
Робота над виразністю читання
•
Читання речень з окличною інтонацією.
•
Читання речень зі звертаннями.
— З
якою інтонацією потрібно читати слова автора, мами, хлопчика?
•
Читання слів мами.
•
Читання слів хлопчика.
•
Читання слів автора.
•
Читання за особами.
V. Підсумок уроку
— З
якою казкою ознайомилися на уроці?
— Чи
сподобалася вона вам?
— Хто головний герой казки і який він?
Немає коментарів:
Дописати коментар