Урок 147 (читання)
Тема. Закріплення знань про букви Я, я. Робота з дитячою книжкою. «Я і моя сім’я»
Мета: закріплювати знання про звукове значення букви я;
удосконалювати вміння робити звуковий та звуко-буквений аналіз слів;
збагачувати словниковий запас учнів; стимулювати учнів до читання різними
способами; розвивати літературно-творчі здібності, бажання і вміння
спілкуватися з книгою, навички виразного читання, інтерес до самостійного
читання; виховувати любов до читання книжок, естетичні смаки, любов та повагу
до рідних.
Обладнання: «Я і моя сім’я» (дитяча книжка з комплекту «Читаю сам»);
складова таблиця.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Повторення раніше вивчених букв
— Які голосні ми вже вивчили?
— Скільки їх? Назвіть.
— Який голосний позначає м’якість
попереднього приголосного?
— Які приголосні звуки вивчили?
2 Робота зі складовою таблицею
— Прочитайте надруковані склади.
— Які
склади пропущені?
Читання
складів по горизонталі, по вертикалі з нарощуванням темпу.
III.
Мотивація навчальної діяльності учнів
— Послухайте уривок з вірша і визначте, про
кого в ньому розповідається.
За все, що маю, дякую тобі,
За все, що маю і що буду мати.
Ночами сняться зорі голубі
І вишні білі на причілку хати.
— Тож про кого, на вашу думку,
розповідається у вірші? (Про матір)
1 Вправа
«Асоціативний
кущ»
— А які думки у вас виникають, коли ви чуєте слово мама?(Варіанти
відповідей учнів.)
2
Звуко-буквений аналіз слова мама
3 Робота над прислів’ям
Птах радіє весні, а дитя — матері.
— Як
ви розумієте це прислів’я? (Варіанти відповідей учнів.)
4 Бесіда
— Ви
згадували таке слово, як сім’я. А хто входить до складу сім’ї? (Варіанти
відповідей учнів.)
IV. Повідомлення
теми уроку
—
Отже, сьогодні на уроці ми будемо читати вірші, розповідати про найрідніших нам
людей та вивчимо один з цих віршів.
Але для початку давайте запишемо тих, хто входить до
складу сім’ї.
V. Робота
в зошитах для друкування
Друкування слів: мама, тато, братик, сестричка,
бабуся,дідусь.
Фізкультхвилинка
Сильний вітер до землі
Гне дерева молоді.
А вони ростуть, міцніють,
Вгору тягнуться, радіють.
|
Вітер віє нам в лице;
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше,
Деревце все вище, вище!
|
VI. Робота над матеріалом уроку
1 Робота над віршем «Справжній мамонт»
Читання
вірша вчителем.
—
Прослухайте вірш і скажіть, чому мамонтенятко зустріло тільки одного мамонта?
2
Бесіда про сім’ю
Розповіді
дітей про свою сім’ю.
3
Прослуховування пісні «Чорнобривці»
VII.
Робота з дитячою книжкою
1 Опрацювання вірша «Два сонечка»
1) Словникова робота
•
Сіріє — так кажуть, коли починає сходити сонце.
•
Світанок — початок ранку.
•
Красні — красиві, гарні, любі.
2)
Читання вчителем вірша напам’ять
3)
Бесіда за прочитаним
— Про
що розповідається у вірші?
— З
чим автор порівнює очі мами?
— Які
почуття виникли у вас під час прослуховування цього вірша?
4)
Читання вірша дітьми
5) Вивчення вірша напам’ять
2
Ознайомлення з книжкою (обкладинка, зміст, ілюстрації)
1)
Розглядування ілюстрацій
— Що
(або хто) зображено на малюнку?
— На
які думки наводить цей малюнок?
2)
Розглядування написів на першій сторінці обкладинки
— Де
тут написи? Покажіть! Прочитайте!
—
Отже, який заголовок має книжка?
3)
Ознайомлення з книжкою посторінково
— Що
ви бачите на першій сторінці обкладинки книжки?
— Хто
(що) зображений(-но) на малюнку?
—
Розглянемо написи.
— Розгорнемо першу сторінку і т. ін.
Фізкультхвилинка
Трішки ми попрацювали,
Сили наші підупали.
Треба нам би відпочити —
Свої сили відновити.
|
Руки вгору, руки в боки,
Іще декілька підскоків.
Руки вгору, руки вниз —
До навчання знов берись.
|
1) Розповідь
учителя про В. Сухомлинського
2) Читання оповідання вчителем
— Про
кого розповідається в оповіданні?
3) Бесіда
— Так
про кого йдеться в оповіданні?
—
Чому дівчинка засумнівалася у любові матері до себе?
— Що мама сказала на слова дівчинки?
4) Читання оповідання дітьми самостійно
5) Вибіркове читання
—
Знайдіть у тексті й зачитайте те місце, де розповідається про радість дівчинки.
— Де
у тексті розповідається про хвилювання дівчинки.
—
Знайти й зачитати відповідь матері.
— Що
відповіло Сонечко?
—
Який висновок можна зробити з оповідання?
4 Робота над прислів’ям
(Дитина плаче, а матері боляче.)
— Поясніть, як ви розумієте це прислів’я?
VIII. Підсумок уроку.
— Які
завдання виконували на уроці?
— З
якою книжкою ви сьогодні ознайомилися? Як вона називається?
—
Хочу завершити наш урок такими словами:
Найдорожче
мамі — діти.
Дітям
мама їх — так само.
Треба
вчитись нам і жити
Так, щоб радувати маму.
Немає коментарів:
Дописати коментар