Урок 140 (письмо)
Тема. Письмо великої букви Х («ха»). Письмо слів з
великою буквою Х («ха»)
Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру великої букви
Х («ха»), писати її в рядках зошита в поєднанні з іншими буквами;
розвивати увагу, мислення учнів; виховувати охайність, бажання допомагати
іншим.
Обладнання: картки для самостійної роботи; фішки для складання
звукових моделей; розрізна азбука; картки для читання слів-головоломок; зразки
рукописних букв Х, х («ха»).
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми та мети уроку
— Ви вже вмієте писати малу рядкову букву х
(«ха»), а сьогодні на уроці навчитеся писати велику букву Х («ха»).
III. Актуалізація опорних знань учнів
1 Гра «Впіймай
звук»
— Але спочатку давайте перевіримо, чи знаєте ви, у яких
словах необхідно писати букву х («ха»). Я читатиму вірш, а ви будете плескати
у долоні, коли почуєте звук [х], який позначає на письмі буква х («ха»).
Приготуйте долоні.
Хоче дівчинка Харитя
Хмарку в гості запросити.
Хай подивиться хмаринка
На хатинку Харитинки.
2 Самостійна робота на картках
— Дід
Буквоїд з’їв букви у деяких словах, і тварини розгубилися. Допоможіть їм.
Прочитайте слова тварин.
Допишіть необхідну рукописну букву на
картці.
3
Робота в зошиті (письмо слів хвіст і хист)
Пальчикова гімнастика
Вихідне положення: розташувати кисті рук перед собою,
долонями до себе. Пальці розведені в сторони та напружені.
Після виконання вправи струсити кисті рук.
Вітер залетів у гай.
Ти дерева не гойдай,
|
(Качати руками з боку в бік.)
|
Дуже гілки не клони,
Щоб не тріснули вони!
|
(Качати руками вниз — уверх, не згинаючи
пальців.)
|
IV. Демонстрація зразка рукописної літери в сітці зошита.......
—
Велика буква Х («ха») складається з двох великих півовалів: правого й лівого.
V. Аналіз графічної будови з переліком
елементів
—
Подивіться на велику рукописну букву Х («ха»), чи схожа вона на малу рукописну
х («ха»)?
— Чим
вони відрізняються? (Розміром)
VI.
Засвоєння конфігурації літери
1
Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів
Алгоритм написання великої букви Х («ха»)
2
«Письмо» учнями в повітрі з орієнтацією на показ учителя під рахунок і-раз-і,
і-два-і (учитель стоїть спиною до класу)
3 Аналіз зразка букви в навчальному зошиті (з друкованою
основою)
VII. Вправи з письма
1 Обведення пунктирних зображень літери, поданих у зошиті
2 Читання слів-головоломок з побудовою їх схем фішками і
викладанням слів з букв розрізної азбуки (халва, хитра)
3
Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер за зразком. Аналіз помилок
4
Дописування рядка літери
Фізкультхвилинка
По дорозі йду додому,
Все з дитинства тут знайоме:
Деревина-дуб стоїть,
В небо сивий дим летить,
У дворі гуляють діти,
В дім дверцята неприкриті:
Дім запрошує ласкаво:
Тут і деруни, і кава,
Добрі люди проживають,
Про добробут вони дбають.
5 Списування з рукописного тексту (два речення)
6 Добирання імен, які починаються буквою Х («ха»)
—
Прочитайте речення, яке ви записали.
— Які
імена в ньому зустрічаються? (Харитон, Хома)
— Які ще імена, що починаються буквою Х
(«ха»), ви знаєте? (Христинка, Харитя)
7
Читання вірша «Художниця» вчителем
—
Послухайте вірш і скажіть, що малювала дівчинка.
— А
що б ви хотіли намалювати?
8
Розфарбовування малюнка
VIII.
Підсумок уроку.
— Яку
букву навчилися писати?
— Назвіть слова з цією буквою, які писали
на уроці.
Немає коментарів:
Дописати коментар