Урок 150 (письмо)
Тема. Закріплення навичок письма вивчених букв. Письмо під
диктовку. Урок-гра «Що? Де? Коли?»
Мета: удосконалювати уміння робити звуко-буквений аналіз слів,
записувати слова і речення під диктовку; збагачувати словник дітей; розвивати увагу
під час письма під диктовку, фонематичний слух, увагу, пам’ять дітей;
виховувати охайність при письмі та дотримання норм каліграфічного письма,
бережливе ставлення до природи.
Обладнання: предметні малюнки; картки із завданнями; звукові моделі
слів; схеми речень.
Хід уроку
I. Організаційний момент
— Сьогодні наш урок буде незвичайним. Ми
пограємо у відому інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?». Якщо ви пам’ятаєте,
символом мудрості й розуму є сова. (Учитель демонструє статуетку сови.)
Наша сова спостерігатиме протягом уроку за
вашою грою, а наприкінці гри вручить найрозумнішим учасникам призи і медалі.
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Перед тим, як розпочати гру, необхідно
провести інструктаж.
1 Повторення гігієнічних правил письма
— Нагадайте, як слід правильно сидіти під
час письма.
— Як правильно тримати спину під час
письма?
— Де стоять ноги?
— Де мають лежать лікті?
— Як перевірити відстань між партою та
грудьми?
— Якою повинна бути відстань від зошита до
очей? Як це перевірити?
— Покажіть, як правильно тримати ручку.
— Перевірте одне одного.
— згадайте, як правильно покласти зошит.
— згадайте, як називаються наші пальчики. (Діти промовляють
назви пальців.)
— Візьміть ручку в ту руку, якою ви будете
писати.
— Скількома пальцями ви тримаєте ручку?
— Як вони називаються?
— Що робить під час письма решта пальчиків?
Лист 1. Надіслала Сова
Листи зачитують учні, що гарно читають.
2 Каліграфічна хвилинка
— Давайте згадаємо, які ми вивчили букви,
що позначають голосні звуки?
— Запишемо їх.
— Які букви, що позначають приголосні
звуки, вам відомі?
— утворіть склади і запишіть їх.
Лист 2. Надіслали ерудити
— Утворіть із перших букв нові слова,
запишіть їх.
1) Хмара, літери, іволга, бублик. (Хліб)
2) Корова, око, морква, акваріум, халва,
автобус. (Комаха)
3) Хокей, очі, брат, овочі, трава. (Хобот)
3
Повторення знань про звуки та букви
— На
які дві групи поділяються звуки в українській мові?
— Чим
відрізняються голосні звуки від приголосних?
—
Наведіть приклади голосних звуків.
— Які
букви в українській мові позначають два звуки?
— Які
букви не позначають звуків?
— Наведіть приклади слів з м’яким знаком на
кінці, у середині слова.
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні на уроці під час гри ми по вправляємося у
написанні раніше вивчених букв та виконаємо багато цікавих вправ.
IV. Робота
над матеріалом уроку
1 Скоромовка
Оля оленя зустріла,
З ним маленьке оленя.
Сказати Оля щось хотіла,
Та оленят уже нема.
Лист 3.
Надіслали оленята.
2 Малюнковий диктант
—
Зараз ми будемо писати диктант, але диктант не простий, а малюнковий. Я
показуватиму вам малюнки, а ви записуватимете слова, якими вони позначаються,
або ж те, що на них зображено.
Жолудь, гусінь, хлопець, зимонька, ялинка, дерево.
Лист 4.
Надіслали веселі гноми
3 До слів першого стовпчика дібрати слова з другого і
записати словосполучення.
Зразок: білі голуби.
|
|
Лист 5. Надіслав Вінні-Пух.
4 Відновлення
речення. Усний
звуко-буквений аналіз слів трактор, акваріум
трактора. Ми коло
акваріума. Коло сів Лесик
Лист 6.
Надіслав Кіт Матроскін.
5 Запис слів у два стовпчики: у перший — двоскладові, у
другий — односкладові
Мир, млин, син, коса, корова, пилка, акула, весло, село,
сливи, парта, парк, молоко, ліс, Семенко, вовк, сорока.
Фізкультхвилинка
Можна провести як хвилинку відпочинку з
елементами пальчикової гімнастики.
Ніч пройшла швиденько,
Ранок настає.
Разом із малятами
Сонечко встає.
Треба всім малятам
Разом прокидатись.
Потягнулись, повернулись,
Друзям лагідно всміхнулись.
Треба себе гартувати,
Щоб здоровими зростати.
|
Крильця вгору підіймайте
І додолу опускайте.
Підіймаймо дружно ніжки,
Щоб сильніше стали трішки.
А тепер кожен жучок
Повертає свій бочок.
Подивились на хмаринку,
А тепер знайшли травинку.
Ось і вечір настає,
Кожного підручник жде.
|
Бліц-гра
Лист 7. Надіслала Червона Шапочка.
— Складіть речення за схемами.
V. Закріплення та систематизація знань
Лист
8. Надіслав Знайко.
1
Записати правильно речення
Варіант
1
ТатокупивТимковівелосипед
Варіант 2
Оксанкаітатонавиставі
Фізкультхвилинка
Пригріло сонце з високості,
У ведмедя розімліли кості,
Почав ворочатись в барлозі
І став на власному порозі.
Зомліли руки й ноги в нього,
А він не любить дуже цього,
Тож потягнувся враз як слід,
Прогнав і ліньки, й сотні бід.
|
Присів донизу, став на ноги
Й пробіг по лісу до дороги,
Там поскакав він на ногах,
І їсти захотілось — жах!
Та знав, що їжу щоби мати,
Повинен добре працювати.
Мерщій за парти всім сідати.
|
Лист 9. Надіслав Незнайко. Він просить вашої допомоги у виконанні
наступної вправи.
2 Добирання слів до поданих моделей
Лист 10. Надіслав Буратіно.
3 Спишіть
слова. Підкресліть
букви, що позначають тверді приголосні звуки.
Став, коник, різка, казка, вудка, роса, театр,
скатертина, сніданок.
Лист 11.
Ізнову лист від Сови.
4 Гра «Придумай
речення»
Учні одне за одним називають по слову, щоб утворилось
речення. Наприклад, вчитель промовляє слово «Ми», перший учень — «ходили»,
другий — «до», третій — «лісу». Діти і вчитель придумали речення: Діти ходили
до лісу.
5 Розвиток
зв’язного мовлення. Опис
сови
—
Пропоную скласти невеличке оповідання про сову.
• Де живе сова?
• Який в неї характер?
• Чим вкрите її тіло?
• Які крила?
• На кого полює? (На зайчиків, мишей, курочок, півників)
VI. Підсумок уроку
— Що
ви повторили сьогодні на уроці?
— Яку
роботу виконували?
— З ким зустрілися?
Дуже цікавий урок! Дякую!!!
ВідповістиВидалити